Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
zaplac kase dostaniesz prace!!!
Autor Wiadomość
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 8:39 am   

nemo-nemo napisał/a:
Pozostanie jedynie działanie na granicy prawa.

No a tego w typu załatwiania, w tym kraju nie polecam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 9:27 am   

można sobie narobić poważnych problemów.
Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby poinformowanie jak największej ilości osób o takim pracodawcy-oszuście.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 10:01 am   

nemo-nemo napisał/a:
można sobie narobić poważnych problemów.
Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby poinformowanie jak największej ilości osób o takim pracodawcy-oszuście.


>>>>>>
Zgadzam się, należało by zebrać jak największą ilość osób którzy są w temacie.
Widzieli jak to się odbywa, zostali również oszukani.
I zgłosić to do odpowiednich organów.
Tylko w ten sposób można coś skutecznie wywalczyć.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 10:02 am   

zawsze znajdą się naiwni, sama informacja nie wystarczy, konieczne jest działanie, choćby takie jak zawiadomienie odpowiednich władz
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 10:13 am   

dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się zaproponowane przez Conzor'a.
niestety nie wszyscy czytaja fora polonijne a poza tym jak człowiek zdesperowany czasem przestaje myslec logicznie. Samo informowanie odpowiednich władz bez dowodów może byc nie wystarczające kiedy brak dowodów lub swiadków.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 10:21 am   

chodziło mi raczej o to, żeby grupa skrzywdzonych osób zgłosiła się do odpowiednich władz, nie pojedyncza osoba, bo jak wiadomo, w pojedynkę raczej niewiele się zdziała
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 10:23 am   

i wszystko jasne :)
 
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 2:18 pm   

Mam takie małe pytanie...
Przepraszam że aż tak szczerze, ale.. z tego co wiem, znacie już angielski? tak?
więc, dlaczego nikt z Was nie chodzi np. od firmy do firmy, szukając pracy prywatnie, nie przez agencję? Nie da się bez agencji? i tam różnych polskich pośredników?
Jeszcze nie pojechałem do Anglii.. a już dziś , mam zapisane chyba ze 40 adresów firm które zajmują się lakiernictwem mebli... Dwa dni przed wyjazdem będę dzwonił i pytał... kiedy mogę przyjechać porozmawiać... Nie da się tak? Jeśli coś przeoczyłem albo się mylę, poprawcie ...
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 2:56 pm   

firmy często współpracują z agencjami pracy, jest to dla nich wygodna forma, ponieważ nie są obarczone wszystkimi dodatkowymi sprawami związanymi z zatrudnieniem pracownika, robi to za nich agencja, która wypisuje fakturę, zleca, że potrzebuję tyle i tyle osób tego i tego dnia i sruu..
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 4:05 pm   

Anieliczka ma rację. Gro firm powierza proces rekrutacyjny odpowiednim firmom aby uniknąć przekopywania się przez sterty pozostawionych przez ludzi CV czy setkami maili na oficjalnych skrzynkach mailowych. Poza tym są tutaj agencje specjalizujące się "załatwianiem" dla firm pracowników w systemie "part time" czyli jeśli firma ma nagle dużo pracy otrzymuje pracowników na potrzeby czas a potem dziekują pracownikom tymczasowym za pomoc.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 5:15 pm   

omega1980 napisał/a:
Mam takie małe pytanie...
Przepraszam że aż tak szczerze, ale.. z tego co wiem, znacie już angielski? tak?
więc, dlaczego nikt z Was nie chodzi np. od firmy do firmy, szukając pracy prywatnie, nie przez agencję? Nie da się bez agencji? i tam różnych polskich pośredników?


>>>>>
A czy w którymkolwiek moim poście jest wzmianka że pracuję przez agencję?
Nie oznacza to jednak, że nie wiem jak się się przez agencję pracy pracuje.
Kiedyś krótkotrwale pracowałem przez agencje, i do tej pory sporo moich znajomych właśnie tak pracuje.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 5:26 pm   

Mnie pewnie też to czeka :mrgreen: choć, najpierw spróbuję sam :Smile1:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 9:52 pm   

Ja pracę na lepszą zmieniłem przez agencję. Byłem w szoku jak o mnie dbali.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 10:01 am   

Zgodzę się...
We włoszech szukałem pracy przez Agencję (ale Włoską! Nie polską!) to też byłem w szoku... W takich przypadkach, zgadzam się, jeśli trzeba będzie zapłacić za pracę np. 100 czy 150 euro... , tylko, jeśli chodzi o różnicę między agencjami prowadzonymi przez np. Włochów a Polaków... to , jest ogromna różnica.

Włoska Agencja= opłata dopiero po pierwszym miesiącu pracy, często 100, max!! 150euro
Gwarancja znalezienia pracy 100%! Pomoc zagwarantowana na bank!

Polska Agencja= opłata na dzień dobry w ciemno 150-200euro; dopłata po pierwszym miesiącu pracy minimum 100, max 200 euro (razem 250-400); BRAK GWARANCJI ZNALEZIENIA PRACY; Brak jakiejkolwiek pomocy przy rekrutacji; dostajesz kwitek, adres, radź se sam.....
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 12:05 pm   

omega1980 napisał/a:

Włoska Agencja= opłata dopiero po pierwszym miesiącu pracy, często 100, max!! 150euro
Gwarancja znalezienia pracy 100%! Pomoc zagwarantowana na bank!

Polska Agencja= opłata na dzień dobry w ciemno 150-200euro; dopłata po pierwszym miesiącu pracy minimum 100, max 200 euro (razem 250-400); BRAK GWARANCJI ZNALEZIENIA PRACY; Brak jakiejkolwiek pomocy przy rekrutacji; dostajesz kwitek, adres, radź se sam.....


Nie wiem jak tam we Włoszech, ale ja nie spotkałem się w U.K z jakimiś opłatami za oferty pracy które są z agencji.
Tutaj jeśli idziesz do pracy przez agencję firma do której Cię wysyłają odprowadza pieniążki które się należą agencji za Twoją pracę.
Nie spotkałem się również z Polskimi agencjami.
Owszem są pracownicy w takiej czy innej ale agencja jako taka jest Brytyjska.
Nie wiem czy tak jest wszędzie ale myślę że tak.
Zdarza się oczywiście ze niektórzy "rodacy" postawieni na różnych stanowiskach które dają im pewne "dojścia", życzą sobie jakichś opłat za pomoc, ale ja nigdy takiej (epitet) bym nie zapłacił - nigdy.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 4:27 pm   

Opłaty za pracę przeważnie pobierają Agencje pracy tymczasowej (jest to jakiś procent lub określona kwota). Opłaty te potem są wykorzystywane na wypłatę pensji kiedy jesteś na urlopie (płacone masz za każdą przepracowana godzinę).
Drugim rodzajem są agencje pośredniczące w rekrutacji, te nie pobierają żadnych opłat, bo za wszystko płaci pracodawca.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 7:41 pm   

luksusLandia a nie Anglia :mrgreen:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 8:11 pm   

Po prostu normalny kraj. Niestety Polacy przyzwyczajeni do dawania w "łapę" błędnie wychodzą z założenia, że tak samo w UK jak się rozmawia z Polakiem managerem to składając CV potrzebny jest "załącznik" w postaci kilku lub kilkuset funtów.
Ja nadal nie mogę zrozumieć jednego: tyle się w polskiej prasie, radio i TV mówi o oszustach, którzy oferuję załatwienie pracy w UK w zamian za opłatę i informuje, że firmy pośredniczące w poszukiwaniu pracy nie pobierają opłat od bezrobotnych a Polacy (bez obrazy) jak barany i tak płacą a potem płaczą.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 33
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 8:20 pm   

Nic dodać, nic ująć... U Nas jak pamiętam, to chyba od zawsze musiał być załącznik :mrgreen: Czasy się zmieniły, no i.., zamiast z kopertą, to teraz, z walizką trzeba iść by cokolwiek w urzędach załatwić... Spróbuj bez koperty do szpitala się dostać... he, he
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 8:26 pm   

No przecież da się bez koperty, tylko musisz poszukać lekarza, który pracuje w szpitalu i ma własna praktykę. Połazisz do niego przez kilka miesięcy płacąc za każdą wizytę a on cię potem spokojnie do szpitala przyjmie :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - forum anime
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama