Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochód w Anglii - kilka pytań
Autor Wiadomość
Nemezis 
Ekspert w Infolinia.org


Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 16
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 9:16 am   

Mocno radze wykupywac sobie tax przed uplywem daty waznosci, aczkolwiek wedlug prawa masz 5 dni roboczych od dnia kiedy dysk stracil waznosc by zakupic i wystawic na szybie nowy. W ciagu tych 5 dni watpie by ktokolwiek wystawil ci mandat, a jesli tak by sie stalo to smialo mozesz podwazyc mandat i twoje racje zostana uznane. Wspomne jedynie, ze nie wystarczy miec wykupiony tax, musi on byc WIDOCZNY i CZYTELNY. Jesli spadnie z szyby lub sie zsunie tak, ze nie bedzie mozna odczytac danych wypisanych na dysku (fail to display) to policja ma pelne prawo wystawic mandat w kwocie £60 i wtedy juz zadne odwolanie nie pomoze.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 2:09 pm   

Możesz mi wyjaśnić co to jest ten dysk, jak mnie więcej wygląda, i gdzie się go przykleja? Oglądałem setki aut na sprzedaż w UK, ale nigdzie na szybach nic nie widziałem... We włoszech np. bajerem jest specjalna wkładka z OC (od kiedy, do kiedy itp.) na przedniej szybie... a w PL nowością w spr. OC itp. jest to, że od nowego roku już za brak OC auto nie zostanie odcholowane.. Dostajesz mandat i tyle...
aha...
i jeszcze jedno...
bo już się pogubiłem...

Wszystkie opłaty za auto w UK to:
1. podatek czyli TAX
2. ubezpieczenie
3. koszt rejestracji

Jest coś jeszcze?
 
 
Nemezis 
Ekspert w Infolinia.org


Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 16
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 4:32 pm   

Tax disk to nic innego jak podatek drogowy. Jest to papierowy krazek, ktory powinien byc wyeksponowany na przedniej szybie tak by byl widoczny i czytelny. Zalecane miejsce to dolny rog szyby od strony pasazera. Co do wspomnianych oplat to nalezy jeszcze pamietac o waznym MOT (przeglad techniczny).

images[12].jpg
Plik ściągnięto 932 raz(y) 2,98 KB

images[17].jpg
Plik ściągnięto 934 raz(y) 2,41 KB

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Reklama