Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc z powrotem do Polski
Autor Wiadomość
emigrant 
Niemowa


Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Zabrze (Śląskie)
  Wysłany: Wto Gru 06, 2011 1:38 pm   pomoc z powrotem do Polski

Błagam o pomoc,Ja z żoną i 2 dzieci nie mamy jak wrócić do Polski.Straciłem prace i nie mamy za co żyć,nie mamy na bilety powrotne,nie mamy od kogo pożyczyć,w Polsce nie mamy nikogo kto by mógł nam pomóc . Mieszkamy w Coventry a pochodzimy ze Śląska jeśli ktoś by mógł nam pomóc,może ktoś będzie jechał do polski i nas by zabrał,jesteśmy zdesperowani,dach nad głową mamy zapewniony do świąt a potem musimy się wyprowadzić,jesteśmy załamani nie wiemy co robić jak wrócić.Pracy szukam cały czas ale nie mogę znależć.Bardzo prosimy o pomoc.
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Gru 06, 2011 9:54 pm   

Co do powrotu to nie wiem czy w Polsce będziecie mieć lepiej zwłaszcza, że jak sam piszesz tam też nie macie nikogo, kto mógłby wam pomóc.
Co do lokum, to polecam jak najszybszy kontakt z lokalnym Councilem i przedstawienie im swojej sytuacji mieszkaniowej.
Odnośnie pracy to zaglądnij do Job Centre i zapytaj nie tylko o pracę ale o Job seeker alowance (jeśli pracowałeś legalnie powinieneś cos dostać). NIe wiem czy lokalnie jest jakiś oddział Royal Mail jeśli jest na pewno poszukuja przed swiętami do sortowania poczty.

Tutaj zawsze masz jakieś opcje w Polsce tylko jedną: mieszkanie pod mostem
 
 
 
marlenci27 


Wiek: 33
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 50
Wysłany: Sro Gru 07, 2011 12:38 am   

Spokojnie, jesli pracowales legalnie w Uk nalezy Ci sie panstwowa pomoc. Jak najszybciej zglos sie do lokalnego biura CAB http://www.coventrycab.org.uk/ Nawet jesli nie pracowales legalnie powinni Ci pomoc. Mozesz wpasc tam od pon do piatku o 9:30 rano, jesli jest problem z jezykiem popros o tlumacza (I need help, but I dont speak english - Potrzebuje pomocy, ale nie mowie po angielsku). Im szybciej sie zglosisz tym szybciej otrzymasz pomoc i wsparcie, wiec nie zwlekaj. Adres:
Kirby House, Little Park Street, Coventry, CV1 2JZ.
Jesli grozi Wam bezdomnosc (homeless) znajdziecie sie na liscie priorytetowej do otrzymania mieszkania, wiec powinnienes jak najszybciej skontaktowac sie z Council, ale najpierw z CAB, a oni doradza co robic. Powodzenia i gdybys potrzebowal jeszcze pomocy pisz do nas, pozdrawiam.
 
 
Uran
Gość
Wysłany: Sro Gru 07, 2011 12:47 am   benefity

MOzesz dostac zasilki dla bezrobotnych (jobseekers allowance), zasilki na dzieci (child tax credit, child benefit) , dofinansowanie na wynajem mieszkania (housing benefit, council tax benefit) itd. Wsparcie finansowe dopoki nie otrzymasz pracy. Zapytaj o to w Citizen Advice Bureau, w Job Centre, lub w Council.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama