Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
urlop macierzyński
Autor Wiadomość
fijolet 
Niemowa
fijolet


Wiek: 31
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Birmingham (Anglia)
  Wysłany: Pon Sie 18, 2008 4:05 pm   urlop macierzyński

Witam serdecznie. Pracuję w Anglii i jestem w 2 miesiącu ciąży. u obecnego pracodawcy jestem 6 miesięcy a poprzednio pracowałam 6 i 4 miesiące. Złożyłam już wymówienie gdyż chcę wrócic do Polski i wracam za miesiąc czy mimo tego należy mi się jakiś urlop macierzyński od angielskiego lub polskiego rządu??? Zaznaczam, że już nie chcę dłużej byc w anglii. Dziękuję i pozdrawiam.
 
 
smile 
Niemowa


Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 1
Skąd: Portsmouth (Anglia)
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 5:10 pm   

Witam,
Chciałabym sie dowiedziec najwaznijeszych rzeczy o zasilkach w anglii gdyz chcialabym sie zaczac sie starac o dziecko a nie wiem co mi bedzie przyslugiwac.
Ile czasu trezba pracowac u jednego albo u kilku pracodawcow aby otrzymac platny urlop macierzynski? do ktorego miesiaca trezba pracowac w ciazy i czy jest to konieczne, czy mozna isc na zwolmienie ? czy podczas wczesnijeszego pojscia na zwolnienie kobieta otrzymuje pelne wynagrodzenie z pracy? i o jakie zasilki mozna sie ubiegac?
zgory dziekuje
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 6:52 pm   

Witam,

Urlop macierzynski najwczesniej mozna wziasc 11 tygodni przed spodziewanym urodzeniem dziecka czyli okolo 29 tyg. ciazy. Aby przyslugiwal Pani tzw. Statutory Maternity Leave czyli 39 tygodni platnego urlopu nalezy pracowac u 1 pracodawcy nie krocej niz 26 tygodni przed. Okres ten liczy się wstecz na 15 tygodni przed spodziewana data porodu. Minimalna kwota zasilku gwarantowana przez panstwo na urlopie maciezynskim to: 90% pensji przez pierwsze 6 tygodni urlopu i 117 funtow tygodniowo przez nastepne 33 tygodnie.
Jezeli zna Pani troche angielski to polecam strone: http://www.worksmart.org.uk/rights/maternity_leave

Dodatkowe zasilki jakie moze Pani uzyskac sa dostepne tutaj: http://www.hmrc.gov.uk/ch...ght-qualify.htm

Sa to np: Children Tax Credit (nawet do 5000funtow rocznie), child benefit (17funtow tyg na 1 dziecko i 13 na kazde nastepne), dofinansowanie do lekow, zdrowej zywnosci, becikowe dla ciecka (dostaje sie w szpitalu po narodzinach) i inne w zakeznosci od indywidualnej sytuacji

Pozdrawiam

Polpen
 
 
fijolet 
Niemowa
fijolet


Wiek: 31
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Birmingham (Anglia)
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 7:21 pm   

Witam, dziekuję za odpowiedz. WSzystko rozumiem na temat urlopu macierzyńskiego. Chodzi mi jednak o jakiekolwiek fundusze w sytuacji gdy jestem w 8 tygodniu :okii: i pracuję u pracodawcy pół roku ale za miesiąc konczę tą pracę czyli nie będę miała możliwości przepracowac do 29 tygodnia. Szukałam informacji także na stronach internetowych lecZ nic nie mogłam znależc. Prosze o odpowiedz czy w takiej sytuacji należą mi się jakieś środki finansowe, które mogę pobierac od angielskiego lub polskiego rządu??
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 7:45 pm   

Witam Pania,

Z tego co sie orientuje raczej nie bo urlop maciezynski wiaze sie z tym, ze przebywajac na nim jest Pani nadal pracownikiem firmy, w momencie kiedy przestaje Pani pracowac wygasa prawo do benefitow wynikajacych z bycia pracownikiem.

Proponowalbym jednak aplikowac o zasilek maciezynski i w podaniu opisac Pani sytuacje.
Sprawe dodatkowo komplikuje Pani wyjazd do Polski nie wiem jak bedzie to potraktowane ale jak zanzaczy pani ze wyjezdza na stale to szanse jego otrzymania sa nikle

Pozdrawiam
 
 
fijolet 
Niemowa
fijolet


Wiek: 31
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Birmingham (Anglia)
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 9:23 pm   

Dziękuję bardzo. Pozdrawiam. :brawoo:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama