Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Tylu polaków, a tu cisza
Autor Wiadomość
bruno77 
Niemowa


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 12:33 pm   Tylu polaków, a tu cisza

Witam. We Wrexham mieszka bardzo dużo polaków, a tu na forum cisza. Czy tam wszyscy są tak zapracowani że nie mają czasu na kontakt z rodakami? Czy jest taka bieda, że dostęp w domu do internetu mają nieliczni? Pozdrawiam i zachęcam do klikania:)
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 11:11 pm   

witamy na forum, a ty wlasnie z Wrexham?
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
bruno77 
Niemowa


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 9:29 am   

Jeszcze nie. W kwietniu przyjeżdżam i chcę się dowiedzieć jak się dziś tam żyje.
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 10:54 am   

Mam tam kilku znajomych.
A co chcesz wiedzieć?
Mogę się zapytać.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
bruno77 
Niemowa


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 4:45 pm   

Ciekawi mnie jak spędzają tam wolny czas, czy są ciekawe miejsca gdzie można się udać(jakieś polskie puby, może jakaś kręgielnia). Lubię też pokopać w piłkę i może chłopaki organizują sobie jakieś rozgrywki.
Ciekawi mnie też rynek pracy i podejście pracodawców do polaków. Za wszelkie info będę wdzięczny.
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Lut 04, 2010 10:05 pm   

ja pytalem, bo szukam jakiejs osoby, ktora by chciala sie podjac prowadzenia strony o Wrexham, kiedys byla tam strona, ale jej wlasciciel ja zamknal i napisal cos w tym stylu:
"sytuacja w Polsce sie polepszyla, nie ma co pracowac w UK, dlatego wracam i wam radze podobnie" jakos tak to bylo
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:44 am   

Dawid napisał/a:
"sytuacja w Polsce sie polepszyla, nie ma co pracowac w UK, dlatego wracam i wam radze podobnie"


hehehe,przepraszam..ups, tak mi się wymskło ;-)

jeszcze godzinę temu rozmawiałam ze znajomym, który kilka godzin wcześniej wrócił z Polski, pytam się, jak w rodzinnym kraju (bez złośliwych podtekstów), a on, że nawet mu się gadać nie chce.. oby tylko punkt widzenia zależał od punktu siedzenia.. ;-)
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 7:35 am   

oj, chyba jednak nie, W Polsce dalej jest zle...
ale ze jestem optymista, to wiem ze bedzie lepiej - jak emigranci wroca :laugh:
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 9:14 am   

Dawid napisał/a:
oj, chyba jednak nie, W Polsce dalej jest zle...
ale ze jestem optymista, to wiem ze bedzie lepiej - jak emigranci wroca :laugh:


>>>>
No tak!
I jak oczywiście wydadzą w kraju wszystkie oszczędności - heh.
Swoją drogą to pewnie i tak to nie za wiele da, jeśli będą w Polsce Rządzili dalej ludzie z pustką w głowie.
Afera za aferą, aferą pogania.

"A kto za to wszystko zapłaci? - Pan, Pani, my,.....społeczeństwo" - cyt. z filmu "Rejs".
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 11:03 am   

moze zalozymy swoja partie? Tylko cos czuje, ze ludzie ze zdrowym podejsciem nie maja szans. Niestety wiekszosc niekompetentnych zawsze i wszedzie wybiera tych zlych.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 11:47 am   

Dawid napisał/a:
moze zalozymy swoja partie? Tylko cos czuje, ze ludzie ze zdrowym podejsciem nie maja szans. Niestety wiekszosc niekompetentnych zawsze i wszedzie wybiera tych zlych.


>>>>>>
Ludzie ze zdrowym podejściem nie dostają się do władzy czemu?
Myślę że przez kilka czynników.
Po pierwsze człowiek o zdrowym podejściu zawsze stara się mówić prawdę a to też jest czasem problemem dla wyborców.
Ci którzy są wybierani przeważnie oszukują i robią wcześniejsze sondaże, na co ludzie czują popyt i co im napradę potrzeba.
Potem to już z górki.
Kampania wyborcza pod publikę (brawo).
Tego chcieliście? To Wam zostaję obiecane.(wrrrrrr) Katastrofa.
Niby nie jesteśmy tak naiwni, a jednak nabieramy się na każde kłamstwo.
Ludzie powinni więcej czasu poświęcać na dokładne przeczytanie programów przed wyborczych poszczególnych partii.
Bo potem znowu rozczarowanie.
A winni biorą nogi za pas.
Aha a oczywiście co się dzieje we Wrexham będę wiedział dzisiaj to coś napisze.

[ Dodano: Sob Lut 06, 2010 2:14 pm ]
bruno77 napisał/a:
Jeszcze nie. W kwietniu przyjeżdżam i chcę się dowiedzieć jak się dziś tam żyje.


>>>>
No i dowiedziałem się kilku rzeczy, chociaż nie wiem czy będą Ci one pomocne.
Jeśli chodzi o pracę to dość ciężka sprawa w tej chwili.
Jeżeli już nowo przyjezdni podejmują się pracy to właściwie w większości poprzez agencje pracy.
Ponoć w tej chwili jest dość ciężko znaleźć coś konkretnego.

Co do życia rozrywkowego w samym Wrexham dla Polaków, to kiedyś był jakiś PUB, ale po licznych awanturach został zamknięty.
W większości wypadków "każdy sobie rzepkę skrobie" i obraca się jedynie wśród znajomych po chałupkach.
Oczywiście można gdzieś niedaleko Wrexam, jeździć na jakieś imprezki i dyskoteki, ale w samym Wrexam życie rozrywkowe dla nas Polaków słyszałem że zamarło.

ptaki45.gif
Plik ściągnięto 1581 raz(y) 2,98 KB

_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
bruno77 
Niemowa


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 7:14 pm   

No nie źle, czyli aktywność na forum odzwierciedla życie towarzyskie rodaków w Wrexham. Chyba jedyna rozrywka to weekendowa flaszeczka. Teraz wiem dlaczego w Londynie kombinują jak zmniejszyć sporzycie alkoholu przez anglików:), chyba nie wzięli pod uwagę przybyszów ze wschodu.
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 10:55 pm   

bruno77 napisał/a:
ą jak zmniejszyć sporzycie alkoholu przez anglików:), chyba nie wzięli pod uwagę przybyszów ze wschodu.

to ja gdzies czytalem ze spozycie w Polsce jest mniejsz niz w UK
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 10:57 pm   

Dawid napisał/a:

to ja gdzies czytalem ze spozycie w Polsce jest mniejsz niz w UK

ja tez to gdzieś czytałam
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
bruno77 
Niemowa


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 3:11 pm   

Fajnie, że ktoś tu zaglada, ale czy ma ktoś informacje na temat Wrexham i życia w tym mieście?
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 3:22 pm   

jak widać, nie posiadamy tak bogatego życia towarzyskiego jak ludzie z Wrexham i zaglądamy na forum :mrgreen:
ale ja, niestety, nie mam żadnych informacji na temat Twojego miasta..
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 5:24 pm   

bruno77 napisał/a:
Fajnie, że ktoś tu zaglada, ale czy ma ktoś informacje na temat Wrexham i życia w tym mieście?


>>>>
Ja mam tam sporo znajomych.
Jak pisałem wcześniej.
To co wiem też już napisałem.
Co jeszcze chciał byś wiedzieć?
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
bruno77 
Niemowa


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 4:47 pm   

Uciesze się z kazdej informacji, która mi pomoże po przyjeździe np. agencje których lepiej unikać lub jakie polecacie, albo miejsca których lepiej unikać. Może są dzielnice gdzie można taniej wynająć i spokojnie mieszkać. Przyjeżdżam z żoną i małym synkiem więc zależy mi też na bezpieczeństwie. Wyczytałem gdzieś o jakimś parku (chyba Caia Park, czy coś podobnego:)), że jest tam niebezpiecznie.
Ostatnio zmieniony przez bruno77 Sob Lut 13, 2010 11:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 7:03 pm   

Jutro dam Ci odpowiedź.
Moi znajomi pracują dzisiaj na drugą zmianę, więc zapytać się o cokolwiek mogę jutro.
Postaram się czegoś dowiedzieć.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
bruno77 
Niemowa


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 11:37 am   

Ok to czekam. Spytaj może czy jest jakiś zakład pracy, który z jakichś powodów powinienem unikać szerokim łukiem:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - opowiadania
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Reklama