Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
zaplac kase dostaniesz prace!!!
Autor Wiadomość
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 8:46 pm   

ha ha ha....
:okii:

A Jak umrę nim WYŁAŻĘ te KILKA razy??
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 8:59 pm   

nemo-nemo napisał/a:
Po prostu normalny kraj. Niestety Polacy przyzwyczajeni do dawania w "łapę" błędnie wychodzą z założenia, że tak samo w UK jak się rozmawia z Polakiem managerem to składając CV potrzebny jest "załącznik" w postaci kilku lub kilkuset funtów.
Ja nadal nie mogę zrozumieć jednego: tyle się w polskiej prasie, radio i TV mówi o oszustach, którzy oferuję załatwienie pracy w UK w zamian za opłatę i informuje, że firmy pośredniczące w poszukiwaniu pracy nie pobierają opłat od bezrobotnych a Polacy (bez obrazy) jak barany i tak płacą a potem płaczą.


>>>>>
Jak widzisz to ciągle się powtarza.
Ludzie którzy płacą, a potem płaczą sami sobie są winni.
Nauczą takiego postępowania wyzyskiwaczy a potem normalnie zwykły człowiek chcący się dostac bez załączników nie może, bo oczywiście trza dać w łapę.
Opadają ręce.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 9:00 pm   

To wtedy zamiast lekarza pierwszego kontaktu potrzebny będzie ksiądz ostatniego kontaktu :)
 
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 9:10 pm   

:okii: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Nie warto umierać!!!
serio...

Lekarz jest.... tańszy od Księdza.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :laugh: :laugh:
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 9:13 pm   

Żyć nie ma jak a i umierać nie ma za co.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 9:33 pm   

dobrze powiedziane Cenzor :laugh:
 
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 10:03 pm   

ha ha... szkoda że Rządowcy tego nie czytają :mrgreen: :mrgreen:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 10:14 pm   

Cenzor napisał/a:
Żyć nie ma jak a i umierać nie ma za co.


Ja słyszałem coś podobnego o wysokości rent i emerytur w Polsce
"za mało aby żyć, za dużo aby umrzeć"
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 11:39 pm   

pamiętam, że gdy wychodziłam ze szpitala i zgłosiłam się do swojego lekarza prowadzącego, żeby odebrać kartę wypisu to usłyszałam, że on i jego rodzina też muszą z czegoś żyć, a za darmo to nic nie ma, a on właśnie się wybiera na wakacje do córki do Kanady, więc jakaś moja wdzięczność by mu się przydała..
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 5:28 am   

Wiesz anieliczka, co mnie w tym wszystkim najbardziej wkurza i doprowadza do tzw. szewskiej pasji? Jak przyznaja kolejna powyrzke lekarzom, to pojawia sie (przy dobrych wiatrach) krotka wzmianka o tym, ale jak maja podniesc pensje nauczycielom, to od razu wszedzie pisza ile taka podwyzka uszczupli budzet biednego panstwa nad Wiasla. Nikt jednak nie pomysli, ze bez nauczyciela ten lekarz nie potrafilby sie nawet podpisac o leczeniu (czyt. znachorstwie) nie wspomne.

P.S.
W Polsce nauczyciele maja problem ze znalezieniem pracy, w UK szkoly maja problemy ze znalezieniem nauczycieli.. Swiat nadal potrafi zadziwiac
 
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 9:10 am   

a wiecie co mnie wku.... ??
To że, w TV, taki palant z Rządu wypowiada się dla dziennika, i z radością zawiadamia że... średnia krajowa w PL wzrosła... i wynosi średnio około 4000zł na rękę! No niech to szlak trafi.... 4000??????? Chyba że w 2 miesiące..... !!! Czemu Ci idioci wliczają w średnią i swoje pensyjki??? To powinno być zakazane! Wypłaty aktorów, rządowców, sportowców, oraz osób prowadzących działalność nie powinny być brane do wyliczeń średniej!!! Wtedy, było by widać jak byk, że średnia w PL wynosi 1200-1300zł!!! Kilka razy w życiu, udało mi się zarobić prawie 4000zł na rękę! Ale wiecie jak to się odbyło?? ZMiana w MZA od 4rano do 14, szybcikiem na 15 do innej firmy autobusowej... Tam jazda od 15:30 do 20, i jeszcze odpłatne mycie autobusów w bazie od 21 do 23... Tak przez cały miesiąc bez dnia wolnego!!!!!!!!!!!!!!!! Razem strzeliłem ponad 300h!!!! Śmiechu warte.... Mój kolega, pracuje od 4 rano do 22:40!!!! przez 6 dni w tygodniu!!! Jeździ autobusem miejskim w PKS Warszawa. Ma sporo długów, 4 dzieci, i nie ma wyjścia... Firma poszła mu na rękę... i zmiany rozpisywane są na drugiego kierowcę, który... nie istnieje! Pracuje już tak od ponad 2,3lat! Śpi na przerwach na pętlach autobusowych. Dali mu linię na której są długie przerwy (30-45min)... Od 4 do 22!!! I ile zarabia? No fakt... 4000-5000 na ręke ma... ale, w porównaniu np. z pracą za granicą, to, jest to g.....
bo Ja np. za zbieranie głupich pomidorów od 4 do 8 we włoszech miałem 1100-1250 euro na miesiąc!!! Oby do ... czerwca i won z tego cyrku! Szef firmy ma Audi A8, jego brat Mercedesa E320, kierownik Passata B5... Szefowa ma LandRovera... a stara szefowa Jaguara... Wszyscy mają swoje wille w Warszawie, mają też gdzieś w PL: ośrodki wypoczynkowe; sanatorium prywatne... Na dodatek szef ma jeszcze własny klub motorowy! Kto na to zapracował? Mam już dosyć kraju, w którym jeden śpi na milionach a 100 innych z głodu zdycha! Co dziennie nowe afery w TV! Właśnie słucham radia Wawa...:

kontrola NIK w 95000 zakładów pracy, dowodzi że: w 89% tych zakładów nie wypłacane są pensje na czas. Tłumaczy się to kryzysem!! K...wa! Mać! Pracodawcy zamiast płacić pensje, ..., kupują jachty i wille...
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:32 am   

Ale skąd im sie wziął kryzys skoro nasi rządzący twierdzą, że jesteśmy jedynym krajem, którego nie dotknął kryzys. Ktoś tu kłamie w żywe oczy...
 
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 1:36 pm   

a od kiedy Rząd mówi prawdę?
aha... , dzisiaj wszedł w życie zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych, tj. będziesz szedł ulicą... z fają... masz 500zł w plechy...

teraz to nie Polska lecz SS-land!!
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 2:02 pm   

"Tonący brzytwy się chwyta"

https://infolinia.org/pora...e-wszedzie.html
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 5:28 pm   

w takim razie... 1/2 SS :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 4:41 pm   

omega1980 napisał/a:
ha ha... szkoda że Rządowcy tego nie czytają :mrgreen: :mrgreen:


>>>
Może i nie czytają, ale mają od tego ludzi.
Jestem przekonany że są ludzie od sprawdzania dla polityków, światka internetowego.
Aby wyłapać niezadowolenia bądź akty agresji zbiorowej w necie itd..
Co Ty myślisz że politycy nie zdają sobie sprawy że dzieje się źle?
Wszyscy o tym wiedzą tylko nikt z tym nic nie robi.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 5:21 pm   

Dokładnie...
Pozostało mi jedynie martwić się samym sobą... TV już nie oglądam.. Wiadomości nie czytam... Gazety omijam... ( w ostatnich wiadomościach jakie oglądałem na TVP1 mówili, że POlska w/g badań Europejskich jest na 3 miejscu krajów, w których ludzie są najbardziej znerwicowani i zestresowani! Mamy najwiekszą sprzedaż środków uspokajających w EUROPIE!!!! 8 miejsce na świecie) .... i powiem szczerze, ale tak z ręką na sercu, że... ustały mi bóle żołądka kurdę... Nerwica czy co? Przestałem też spoglądać na CENY! Trudne to jest, ale.. niestety... Idę do sklepu, ładuję co mi potrzeba i nie zwracam uwagi czy podrożało czy nie. Tak samo z tankowaniem auta. Nie interesują Mnie wybory, politycy, plany Rządu i nic, co było by związane z tym krajem. A swoją drogą... Czy jakiś tam doradca polityka, czy sam polityk jest w stanie zrozumieć cokolwiek ? mając pensję i diety na poziomie 10-15tys.zł?
Wątpię, by zrozumieli samotne matki itp. Zresztą... Ja też, powinienem przestać się interesować... Tu, że nic nie robią masz rację. Pozostaje dodać: że nie robią i robić nic nie będą! Czy , naprawdę było by aż tak ciężko, wprowadzić plan poprawy gospodarki polegający na np. rocznym zawieszeniu VATu, zwolnić na 6miesięcy firmy z podatku przez kolejne trzy lata? Pół roku płacisz, pół nie! Wystarczyło by do tego... zamrozić ceny paliw na poziomie ON=3,50 PB=3,90 na rok! Zwolnić pracodawców z np. 70% ZUZU i umożliwić start nowym firmom z możliwością niepłacenia podatku przez np. 12 miesięcy??? Po takich trzech latach, budżet by plajtował, ale... gospodarka by poszła w górę, i gdybyśmy wrócili wtedy do opłat z dnia dzisiejszego.. sporo ludzi i firm miało by za co płacić! Ludzie w ciągu 3 lat z długów by powyłazili! Wyobraź sobie że pracodawca podatku nie płaci (chwilowo) a Ja ZUSu! Zamiast 1800zł dostaję 3000zł! Firma zamiast płacić za mnie w całości 4000zł dawała by 3000! Rok, dwa... i do UK nie jadę... bo po chiny??? Nie mam długów, mam zdolność, kupuję auto (spłacam), kupuję chatę i gospodara brnie do przodu! A tu masz.... Co do ostatniego grosza Cię wycisną... i tyle... Zamieściłem dla sprawdzenia ogłoszenia w portalach www, Londyn i okolice. Naprawa komputerów. W ciągu 1 tygodnia miałem około 40 telefonów. Rozmowy trwały krótko, bo informowałem że serwis jest jeszcze zamknięty. W Mazowieckim... mam takie ogłoszenia we wszystkich możliwych serwisach! Cena za usługę = 20-25zł + koszt części. Telefonów w marcu = 0 Oby tego było mało: mam też ogłoszenia dot. Malowania mieszkań, remontów, elektryka, alarmy, murarka, glazurnictwo, hydraulika itp. Ceny naprawdę śmieszne! w marcu telefonów = 2 Żona pracuje w restauracji - mają bardzo, bardzo tanio! Dobry obiad za 15zeta! Możliwy dowóz itp. Dzielnica Ursynów! W ciągu dnia jej firma ma utarg 500-700zł! Dobre, co? Mam 2 kolegów z dołu, są taksiarzami. By zarobić 100-150zł na czysto muszą pracować od 5 do 21! A Ja dostałem właśnie wypłatę za marzec! K***A ! 1795,83 co do grosza! To jest dopiero firma! Warszawskie autobusy miejskie. Prosiłem o nadgodziny, to szef chyba jeszcze w tej chwili ma zrywkę boków...
Od 4 miesięcy szukam pracy jako lakiernik samochodowy w Mazowieckim. Jest praca. Oczywiście że jest. od 7 do 17 za 1800zł!
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 6:44 pm   

Tak właśnie, wedle starego przysłowia które mówi:
"Najedzony głodnego nigdy nie zrozumie i odwrotnie"
Co do rozwiązań gospodarczych to brak mi po prostu słów, tyle "mózgów" w Rządzie a nic w tym kierunku nie jest robione.
Jak może być robione, skoro co drugi polityk martwi się aby jego brudy nie wyszły na jaw, a kieszeń była napełniona do momentu zdemaskowania.
Szkoda gadać.
Znowu się zdenerwowałem że aż mi chyba wrzody popękały. :motz:
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 8:07 pm   

Spoko, nie denerwuj się... UK nie jest wielkie. Zrobimy kiedy grillka przy sobocie, piwko popijemy ... Będzie ok... Przywiozę gazety , poczytamy, pośmiejemy się... z polityki.. Polskę to tylko bomba Atomowa ratuje... Wielkie bum, i życie zaczęło by się od nowa... WTEDY, WRESZCIE, mielibyśmy PRAWDZIWY wzrost GOSPODARCZY :laugh: :laugh: :laugh: gdyby nawet trawa zaczęła na nowo kiełkować :lolek2:
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 8:45 pm   

No i zobaczymy czy po ostatnich wydarzeniach coś się zmieni.
Coś wydaje mi sie że pewnie sie zmieni ale na gorsze.
Narzekamy, narzekamy, ale nie pocieszamy się myślą że może być jeszcze gorzej.
Ja dzisiaj jestem wewnętrznie rozbity.
Szczerze mówiąc.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama