Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Używane części do samochodów
Autor Wiadomość
KrzysztofW 
Niemowa


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Białogard (Zachodniopomorskie)
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 1:11 pm   Używane części do samochodów

Mój wujek i kuzyn handlują częściami do samochodów ciężarowych, zwłaszcza do Scanii – i to w ich imieniu poszukuje informacji. Interesują mnie dwie sprawy:
1. Podobno na Wyspach roi się od tematycznych serwisów aukcyjnych zajmujących się typowo używanymi częściami do samochodów ciężarowych. Znacie może jakieś tego typu serwisy aukcyjne. Ja na razie znalazłem tylko coś takiego: http://www.trucktradex.co.uk/trucks/scania.htm .
2. Jakie przepisy obowiązują w Wielkiej Brytanii i w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o serwisy aukcyjne. Jeżeli kupuję coś na jakimś brytyjskim „Allegro” to nie robi prawnej różnicy, że handel dotyczy obcokrajowca, nie ma problemu z wysłaniem mi tego do polski?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Kiedy pracowałem w UK nie miałam z niczym takim do czynienia. Również koledzy, którzy wrócili z Wielkiej Brytanii nic na ten temat nie wiedzą. A jako nowy oczywiście witam się z wszystkimi na forum. :-)
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Paź 31, 2012 6:23 pm   

jesli wujek z kuzynek zarejestruja sie tutaj http://www.copart.co.uk/c2/home.html to beda miec mozliwosc uczestniczenia w aukcjach rozbitych i tym podobnych aut, jednak tu wumagany jest odbior wlasny.

Co do portali aukcyjnych w stylu Allegro czyli ebay.co.yk, to wszystko zalezy od sprzedajacego. Wujek imkuzyn powinni sie jednak liczyc z bardzo duzymi dodatkowymi kosztami jesli sprzedajacy zgodzi sie wyslac czesci do PL, bo silnik czy skrzynie biegow lekka nie jest a wysylka bylaby za posrednictwem firmy kurierskiej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama