Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
rozliczenie z podatku
Autor Wiadomość
jarek
Gość
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 10:10 pm   rozliczenie z podatku

Pracuje w Anglii od 2007 roku. Na początku nie rozliczałem się z podatku. w tym roku w czerwcu poszedłem do Revenue żeby się rozliczyć. Dostałem do wypisania formularz i pomocniczą notatkę w j. polskim bo słabo znam angielski. Wypisałem i oddałem razem z kserokopiami wszystkich P 60 40. Czyli P za część roku 2007/2008 i 2008/2009 i 2009/2010.

Po paru tygodniach dostałem zwrot kilkadziesiąt funtów - jednak rozliczono mi tylko rok 2009/2010 a wcześniejsze nie - nie wiem dlaczego ?

I tu moje pytanie : czy zrobiłem coś nie tak ? A może nie można rozliczyć kilku lat wstecz jednocześnie. Czy może powinienem na każdy rok wypisać osobny formularz?

No i jak mam to teraz załatwić - iść do Revenue i złożyć jeszcze raz czy jakoś inaczej. A może są jakieś inne łatwiejsze sposoby na rozliczenie się.
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Sob Paź 16, 2010 12:10 pm   

Wydaje mi się że po rozliczeniu, Ravenue stwierdziło że nie należy Ci się zwrot za poprzednie lata.
Tak to widzę.
Lecz powinni moim zdaniem przysłać Ci jakieś powiadomienie z wyjaśnieniem.
Mozesz zadzwonić i zapytać sie jak to wygląda, ostatecznie pójść do CAB, i tam postarać się o pomoc.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
jarek
Gość
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 6:08 pm   

Poszedłem do revenue gdzie zapytałem o to rozliczenie i skąd podzwoniłem do odpowiednich wydziałów :

-początkowo powiedziano mi że wszystko jest dobrze i że rozliczono mi wszystkie trzy lata i zwrot dostałem łączny za trzy lata razem.

-kiedy podałem że wyliczenie które mi przesłano wyraźnie pokazuje kwoty tylko z jednego ostatniego roku i nic tam nie ma o latach poprzednich i że to mi się nie zgadza. - wtedy powiedziano mi że tak właściwie to te dwa poprzednie lata zawierały tak minimalne kwoty do zwrotu że porostu ich nie policzono i że jeżeli się upieram to mogę zażądać jeszcze raz ich wyliczenia.

- dla mnie to zwykłe złodziejstwo bo inaczej nazwać tego nie można - tak właśnie złodzieje z revenue oszukują nas polaków na podatku. Jeżeli więc ktoś będzie w przyszłości chciał rozliczyć więcej niż jeden rok to chyba najlepiej na każdy z niech niech wypisze osobny formularz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama