Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
przewóz kotka z Anglii do Polski
Autor Wiadomość
mijokine1234
Gość
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 11:26 pm   przewóz kotka z Anglii do Polski

Witam
Chcę wrócić na stałe do Poski i zabrać ze sobą 3 msc kotka.Jakie papierry muszę wyrobić i od czego zacząć?podróz odbyłaby się samochodem.Z góry dziekuje za pomoc
 
 
s.kawski
Gość
Wysłany: Sro Sie 26, 2009 8:31 am   Re: przewóz kotka z Anglii do Polski

mijokine1234 napisał/a:
Witam
Chcę wrócić na stałe do Poski i zabrać ze sobą 3 msc kotka.Jakie papierry muszę wyrobić i od czego zacząć?podróz odbyłaby się samochodem.Z góry dziekuje za pomoc


Witam!

Przede wszystkim nalezy spełnić podstawowe wymagania UNIJNE (a to wymaga czasu):

Czytelny tatuaż lub chip
Właściwe świadectwo zdrowia + dokumentacja dowodowa obejmująca szczegółowe dane identyfikujące zwierzę, którego dotyczy zaświadczenie, szczegóły dotyczące szczepienia i wynik próby serologicznej / paszport w przypadku ponownego wwozu
Szczepienie przeciwko wściekliźnie
Wynik badania miareczkowania
przeciwciał przeciwko wściekliźnie



Szczepienie przeciwko wściekliźnie nie może być świeższe niż 30 dni ani starsze niż 6 miesięcy.

O szczegółach procedury załatwiania formalności oraz o punktach kontroli wywozu kotów z Wielkiej Brytanii proszę się wywiedzieć u najbliższego lekarza weterynarii, a na temat najnowszych wymogów wwozu kotów do kraju w Ambasadzie lub Konsulacie RP.

Przepisy wewnętrzne często ulegają modyfikacjom i dlatego konieczne jest zasięgnięcie informacji u źródła.
 
 
studentka3 
Niemowa


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 3:37 pm   

Witam!
Wyjezdzam za miesiac samochodem do kraju na dluzszy urlop i chcialabym zabrac kociaka. Dowiedzialam sie wczesniej o wymaganych dokumentach i od razu gdy tylko bylo to mozliwe (gdy kociak uzyskal minimalny wiek do szczepien) przystapilam do dzialania. Czasu jest jednak za malo na wszystko. Kociak ma obecnie 6 m-cy i jest niesamowicie do mnie przywiazany. Posiada szczepienia na wscieklizne, czip i inne szczepionki. Za ok 2 tyg powinny 'przyjsc' wyniki badan krwi.....jednak na paszport nadal trzeba czekac 5-6 m-cy!!! Czy posiadajac podstawowe szczepienia, czip i ksiazeczke zdrowia kota mam jakies szanse na legalny przewoz zwierzaka? czy jesli nie...a ja sprobuje go wziac ze soba i liczyc na szczescie na graanicy podczas wjazdu na prom(nie wyobrazam sobie, zby mogl zostac sam na miesiac lub pod opieka obcych ludzi, caly czas spedzamy razem) jakie konsekwencje musielibysmy poniesc? Ma bowiem podstawowe badania....tylko tego papierka o nazwie paszport brakuje...? co staloby sie wowczas? (nie jest to bowiem typowa proba przewiezienia zwierzaka bez zadnych dokumentow....po prostu byl za maly na wczesniejsze rozpoczecie calego procesu i ma wszystko procz paszportu). Bardzo prosze o fachowa opinie i szybka odpowiedz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - manga
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Reklama