Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o Job Center i inne
Autor Wiadomość
mama745 
Niemowa


Dołączyła: 09 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 4:26 pm   Pytanie o Job Center i inne

Witam serdecznie
Jestem mamą piątki dzieciaczków ,po stracie pracy w Polsce zdecydowaliśmy z mężem aby poszukac pracy w Anglii,mąż przyjechał pierwszego wrzesnia ,znalazł pracę przy pakowaniu kurczaków pracował tam 2 miesiace przez agencje ze względu na dojazd 2,5 godziny w jedną strone zmienił pracę od razu teraz pracuje u producenta materacy juz nie przez agencje ,ja przyjechałam do niego 12 listopada bo bardzo chciałam znaleśc prace i jak najszybciej wziąć dzieci do siebie ,niestety pomimo chodzenia dzień w dzień do agencji i wszedzie gdzie sie dało ze znajomośćią jezyka na poziomie komunikatywnym nic nie wskórałam dopiero ostatnio znalazłam ogłoszenie na pubie dla cleanera i poszłam zapytać przyjęli mnie cieszę się bardzo ,moje pytanie dotyczy job center czy moge sie u nich starac o kurs angielskiego w colegue bo chcemy zostać na stałe w Anglii i chciałabym doskonalić swój język angielski ,i czy mamy szanse dostać mieszkanie z concilu bo za miesiąc musimy wyprowadzić się od koleżanki a pieniadze wysyłamy na urzymanie naszych dzieci które zostały z babcią a ja dopiero zaczęłam pracować ,mąż zarabia tygodniowo 230 funtów .Złożylismy o work tax credit i na razie o nic więcej poniewaz dzieci są w Polsce prosze może ktos będzie wiedział jak długo się czeka i czy może dzwonic do nich i się dopytywać bardzo byśmy chcieli żeby dzieci były z nami tęśknimy okropnie nie da się tego opisac ale nie było innej mozliwości poniewaz bez pracy nie utrzymalibysmy tak dużej rodziny w Polsce nasze dzieci sa dla nas wszystkim ,za każdą odpowiedz będę ogromnie wdzięczna,pozdrawiam
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 6:11 am   

Jeśli chodzi o język angielski zajrzyj do tego tematu.
https://infolinia.org/foru...d37308a30#33170

Natomiast co do złożenia papierów do councilu, weź od nich aplikację, wypełnij i czekaj.
Złożyć aplikację o mieszkanie zawsze możesz.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
mama745 
Niemowa


Dołączyła: 09 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 4:38 pm   

Dziękuję za odpowiedz ,złożyłam podanie ,napisałam że w ciągu czterech tygodni musimy się wyprowadzic od koleżanki i że grozi nam bezdomność ,nie wiem ile będe czekac na jakąkolwiek odpowiedz z ich strony ,pozdrawiam
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 6:17 pm   

Obawiam sie, ze w ciągu miesiąca nie dostaniecie mieszkania od Councilu, bo z tego co wiem to taka sprawa trwa bardzo długo. Jesli poinformowałaś Council o tym, że musisz opuścic mieszkanie i jestś zagrozona bezdomnością, to na 100% jestem pewien, że w pierwszej odpowiedzi na ta informacje zostaniesz poinformowana o tym, żeby się nie wyprowadzać z obecnego mieszkania a jesli to zrobisz to council nie będzie w stanie ci pomóc
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pon Lut 13, 2012 11:31 pm   

W takiej sytuacji powinnaś być priorytetem.
Moim zdaniem powinnaś dostać to mieszkanie szybko, nawet jeśli nie dostaniesz go do miesiąca, a bedziesz musiała się wyprowadzić, słuchaj się ich instrukcji.
Jeśli każą zostać -zostań.
Jeśli dostaniesz hostel, idź do hostelu, od hostelu do flatu bądź domu, droga już bliska, a w hostelu też nie mogą Cie długo trzymać.
Nie poddawaj się - ot co.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Ps. Poinformuj o zmianach ok?
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
mama745 
Niemowa


Dołączyła: 09 Lut 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 12:12 am   

Na pewno poinformuje i jeszcze raz bardzo dziekuję za podpowiedzi i podtrzymywanie na duchu to bardzo dla mnie osobiście ważne ,dzięki za dobre serducha .

[ Dodano: Wto Lut 14, 2012 2:40 pm ]
Witam serdecznie miałam napisac co dalej 6 lutego zlozylam formę dziś dostałam odpowiedz ze mam przyznany bond B i mam sie zgłosić do Advice Citizens Bureau ale nie wiem po co co ja mam tam mówic ,że nie mozemy dłużej mieszkać u koleżanki i że pieniadze wysyłamy do Polski na nasze dzieci mam wszystkie przelewy przez west union zachowane bo co tydzien wysyłamy ,prosze doradzcie bedę ogromnie wdzieczna
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 3:32 am   

Przepraszam za długie oczekiwanie na odpowiedź - bardzo ważne sprawy osobiste mnie oderwały od internetu.
Jak wygląda sytuacja po wizycie w Citizen?
Bardzo jestem Ciekaw, trzymam za Was palce.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama