Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
urlop macierzyński
Autor Wiadomość
ewelka 
Niemowa
ewelka


Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2
Skąd: Norwich (Anglia)
  Wysłany: Nie Paź 26, 2008 8:55 pm   urlop macierzyński

Witam

Mam dwa pytanka.
1. Jak wynika z pytań poprzedniczek, jest możliwość pobierania angielskiego maternity pay bedac tymczasowo w Polsce. Chciałam się dowiedzieć czy przysługuje mi po tym polski urlop wychowawczy. Czy Polska uzna angielskie lata pracy i urlop macierzynski, ktore to razem mogłyby stanowić podstawe do urlopu wychowawczego?

2. Coraz częściej o tym słychać, iż jest jakis zasiłek dla osób, które zwolniły sie z pracy (bądż je zwolniono). Odpowiednio przyznaje się go na 3 badż 6 miesięcy. Podobno nie ma znaczenia czy po zwolnieniu szukamy pracy w Anglii czy też jedziemy do Polski tam szukać pracy. Czy jest to prawdą?
Czy będzie to Job Seeker's allowance? Czy są jakieś warunki?

Dziekuje serdecznie za pomoc.
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 6:01 pm   Re: urlop macierzyński

ewelka napisał/a:
Witam

Mam dwa pytanka.
1. Jak wynika z pytań poprzedniczek, jest możliwość pobierania angielskiego maternity pay bedac tymczasowo w Polsce. Chciałam się dowiedzieć czy przysługuje mi po tym polski urlop wychowawczy. Czy Polska uzna angielskie lata pracy i urlop macierzynski, ktore to razem mogłyby stanowić podstawe do urlopu wychowawczego?

2. Coraz częściej o tym słychać, iż jest jakis zasiłek dla osób, które zwolniły sie z pracy (bądż je zwolniono). Odpowiednio przyznaje się go na 3 badż 6 miesięcy. Podobno nie ma znaczenia czy po zwolnieniu szukamy pracy w Anglii czy też jedziemy do Polski tam szukać pracy. Czy jest to prawdą?
Czy będzie to Job Seeker's allowance? Czy są jakieś warunki?

Dziekuje serdecznie za pomoc.


Szanowna Pani,

Z tego co mi wiadomo lata pracy w Anglii powinny zostac uznane w Polsce ale jest to dosc skomplikowana procedura i wyliczenia. W celu szczegolowych informacji prosze skontaktowac sie ze zrodlem tj: ZUSem w Polsce.

Jezeli moglbym cos doradzic, dla ulatwienia sytuacji najlepiej jest wykorzystac warunki urlopu maciezynskiego jednego kraju. Jezeli decyuje sie Pani na warunki angielskie to nalezy je wykorzystac w pelni i nie aplikowac o polskie.

pozdrawiam

pawel
polpen
 
 
ewelka 
Niemowa
ewelka


Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2
Skąd: Norwich (Anglia)
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 6:44 pm   

Witam

Bardzo dziekuję za informacje.
Czy byłaby mozliwość odpowiedzi na drugie pytanie?

Pozdrawiam
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pon Paź 27, 2008 7:09 pm   

Witam,

Zgadza sie jest to Job Seeker Allowance. Jezeli ma Pani powyzej 25 lat to jest to 60.50 funtow tygodniowo. Warunkiem jest aktywne poszukiwanie zatrudnienia i poprzednie zatrudnienie w Anglii prze minimum rok czasu. Prosze udac sie do job centre plus i tam Pani pomoga.

Pozdrawiam

Pawel
polpen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama