Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża- pomoc finansowa
Autor Wiadomość
Megi 
Niemowa
megi


Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 6:15 pm   Ciąża- pomoc finansowa

Witam jestem w 10 tyg ciązy, jestem zarejestrowana self-employ ale nie pracuje.Cały czas szukałam pracy nawet gdy nie myslałam że jestem w ciązy.Teraz mam marne szanse na jej znalezienie a czas ucieka.Mam pytanie dotyczące pomocy od państwa w takcie ciąży, słyszałam o jednej zapomodze ale od 29 tyg dopiero, a przecież ja juz mam potrzeby ubrania, witaminy i wogóle ;-(( prosze o jakies wskazówki, dotyczące wszystkich benefitów mi przysługujących jako samotnej matce, teraz juz i potem.Kiedy się starać i gdzie.Dziękuje bardzo
 
 
1q2w3e4 
Niemowa


Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Portsmouth (Anglia)
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 11:56 am   

Witam,
Jestem w Anglii od lipca tego roku, 20 lipca dostałam prace ( przez agencje).
Pracuje cały czas w tej firmie, jednak za 2 tygodnie ją zamykają, a ja dowiedziałam sie dziś ze jestem w 4 tygodniu ciązy. Czy w związku z tym bedzie mi się coś nalezalo od panstwa? Czy moge sie ubiegac o jakiekolwiek zasiłki?
Z góry dziekuję.
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 8:52 pm   

1q2w3e4 napisał/a:
Witam,
Jestem w Anglii od lipca tego roku, 20 lipca dostałam prace ( przez agencje).
Pracuje cały czas w tej firmie, jednak za 2 tygodnie ją zamykają, a ja dowiedziałam sie dziś ze jestem w 4 tygodniu ciązy. Czy w związku z tym bedzie mi się coś nalezalo od panstwa? Czy moge sie ubiegac o jakiekolwiek zasiłki?
Z góry dziekuję.


Witam,

Z tego co pani pisze wynika, ze Statutory Maternity Pay sie pani nie nalezy poniewaz nie bedzie juz pani zatrudniona w 26 tyg ciazy. W takiej sytuacji jest mozliwosc ubiegania sie o Maternity Allowance. Sa to te same pieniazki ale wyplacane nie przez pracodawce a poprzez Job Centre. Prosze udac sie do Job Centre Plus i poprosic o Claim form na Maternity Allowance. Prosze rowniez powiedziec jaka jest pani sytuacja.

pozdrawiam

pawel
polpen

[ Dodano: Sro Lis 12, 2008 8:55 pm ]
Megi napisał/a:
Witam jestem w 10 tyg ciązy, jestem zarejestrowana self-employ ale nie pracuje.Cały czas szukałam pracy nawet gdy nie myslałam że jestem w ciązy.Teraz mam marne szanse na jej znalezienie a czas ucieka.Mam pytanie dotyczące pomocy od państwa w takcie ciąży, słyszałam o jednej zapomodze ale od 29 tyg dopiero, a przecież ja juz mam potrzeby ubrania, witaminy i wogóle ;-(( prosze o jakies wskazówki, dotyczące wszystkich benefitów mi przysługujących jako samotnej matce, teraz juz i potem.Kiedy się starać i gdzie.Dziękuje bardzo


Witam,

Ma Pani podobna sytuacje jak poprzedniczka. Z racji iz nie pracuje Pani u pracodawcy nie przysluguje Pani Statutory Maternity Pay ale moze Pani wystapic o Maternity Allowance.

Prosze udac sie do Job Centre Plus i tam wypelnic formularz. W razie klopotow prosze poprosic tam o polskiego tlumacza

pozdrawiam

PAwel
Polpen
 
 
1q2w3e4 
Niemowa


Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Portsmouth (Anglia)
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 11:18 am   

kiedy sie udac po ten druczek do job center? w ktorym tygodniu ciazy?
i przez jaki okres dosatje te pieniazki, w trakcie ciazy czy po urodzeniiu???
z gory dziekuje

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 11:20 am ]
kiedy sie udac po ten druczek do job center? w ktorym tygodniu ciazy?
i przez jaki okres dosatje te pieniazki, w trakcie ciazy czy po urodzeniiu???
z gory dziekuje.
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Lis 13, 2008 6:02 pm   

1q2w3e4 napisał/a:
kiedy sie udac po ten druczek do job center? w ktorym tygodniu ciazy?
i przez jaki okres dosatje te pieniazki, w trakcie ciazy czy po urodzeniiu???
z gory dziekuje

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 11:20 am ]
kiedy sie udac po ten druczek do job center? w ktorym tygodniu ciazy?
i przez jaki okres dosatje te pieniazki, w trakcie ciazy czy po urodzeniiu???
z gory dziekuje.


Witam po zasilek nalezy sie zglosic jak najszybciej zaraz po 26 tyg. ciazy. pieniazki sa wyplacane na tych samych zasadach co normalny zasilek maciezynski czyli przez 39 tyg. od momentu udania sie na urlop maciezynski. Formularz mozna rowniez wypelnic i wydrukowac przez internet na tej stronie:
http://www.jobcentreplus....008115.xml.html

pozdrawiam

pawel
polpen
 
 
Megi 
Niemowa
megi


Wiek: 28
Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 16, 2008 6:21 pm   

Witam dziekuje za rade napewno sie udam do job centre tylko jeszcze tyle czasu ;-( niestety gdzie tam do 26 tyg :neutral: czy w job centre mogę zasięgnąć innych informacji związanych z benefitami? ponieważ wyczytałam o zapomodze kobietom będącym w ciązy, ale nie o macierzyński mi tu chodzi nie pamiętam nazwy tego.Jesli kobieta mało zarabia nalezy jej się cos tzn tak ujrzałam ale ile do tego jest to nie wiem.Pozdrawiam
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 6:23 pm   

Megi napisał/a:
Witam dziekuje za rade napewno sie udam do job centre tylko jeszcze tyle czasu ;-( niestety gdzie tam do 26 tyg :neutral: czy w job centre mogę zasięgnąć innych informacji związanych z benefitami? ponieważ wyczytałam o zapomodze kobietom będącym w ciązy, ale nie o macierzyński mi tu chodzi nie pamiętam nazwy tego.Jesli kobieta mało zarabia nalezy jej się cos tzn tak ujrzałam ale ile do tego jest to nie wiem.Pozdrawiam


Witam ponownie,

Mozliwe ze chodzi pani o Income Suport (zasilek dla osob nisko zarabiajacych). Warunkiem jest nie pobieranie zasilku Job Seeker Allowance i musi pani pracowac mniej niz 16 godzin w tygodniu i nie miec oszczednosci wiecej niz 16000.

Jezeli chcialaby Pani uzyskac wiecej informacji lub pomocy w jakiejkolwiek sprawie polecam udanie sie do Citizen Advice Bureau - maja placowki w kazdym wiekszym miescie.

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
 
 
1q2w3e4 
Niemowa


Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Portsmouth (Anglia)
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 10:43 am   

Witam a czy o Maternity Allowanceb mozna sie ubiegac dopiero po przepracowanym roku? Bo ja pracuje dopiero od lipca wiec 4 miesiace. i czy7 nadal mi to bedzie przyslugiwalo?
Chcialabym sie zapytac jeszcze o dofinansowanie na mieszkanie? Po jakim okresie mieszkania w anglii mozna sie o niego ubiegac? gdyz ja mieszkam 4 miesiace dopiero, a tez chcialabym sie postarac o to.
Z góry dziekuje za odpowiedz

[ Dodano: Wto Lis 18, 2008 10:43 am ]
Witam a czy o Maternity Allowanceb mozna sie ubiegac dopiero po przepracowanym roku? Bo ja pracuje dopiero od lipca wiec 4 miesiace. i czy7 nadal mi to bedzie przyslugiwalo?
Chcialabym sie zapytac jeszcze o dofinansowanie na mieszkanie? Po jakim okresie mieszkania w anglii mozna sie o niego ubiegac? gdyz ja mieszkam 4 miesiace dopiero, a tez chcialabym sie postarac o to.
Z góry dziekuje za odpowiedz.
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 6:38 pm   

1q2w3e4 napisał/a:
Witam a czy o Maternity Allowanceb mozna sie ubiegac dopiero po przepracowanym roku? Bo ja pracuje dopiero od lipca wiec 4 miesiace. i czy7 nadal mi to bedzie przyslugiwalo?
Chcialabym sie zapytac jeszcze o dofinansowanie na mieszkanie? Po jakim okresie mieszkania w anglii mozna sie o niego ubiegac? gdyz ja mieszkam 4 miesiace dopiero, a tez chcialabym sie postarac o to.
Z góry dziekuje za odpowiedz

[ Dodano: Wto Lis 18, 2008 10:43 am ]
Witam a czy o Maternity Allowanceb mozna sie ubiegac dopiero po przepracowanym roku? Bo ja pracuje dopiero od lipca wiec 4 miesiace. i czy7 nadal mi to bedzie przyslugiwalo?
Chcialabym sie zapytac jeszcze o dofinansowanie na mieszkanie? Po jakim okresie mieszkania w anglii mozna sie o niego ubiegac? gdyz ja mieszkam 4 miesiace dopiero, a tez chcialabym sie postarac o to.
Z góry dziekuje za odpowiedz.



Witam,

Aby ubiegac sie o Statutory Maternity Pay trzeba pracowac u jednego pracodawcy na co najmniej 26 tygodni mierzac do 15 tygodnia przed planowanym terminem urodzin dziecka.
Jezeli wiec wyliczy pani ze okres ten moze byc za krotki prosze zglosic sie do Job Centre w celu zlozenia podania o przyznanie Maternity Allowance. Nie ukrywam jednak ,ze to iz pracuje pani mniej niz 1 rok w Anglii moze stanowic problem tym bardziej, ze urzedy coraz bardziej staraja sie ograniczac swiadczenia dla Polakow i interpretowac przepisy prawa w sposob dla nas niekorzystny. Prosze jednak zlozyc podanie i czekac na rozpatrzenie wnisku.

Jezeli chodzi o dofinansowanie na mieszkanie to podstawowy warunek - Pani musi byc zgloszona jako oplacajaca council tax w urzedzie miasta. Tylko osoba,ktora oplaca ten rachunek moze ubiegac sie o takie wsparcie.

Pozdrawiam
pawel
polpen
www.polpen.com
 
 
twinsplus1 
Nieśmiały
twinsplus1


Dołączyła: 06 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Darlington (Anglia)
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 4:02 pm   

polpen napisał/a:
W takiej sytuacji jest mozliwosc ubiegania sie o Maternity Allowance.


MA przysluguje osobie ktora przepracowala 26 tyg w ostanich 66 tyg, u roznych pracodawcow lub u jednego, lub jest self-employed, pani , przy czym przez 13 tyg z tych 26 nie mozna zarobic mniej niz 30 funtow na tydzien.

informacja podana przez pana Pawla, niestety nie jest poprawna w pani przypadku, gdyz pracuje pani tylko 4 miesiace co daje ok 17 tyg - przykro mi bardzo
 
 
gosia030418 
Niemowa
gosia030418


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 6:00 pm   

Witam. Moja mama mieszka i pracuje w Anglii ja jestem w 22 tygodniu ciazy... chce do niej nie dlugo jechac i tam urodzic dziecko...(jestem samotna) Jakie przysluguja mi swiadczenia przed urodzeniem i po urodzeniu dziecka? z gory dziekuje za wszystkie wiadomosci. Gosia
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 11:37 pm   

gosia030418 napisał/a:
Witam. Moja mama mieszka i pracuje w Anglii ja jestem w 22 tygodniu ciazy... chce do niej nie dlugo jechac i tam urodzic dziecko...(jestem samotna) Jakie przysluguja mi swiadczenia przed urodzeniem i po urodzeniu dziecka? z gory dziekuje za wszystkie wiadomosci. Gosia


Witam,

Warunkiem otrzymania swiadczen socjalnych jest rok przepracowany w Anglii po rejestracji w Working Registration Scheme. Jednak.

Pozdrawiam

PAwel

Polpen
 
 
lucy25 
Niemowa


Wiek: 30
Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Preston (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 2:11 pm   

Witam mam kilka pytan odnośnie ciazy w Uk , mieszkam razem z mężem w Anglii i tylko On pracuje , ostatnią prace jaka miałam to było to w ubiegłym roku w lutym gdzie pracowałam prze rok czasu ,teraz jestem w 10 tyg. ciąży nie szukam pracy i chciałam sie spytac o jakie zasiłki ,benefity mogę sie ubiegac , gdzie pytac ? co mi przysługuje bedąc bezrobotną?z góry bardzo dziekuje ;)
 
 
aga.aniol
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 10, 2009 10:06 am   

Witam probuje ja i moja siostra juz poraz trzeci zadac pytanie ekspertowi ale nie wiem czemu sie nie ukazuje? Mam na imie Oliwia niedawno dowiedzialam sie ze zostane mama!!! Pracuje 4 lata u tego samego pracodawcy wiec nie bede miala problemow z dostaniem macieżynskiego z tego co wiem i oczym informowal Ekspert w czesniejszych tematch. Ale mam kilka watpliwosci i pytan do Pana Eksperta oraz Innych.
Bardzo Prosze o porady!!!
Juz posyanowilam ze udam sie na maciezynskie zgodnie z przyslugujacym mi prawem 11tyg przed planowana data porodu.
1. Czy moge wykorzystac przyslugujacy mi urlop za ten rok tuz przed pujsciem na maciezynskie aby krocej pracowac i juz nie wracac do pracy? I czy pracodawca moze mi robic problemy?
2. Czy musze juz terza odpowiadac pracodawcy o wrocie po maciezynskim do pracy bo pyta o to?
3. Mam ciezka prace na magazynie i czsami sie zle czuje szczegolnie te poczatki sa okropne ciagle mi niedobrze biegam do toalety i czuje sie zmeczona. Lekarz mowi ze to normalne ale ja czasami nie daje rady wyjsc z tolalet i nie jestem w stanie pojsc do pracy.
Wtedy mam nie placone bo dzwonie ze nie dam rady przyjsc do pracy czy starce prawo do zasilku maciezynskego? Bo podobno musze zarabiac min okolo90 funtow tygodniowo? Co mam w tej sytuacji zrobic?
4. Czy moge poprosic pracodawce o urlop ktory wypracuje mi sie w czsie maciezymskiego na ktore sie udam ,aby mnie poscil na niego juz w tym roku abym krocej pracowala? Czy moze mi domowic? I co sie stanie z tym urlopem jezeli nie wroce do pracy przepadnie mi?

Bardzo prosze op porady i wskazowki. Z Gory Dziekuje i Pozdrawiam Oliwia!!!
 
 
majajka
Gość
  Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 1:07 pm   

Jestem w 8 tyg.ciazy mieszkam w holandii czy ja teraz podejme prace to beda mi przyslugiwac zasilki wyplacajace przez firme dla kobiet w ciazy?? i czy jesli szef sie dowie ze zatrudnil kobiete w ciazy dopiero po miesiacu pracy czy bedzie mogl mnie zwolnic????
 
 
mama
Gość
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 1:24 pm   

Witam
Obecnie pobieram Job seekers.
Jestem w 13 tyg ciąży
w związku z tym mam pytanie- czy będzie należał mi się zasiłek macierzyński?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
 
 
madziast
Gość
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 2:21 pm   

Witam!!!
Chciałabym się dowiedzieć czy przysługuje mi Maternity Allowence. Jestem w 35 tygodniu ciąży. W lutym 2009 musiałam zwolnić się z pracy, później żadnej nie mogłam znaleźć i doszłam do wniosku, że założę własną firmę. Firmę zarejestrowałam w połowie lipca i zastanawiam się czy ten okres od lipca do teraz jest wystarczający żeby otrzymać MA.
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 10:24 pm   

Witam,

To zalezy czy zaplacila Pani wystarczajaca ilosc National Insurance. Ponizej dane, ze strony rzadowej - www.direct.gov.uk/en/mone...ren/dg_10018869

You might get Maternity Allowance if:

you're employed, but not eligible for Statutory Maternity Pay
you're registered self-employed and paying Class 2 National Insurance Contributions (NICs), or hold a Small Earnings Exception certificate
you have very recently been employed or self-employed
You may be eligible if:

you've been employed and/or self-employed for at least 26 weeks in your 'test period' (66 weeks up to and including the week before the week your baby is due). Part weeks count as full weeks; and
you earned £30 a week averaged over any 13 weeks in your test period
If you don't qualify for Statutory Maternity Pay or Maternity Allowance, you may be able to get Employment and Support Allowance instead.

If you or your partner or civil partner are claiming benefits or tax credits you may be able to get a Sure Start Maternity Grant.

More information can be found in the leaflet NI 17A 'A Guide to Maternity Benefits'
 
 
ANIA
Gość
Wysłany: Wto Sty 17, 2012 12:21 pm   

Witam pracuje w Holandii od lipca,moja umowa o pracę jest przedłużana co 3miesiące,jestem w 12 tygodniu ciąży czy należy mi się macierzyńskie jeśli tak to od kiedy.Czy w Holandii jest becikowe??
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Sty 17, 2012 10:01 pm   

Aniu pomyliły ci sie kraje :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama