Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
serwis TVsat - komputery
Autor Wiadomość
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 9:37 am   serwis TVsat - komputery

Po przybyciu do UK, mam zamiar nadal zajmować się moim hobby, czyli... serwisowaniem sprzętu komputerowego i TVsat... (montaż , sprzedaż, naprawa anten TVsat oraz naprawa komputerów)...
Co muszę zrobić w UK, by było to legalnie?
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 3:38 pm   

Jeśli chcesz aby wszystko było legalne, to wystarczy zarejestrować działalność firmy, wyrobić NIN i poszukać sobie klientów.

A tak przy okazji: czy oglądanie TV Polsat, C+ z ich dekoderów poza granicami RP jest legalne?
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 3:49 pm   

Nie jest legalne... i nie chodzi tu o dekoder... Chodzi o kartę...
Dekodera nigdy nie wykupuję u operatora... ponieważ to co oni sprzedają, jest jedynie namiastką prawdziwego dekodera... Używam sprzęt z czytnikiem kart CI itp.
Niestety, nie da się oglądać polskiej TV jeśli, karty ze sobą nie zabierzesz... Robi tak 99% tych którzy mieszkają za granicą... Póki abonament jest opłacany, operator przymyka oko. Jedyną polską platformą która daje karty na własność jest TNK (Telewizja ITI na kartę) i takie.. mam zamiar właśnie instalować rodakom gdy przybędę do Anglii...
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 1:49 pm   

a czy ta platforma nie ma innej oferty programowej? Albo czym oni sie roznia?
I co za roznica czy masz karte na wlasnosc czy nie?
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 10:36 am   

Tę na własność można przeprogramować Programatorem oraz zakupić sobie np. tunerek Ferguson Ariva 200... Kosztuje 400zł... Wgrywamy flesza... i cieszymy się np. bezpłatnym (zdekodowanym) pakietem kanałów full erotycznych z HotBirda (SCT) który kosztuje 800-900zł. Kartę Cyfry+ w systemach Viaccess 3.0 i 3.5 idzie przeprogramować tak, by odbierała pełen pakiet C+ za free... Trzeba mieć do tego programator, wiedzę, soft i dekoder nie od operatora (czyli np. wspomniany Ferdek, który ma możliwość w sofcie ZABLOKOWANIA przyjmowania uprawnień od Cyfry+ z satelity). Wkładasz kartę (legalną) np. od kolegi, dekoder wyłapuje uprawnienia i je zapisuje... Uaktualnisz soft z pendrive'a , czyli blokujesz odbiór kolejnych uprawnień... i pakujesz zaprogramowaną kartę... Dopóki Cyfra będzie kodować sygnał w VC3.0 i VC3.5 będziesz oglądał... za free...
Wartość pakietu (roczna) = około 2000zł , koszt po 2 latach rośnie do 3500-3800zł a koszt odpalenia na innym dekoderze=800zł...
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 4:38 pm   

No tak ale ciekawe czy za to nie można "beknąć"?
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 7:52 pm   

Nie beknąć = nie chwalić się!
Jeśli masz rozum daleko za sobą i pokazujesz każdemu napotkanemu co masz pod telewizorem, to logiczne że prędzej czy później Sąd Cie czeka!
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 7:54 pm   

hehe kiedyś to były czasy, że żyło się w myśl zasady "im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz i krócej cie przesłuchują" :)
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 7:59 pm   

ale dzisiaj jest nowa zasada:
nie wiesz nic = nie żyjesz :mrgreen:

PS. no chyba że masz full kasy... to inni, chętnie, pomogą Ci przeżyć :polen:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:13 pm   

jest też zasada:
masz kasę = masz pomoc
nie masz kasy = maja cię w d***e

czy jak się już nie raz z tym spotkałem
masz kasę = masz przyjaciół
nie masz kasy = przyjaciół też nie masz
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:17 pm   

już nie chciałem być aż tak brutalny w stosunku do rodaków, bo... chciał bym być lubiany, nie wszystkim mogły by się spodobać moje wypowiedzi, lecz...
ZGODZĘ SIĘ W 1000.000.000.000.000 % :brawoo: :okii:
Twoja Racja !! :mrgreen:

Ciekawe czy są jeszcze gdzieś za granicą, Polacy.. którzy, spotykają się powiedzmy przy piwku, grillu, i... nie zaglądają sobie pod maski samochodów i do portfeli... ??
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:23 pm   

I tu cię zaskoczę bo jest duża grupa właśnie takich ludzi w Bristolu. Już było 5 spotkań i na każdym coraz więcej ludzi. Wzajemna pomoc oferowana (nawet za free) i tak jak napisałeś nikt nikomu nie zagląda ani w konto bankowe ani pod maskę samochodu.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:25 pm   

uufff..... Miłe zaskoczenie. Będę pamiętał : Bristol
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:39 pm   

mam nadzieję, że takich miłych ludzi spotkasz też w innych miastach :)
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:44 pm   

Też mam taką nadzieję...
Już nie mogę doczekać się wyjazdu...
Szkoda, że to dopiero za minimum 6 miesięcy...
choć, coraz częściej ustalamy z żoną nowy termin...
czyli , wiosna ale, 2011...
Wydaje mi się, że pół roku, to za mało na naukę języka...
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:48 pm   

Przede wszystkim nauka słówek żeby można było się porozumieć, gramatykę sobie podszkolisz na miejscu tutaj nawet anglicy maja problem z gramatyką :)
Jak przyjedziesz, to sam się zdziwisz jak szybko złapiesz angielski (jeśli nie będziesz za dużo oglądać polskiej TV).
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 8:51 pm   

Polska TV?
o nie , chłopie,... o nie...
Właśnie przytargałem z miasta małą dodatkową antenkę 70cm z konwerterem... Jutro montujemy i ustawiamy na Astrę 2... czyli na Freesat... Postanowiliśmy, minimum 3 godziny dziennie oglądać z żoną TV brytyjską... Oczywiście, słówek uczymy się od rana do wieczoru... Ja np. słucham sobie słówek które wcześniej nagrywam na mp3... Bardzo pomaga...
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 9:14 pm   

I dobrze kombinujesz. Przynajmniej nie skonczysz jak mój kumpel, który przyjechał do bristolu 2 miesiace później niż ja a dalej ma problemy z angielskim (w domu ma POLSAT i CYFRA +) normalnie żenada.

Zastanawiam się czy jest możliwość odbioru via satelita stacji TV4 lub 4 z UK.
Jest fajny program "NIGHTWATCH" gdzie z kamera jeżdżą z policją, pogotowiem i strażą pożarną. Wszystko prawie na żywo. Uwielbiam ten program.
Co do nauki słówek, to proponuje robić małe tłumaczenia: angielski teks piosenki, kawałek artykułu z gazety czy fragment instrukcji obsługi: przepisać do zeszytu a potem przetłumaczyć. Troszkę pracochłonne ale działa.
Mnie tak uczył w szkole średniej nauczyciel angielskiego. teraz nawet jak nie zrozumie czasem całego zdania to przynajmniej z kontekstu wyłapie o co chodzi, ponadto jeśli usłyszę nowe słówko to potrafię je zapisać i znaleźć w słowniku.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 8:56 am   

Channel 4 London
Channel 4 South & East
Channel 4 Midlands
Channel 4 North
Channel 4 Northern Ireland
Channel 4 Scotland
Film 4
Film 4 +1
More 4 UK

Taki pakiet znajdziesz na :

Astra 2/EuroBird , pozycja 28,2E
Częstotliwość : 10714MHz, polaryzacja H, FEC=22000, 5/6

Nic innego z TV4 , 4 nie widzę...

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 8:58 am ]
od dziecka byłem nastawiony na j.niemiecki, (rodzina w niemczech), przez całe życie nauka tylko niemca; później 4 letnie zamieszkiwanie we Włoszech... Nawet nie masz pojęcia jak mi się teraz miesza Włoski i Niemiecki z ... Angielskim...
To jest najgorsze...
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Mar 03, 2010 8:09 pm   

Ja całkiem nie źle gadałem łamanym niemieckim, też się go uczyłem.
Od czasu gdy nauczyłem się spikać zapomniałem niemca, pewnie ze względu na brak obcowania z tym językiem.
Podziwiam ludzi znających kilka języków.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - mangi
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama