Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria galeria czat Forum
 Ogłoszenie 
Uruchomiliśmy nowy serwis - KLANY Teraz można zakładać swoje własne grupy, zarządzać forum, plikami i wiele więcej...
zaproś znajomych o podobnych zainteresowaniach.
infolinia.org/klany

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd w ciemno, jakie miasto i miesiąc?? :)
Autor Wiadomość
dave 
Niemowa


Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd: Pozna?
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 2:00 pm   Wyjazd w ciemno, jakie miasto i miesiąc?? :)

Witam wszystkich,

Początkowo miałem zamiar lecieć do UK na koniec Czerwca, jednak stwierdziłem,
że w okresie wakacji będę miał nikłe szanse na znalezienie pracy. Postanowiłem
wstrzymać się z wyjazdem do Listopada, licząc, że w tym czasie podszkolę język
i znajdę jakąś ofertę pracy będąc jeszcze w Polce. Niestety, choć wysłałem
sporą liczbę aplikacji, z pracy nici :) (szukałem pracy w zawodzie, informatyka).

W tym momencie poważnie zastanawiam się nad wyjazdem "w ciemno". Myślę, że
lepiej spróbować wyjechać w ten sposób i poszukać jakiejś pracy tymczasowej na
miejscu, niż siedzieć w domu (aktualnie jestem bezrobotny) i bez końca
odpisywać na oferty pracy licząc, że ktoś mnie w końcu przyjmie.
W tym pierwszym wypadku przynajmniej coś by się zaczęło dziać - mając nawet
tymczasową pracę poznawałbym angielską kulturę i język, oraz w między czasie
- szukał wymarzonej pracy Informatyka :) Na taki wyjazd w ciemno mam odłożone
3tys zł, co powinno wystarczyć na jakieś 2-3 tygodnie życia tam (wliczając
koszty przelotu). Jeśli źle myślę, to proszę, niech mnie ktoś poprawi :)

I tu zaczyna się problem. Decydując się na wyjazd w ciemno, w jakim miesiącu
najlepiej wylecieć do UK? Najlepiej, w sensie, największe szanse szybkiego
zatrudnienia - mała konkurencja i dużo ofert pracy tymczasowej. Osobiście,
obstawiam Listopad, z tego względu, że studenci dawno wrócą do Polski, a
markety oraz sklepy ponoć w Listopadzie zatrudniają dużą ilość osób przed
okresem świątecznym :)

Kompletnie nie mam natomiast pojęcia jakie miasto wybrać. Cieszyłbym się
bardzo gdyby tym miastem nie był Londyn, wolałbym, jeśli to możliwe, jakieś
mniejsze miasteczko (obecnie mieszkam w małym mieście i nie wiem czybym się
odnalazł w takim dużym mieście :)

Jeśli chodzi o pracę to chciałbym znaleźć pracę na jakimś magazynie, przy
pakowaniu towaru, pomoc w kuchni (zmywanie naczyń) i sam nie wiem co jeszcze
(na budowie chyba nie dałbym rady, gdyż nie jestem zbyt sprawny fizycznie :)
Jeśli chodzi o mój j.angielski to jest on w stopniu komunikatywnym - jeśli
chodzi o mowę i rozumienie, oraz (b.)dobrym jeśli chodzi o pisanie/czytanie.

Ufff... to chyba na tyle. Za wszelkie sugestie/rady/wskazówki/typy miast itp.
będę bardzo wdzięczny! :) Z góry serdecznie dziękuję i przepraszam, że mój
post przybrał taką objętość :)

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cembryk 
Rozkręca się


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Wioska z tramwajami
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 8:13 pm   

Informatyk nie może znaleźć pracy w Polsce :?: :!:
Wyjedź do innego miasta w Polsce, tam gdzie jest firma informatyczna o znanej międzynarodowej nazwie,bo Anglicy patrzą na doświadczenie(a i tak uważają, że nie ma u nas nawet elektryczności) :mrgreen:
A jeżeli się uparłeś wyjechać do UK ,to zrób to już w październiku,najlepiej z kimś samochodem,aby szybciej znaleźć pracę,do miasta w którym jest tani prywatny hostel.
Do Cembryka raczej nie,bo mieszkania są za drogie dla osób mających niskie pensje ,hostel jest tam drogi,a ewentualna praca jest w terenie czyli dodatkowe koszty na dojazd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
herrkacu
Niemowa


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 9:38 am   

osobiscie wybieram sie w ciemno z kumplem do cardiff, trudno tam jest o prace?? czekam na odpowiedz ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dave 
Niemowa


Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd: Pozna?
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 5:28 pm   

Witam

Cembryk napisał/a:
Informatyk nie może znaleźć pracy w Polsce :?: :!:
Wyjedź do innego miasta w Polsce, tam gdzie jest firma informatyczna o znanej międzynarodowej nazwie,bo Anglicy patrzą na doświadczenie(a i tak uważają, że nie ma u nas nawet elektryczności) :mrgreen:
A jeżeli się uparłeś wyjechać do UK ,to zrób to już w październiku,najlepiej z kimś samochodem,aby szybciej znaleźć pracę,do miasta w którym jest tani prywatny hostel.


Szczerze mówiąc to pracowałem w Polsce jako Informatyk przez pól roku. Niestety atmosfera w pracy była nie do zniesienia. No i zarobki też nieciekawe. Wiem, że mogłem po prostu źle trafić, jednak postanowiłem spróbować szczęścia w Anglii. Jakoś mnie tam ciągnie :) Traktuje ten wyjazd jako wielkie wyzwanie, oraz przygodę :) Liczę, że dzięki temu stanę się bardziej zaradny, samodzielny, podszkolę znacznie język (lubię angielski, zawsze chciałem mówić płynnie po ang. :) , poznam wiele ciekawych osób... i ogólnie, masa nowych doświadczeń :)
Byłoby super gdybym znalazł upragniona pracę w zawodzie, z dużymi możliwościami rozwoju i w jakimś przyjaznym środowisku :)

Mam niestety małe doświadczenie zawodowe (0,5roku) co również stanowi spory problem w znalezieniu pracy. Co prawda, jest sporo ofert w stylu 'junior...', lub 'entry level...' gdzie doświadczenie nie jest aż tak istotne, jednak są one bardzo oblegane. Czasem zdarza mi ujrzeć licznik złożonych aplikacji na daną ofertę tego typu... często przekracza on liczbę 120os./ofertę i to już po dwóch dniach od jej wystawienia. Tak, więc konkurencja jest duża w tym przypadku.

Planuję przeprowadzkę do Anglii, start od jakiejś pracy tymczasowej, intensywną naukę języka, a w międzyczasie naukę nowych umiejętności, oraz zdobywanie certyfikatów (cisco/MS).
Jak już znajdę jakąś lepszą pracę, postaram się zapisać na jakąś techniczną uczelnię, aby dalej - zaocznie, studiować Informatykę (obecnie skończyłem policealną) jednocześnie pracując.

Przynajmniej taki mam plan :) W razie jakichś dodatkowych uwag proszę pisać :) Dziękuję.


Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cembryk 
Rozkręca się


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Wioska z tramwajami
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 5:21 pm   

Więc albo wybierasz:
że agencja w Polsce załatwia ci pracę i mieszkanie , ponosisz pewne opłaty i od razu idziesz po przyjeździe do pracy.Ale jesteś w pewien sposób uwiązany,bo jeśli wyjedziesz stracisz kaucje za mieszkanie i możesz trafić do jakiejś nudnej mieściny,beznadziejnej pracy a i współlokatorów nie wybierasz.Stawki dla pakowaczy , pracowników hurtowni są podobne w całym UK,a w takiej pracy nie rozwiniesz swojej znajomości jęz. angielskiego, a nawet będziesz miał problemy ze zrozumieniem tego co do ciebie mówią,bo w takich miejscach nie pracują ludzie po dobrych szkołach
albo pojechać sam
może do Bristolu :?: http://www.bristolbackpackers.co.uk/ ten hostel oferuje miejsce w pokoju 70Ł/tydz -łóżka nie są nowe ale kuchnia jest duża.Na rogu jest bank HSBC możesz przed wyjazdem założyć już konto.Do agencji jest blisko, a bodajże od listopada będzie nowe połączenie Ryanairem Bristol-Poznań.
Może ktoś inny podpowie( a co do Cardiff to nie jest daleko od Bristolu można tam podjechać)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama