Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
NIE PRZYZNANY Child Benefit
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: Pon Lis 29, 2010 8:09 am   NIE PRZYZNANY Child Benefit

Witam, mieszkam na stale w Anglii, byla zona z dziecmi w Polsce. Od 2005 roku nie pobiera ona zasilku rodzinnego, bo ma za wysoki dochod, powiekszony dodatkowo o moje alimenty.
Ja złożyłem tutaj wniosek o Child Benefit prawie 2 lata temu, przez ten czas na moje pytania odpowiadali, ze czekaja na potwierdzenie z Polski, ze zasilek nie jest tam pobierany(pomimo, iż wysłałem im taki dokument).

Obecnie odpisali, ze nie przyznaja mi Benefitu, bo była zona pracuje i może ubiegac się o zasilek w Polsce. Otoz nie może, bo ma za wysokie dochody i jej nie przysluguje.

Jak się odwołać, bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich,
Piotr
 
 
marlenci27 


Wiek: 33
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 50
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 1:51 am   

witaj, daj mi kilka dni, postaram sie skontaktowac z ekspertem, albo rozeznac sie w temacie i dam Ci znac. Pozdrawiam i powodzenia. Ps, przy okazji zaloz konto i pisz na forum jako zarejestrowany uzytkownik, wtedy dostaniesz powiadomienie na maila o odpowiedzi.
 
 
p-p2 
Niemowa


Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: Blackpool (Anglia)
Wysłany: Sro Gru 01, 2010 8:54 pm   

Dzieki za zainteresowanie moim problemem. Przygotowalem dla nich list, w ktorym staram sie wyjasnic sytuacje, ale pomoc eksperta bylaby bardzo pomocna. Probowalem znalesc jakies biuro w okolicy, na razie bez powodzenia. Pozdrawiam. P.S. Konto na forum zalozylem, dzieki raz jeszcze. :okii:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 11:31 pm   

Zwykle do odmownej odpowiedzi dołączany jest druk odwołania się od decyzji. Trzeba go wypełnic i odesłac a wtedy sprawa trafia do odpowiedniej instytucji która ponownie rozpatruje wniosek i albo uchyla wczesniejszą decyzją albo ja podtrzymuje.
Pisanie litu wyjaśniającego, że chcesz tu pobierac child benefit i motywowanie to tym, że z powodu wysokich zarobków zony nie należy się w Polsce mija się z celem o ile nie swiadczy o skrajnej głupocie i naiwności.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 12:09 am   

nemo-nemo napisał/a:
Zwykle do odmownej odpowiedzi dołączany jest druk odwołania się od decyzji. Trzeba go wypełnic i odesłac a wtedy sprawa trafia do odpowiedniej instytucji która ponownie rozpatruje wniosek i albo uchyla wczesniejszą decyzją albo ja podtrzymuje.
Pisanie litu wyjaśniającego, że chcesz tu pobierac child benefit i motywowanie to tym, że z powodu wysokich zarobków zony nie należy się w Polsce mija się z celem o ile nie swiadczy o skrajnej głupocie i naiwności.

"p-p2" weź sobie tą wypowiedź głęboko do serca.
Myślę że zrozumiesz przesłanie nemo-nemo.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
marlenci27 


Wiek: 33
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 50
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 12:48 am   

witaj raz jeszcze, pod tym linkiem masz szczegolowo opisane co zrobic, jesli nie zgadzasz sie z decyzja w sprawie child benefit: http://www.hmrc.gov.uk/ch...w-to-appeal.htm
Ten list z wyjasnieniem na pewno sie przyda, poniewaz trzeba im wyjasnic, dlaczego sie nie zgadzasz i wypelnic te aplikacje: http://www.hmrc.gov.uk/forms/ch24a.pdf
adres pod ktory masz wyslac wypelniona aplikacje plus list wyjasniajacy dlaczego sie nie zgadzasz z decyzja: Child Benefit Office
PO Box 1
Newcastle upon Tyne
NE88 1AA

Zawsze tez mozesz uzyskac bezplatna pomoc od lokalnego CAB, jesli jestes z blackpool, to tu jest bezposredni link. http://www.blackpoolcab.org.uk/
Dzwonisz tam i umawiasz sie na spotkanie, oni Ci pomoga, jesli potrzbujesz tlumacza, daj im znac, a na pewno go zapewnia.
Gdybys mial jakies pytania, to pisz. Jesli rzeczywiscie Twoim dzieciom przysluguje CHB to na pewno go dostana. Pozdrawiam.

[ Dodano: Pią Gru 03, 2010 1:06 am ]
ps.
http://www.adviceguide.or...m#child_benefit

1. Jesli Twoje dziecko mieszka poza granicami UK sprawa jest bardziej skomplikowana.
2. Oprocz Appeal mozesz zlozyc Complain (skarga) na to, ze sprawa trwala twak dlugo i w rezultacie dostales odmowna decyzje...
Jeszcze raz skontaktuj sie z CAB.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama