Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
CB radio w UK
Autor Wiadomość
omega1980 



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
  Wysłany: Czw Mar 04, 2010 8:51 pm   CB radio w UK

Przydatna ta elektronika w Aucie na terenie UK?
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 229
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 10:26 pm   

takie radyjko zawsze sie w drodze i nie tylko w drodze przyda :)
 
 
 
omega1980 



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 8:42 am   

We włoszech radio trzymałem w .... szufladzie, a antenę po roku musiałem wywalić (przekładanie z miejsca na miejsce ją zniszczyło)... Przez okres 4 lat, nie widziałem małego mobila na włoskich tablicach z anteną do CB...
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 229
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:28 am   

Jak nie ma możliwości zamontowania sprzętu to nic nie poradzisz :(

Ja tutaj też oprócz taksówek nie widziałem długich, charakterystycznych anten CB.
najwidoczniej tubylcy nad pogaduchy przez radio przedkładają pogaduchy przy browarku :)
 
 
 
omega1980 



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:30 am   

u Nas CB to antyradar... Tylko po to młodzi kupują radyjka.. Do niczego innego nie jest im potrzebne...
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 229
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:35 am   

Aaaa to teraz sprawa jasna. Tutaj raczej nie uświadczysz policjanta z "suszarka", bo wszystko załatwiają albo lotne patrole albo kamery. W Londynie nawrócisz w nieodpowiednim miejscu i wielki brat może ci wysłać fotkę.
 
 
 
omega1980 



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 1:40 pm   

a u Nas policja w lotnych na autostradach też ma.... CB :mrgreen:
a co????
gorsi mają być?

tylko, dziwi mnie jedno....
bo widziałem w TVN Turbo, że w jakimś tam radiowozie gdy kamerą pokazali wnętrze radiowozu obok ekranu... na dole widać było zamontowanego Alana 8001...
Policja biedna? No fakt, z podatków sprzęt kupiony... ale, dlaczego od razu radio za 1000 kilka zł??? a nie za przysłowiową stówkę czy dwie...
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 229
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 7:40 pm   

Ponieważ nie miałem do czynienia z radiami CB z wyjątkiem Lincolna więc trudno mi powiedzieć czy Alan jest radiem drogim, bo dobrym i wytrzymałym na eksploatację czy nie ale jest taka zasada, że "co jest tanie jest drogie". Gdyby zamontowali radio za przysłowiową 100, to obawiam się, że koszt napraw tego radia szybko przekroczyłby koszt zakupu nowego Alana. Zauważ, że to radio jest 24/7 zamontowane w radiowozie więc jest narażone na skoki temperatur zimą i latem.
 
 
 
omega1980 



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 9:08 pm   

No fakt... ale, mogli by chociaż wybrać np. Alana 48 czy 78... Też by działało...
a co do temperatur, to..., elektronika w CB wytrzyma od -30 do +60 w czasie pracy...
Identyczne bajery siedzą w modułach zapłonowych czy komputerach pokładowych prawie we wszystkich samochodach...
_________________

 
 
 
nemo-nemo 
Uzależniony


Wiek: 37
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 229
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 9:33 pm   

Zgadzam się co do aparatów zapłonowych ale one były tworzone do określonych warunków pracy. Owszem samochodowe radia CB też są projektowane do tego aby pracowac w cięższych niż domowe warunkach pracy. Nie można jednak patrzeć na zares temperatur podawanych w instrukcji obsługi, bo to sa testy kiedy temperatura jest sztucznie obniżana lub podnoszona ale nie wiem czy ktoś testował radia na wytrzymałość kiedy masz temp. przykładowo +20 i nagle podmuch powietrza o temperaturze -15 (przykładowa sytuacja zima w aucie) lub urządzenie włączane w temp -20, -15, szybki wzrost temperatury i wysoka wilgotność jak to ma miejsce kiedy odpalasz zimowym rankiem auto.
Nie wiele taniego sprzętu wytrzymuje długotrwała eksploatacje w takich warunkach a odpowiednio przystosowany sprzęt Heavy Duty niestety kosztuje. Niestety policyjne radiowozy bardzo rzadko maja szanse być garażowane.
 
 
 
omega1980 



Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 204
Skąd: Warszawa (Mazowieckie)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 9:39 pm   

no fakt...
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | - recenzje mang
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama