Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
ciaza
Autor Wiadomość
Barbara 
Niemowa


Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Londyn (Anglia)
  Wysłany: Pon Sie 04, 2008 11:10 am   ciaza

Witam mam pytanie...jestem w 30 tyg ciazy pracuje w uk od roku od lipca 2007 do konca listopada przez agencje a od poczatku grudnia na kontrakcie.Mam pewien problem od 2 tygodni jestem na wolnym ale nie mam wyplaty ktora zawsze byla wyplacana co piatek a z tego co wiem nalezy mi sie normalne wynagrodzenie przez pierwsze tygodnie przed porodem i po porodzie czy ktos mi moze napisac o co chodzi i jakie ewentalnie dokumenty musze doniesc do pracy dziekuje
 
 
Ewa
Stały bywalec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 97
Wysłany: Pon Sie 04, 2008 1:48 pm   Re: ciaza

Barbara napisał/a:
od 2 tygodni jestem na wolnym

To znaczy na urlopie macierzynskim czy na jakims zwonieniu?
 
 
Barbara 
Niemowa


Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pon Sie 04, 2008 3:43 pm   

to znaczy na urlopie macierzynskim podpisalam tylko w pracy taki formularz kiedy byl ostatni dzien pracy a kiedy pierwszy na urlopie :(
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
  Wysłany: Pon Sie 04, 2008 6:34 pm   

Witam i Dziekuje za Pytanie.

Z tego co mi Pani pisze wynika, ze nie jest Pani na urlopie macierzynskim a na zwyklym urlopie. Aby otrzymac zasilek macierzynski, ktory jest wyplacany przez panstwo (i/lub pracodawce, prosze to sprawdzic w regulaminie pracy w swoim zakladzie) nalezy poinformowac pracodawce najlepiej na pismie
1. Ze jest sie w ciazy
2. Spodziewana date urodzenia dziecka
3 Podac date kiedy chce sie rozpoczac urlop macierzynski:Ordinary Maternity Leave

Pracodawca moze poprosic o kopie MAT B1 certyfikatu, ktory otrzymuje Pani od swojego lekarza GP.

Aby otrzymywac Statutory Maternity Pay (zasilek macierzynski) nalezy poinformowac pracodawce 28 dni przed dniem w ktorym chcialaby Pani zaczac pobierac zasilek. Z Pani sytuacji wynika ze jeszcze to nie zostalo zrobione. Zalecalbym jak najszybciej napisac takie pismo do pracodawcy dolaczajac zaswiadczenie od lekarza potwierdzajace ciaze i wtedy po 28 dniach powinna pani zaczac otrzymywac zasilek, ktory obecnie wynosi:
1. 90% pensji przez pierwsze 6 tygodni
2. 117.18 funtow przez kolejne 33 tygodnie

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
 
 
martabalstef
Niemowa


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Newcastle upon Tyne (Anglia)
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 7:06 pm   

Witam
Pracujemy i mieszkamy z mezem w Aglii od lipca 2006 roku. Ja pracowalam u tego samego pracodawcy na etat przez rok i 2 miesiace po czym przeszlam na urlop macierzynski 39 tygodniowy. Po zakonczeniu zasilku macierzynskiego nadal pracuje u tego samego pracodawcy na pol etatu. Pracuje okolo 16-20 godz tygodniowo. Jesli zajde znow w ciaze, to czy otrzymam urlop macierzynski? i czy bede mogła wrocic do Polski z mezem na stałe, urodzic w polsce dziecko i nadal otrzymywac urlop macierzynski z Anglii przez całe 39 tygodni???? Zakładam ze wyjade do polski po 30 tygodniu ciazy , gdy juz zaczne otrzymywac zasilek w Anglii? Czy w wypadku powrotu do Polski zasilek zostanie wstrzymany???????????
dziekuje za odpowiedz
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 10:34 pm   

Zasilek zostanie wstrzymany wtedy jezeli Pani zglosi wyjazd do Polski na stale, jezeli nie bedzie wyplacany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama