Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwiązanie umowy wynajęcia domu przed jej końcem
Autor Wiadomość
gregu2
Niemowa


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Leicester (Anglia)
  Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 9:54 am   Rozwiązanie umowy wynajęcia domu przed jej końcem

Witam
Mam takie pytanie. Wynajmuję dom w agencji mieszkaniowej, pierwszą umowę podpisałem w styczniu 2007 na okres 1 roku. Po upływie tego okresu przedłużyłem ją na kolejny rok. Niestety teraz chciałbym rozwiązać umowę. Szukałem informacji na ten temat w internecie i znalazłem tylko tyle że muszę dać pisemne oświadczenie na miesiąc przed wyprowadzeniem- niestety nie jestem pewny co to tych informacji. W związku z tym mam pytanie do Forumowiczów: czy ktoś mógłby to potwierdzić? Z góry dzięki
 
 
baz 
Stały bywalec
MAN VAN 4U



Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 75
Skąd: Stoke-on-Trent (Anglia)
Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 7:49 pm   

Na pewno masz napisane w umowie wynajmu.
W większości przypadkach pierwszy kontrakt musisz dotrzymać, po tym okresie możesz wypowiedzieć z miesięcznym wyprzedzeniem. Najlepiej jak się dowiesz w agencji, z której masz mieszkanie.
 
 
gregu2
Niemowa


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 11:17 am   

Właśnie problem w tym że nie mam tego w umowie. Jest punkt dotyczący wypowiedzenia umowy przez landlorda (2 miesiące) ale nie ma nic odnośnie wypowiedzenia przeze mnie. Byłem zapytać w agencji ale pracuje tam bardzo uparty i niedostępny Hindus, którego ulubionymi zwrotami są: nie, nie da się, nie mam mowy itp :(
Szukam właśnie czegoś żebym mógł mu "machnąć" przed nosem.
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 31
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 1:26 am   

Możesz zapytać się landlorda(agencji), czy zgodziłby się na zerwanie kontraktu przed upływem jego terminu. Jeśli się zgodzi, poproś o potwierdzenie jego zgody na piśmie. Jeśli się nie zgodzi musisz wywiązać się z umowy, która z nim podpisałeś, w przeciwnym wypadku właściciel może podać Cię do sądu w celu odzyskania swoich pieniędzy. Jeśli landlord wytoczy Tobie proces najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z agencji oferujących pomoc w tego typu sporach, spis takowych agencji masz tutaj:

http://england.shelter.or...vices_directory

Jednak w tej kwestii masz małe szanse na wygraną.

pozdrawiam i powodzenia
 
 
gregu2
Niemowa


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 8:12 am   

Pytałem w agencji- powiedzieli że mogę zerwać umowę wcześniej ale będzie mnie to kosztowało utratę depozytu. :kill: Niestety z landlordem nie mam kontaktu więc nie mogę go spytać.
Dzięki za zainteresowanie.
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 31
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 4:02 pm   

Jeśli agencja powiedziała, że musisz liczyc się z utratą depozytu, poproś ich o potwierdzenie tego na piśmie, chociaż w Anglii nie ma różnicy pomiędzy umową słowną czy pisemnę, warto się zabezpieczyc, pozniej mogą się tłumaczyc tym, ze jestes obcokrajowcem i źle zinterpretowałeś to co Tobie powiedzieli.
Landlord może ale nie musi zażyczyc sobie jakieś dodatkowe pieniądze od agencji a wtedy agencja zgłosi się do Ciebie. To wszystko zależy od tego jaka umowa została sporządzona pomiędzy właścicielem a agencją. Zrób to jak najszybciej, żeby landlord nie wpłynął na zmianę decyzji przez agencję.

pozdrawiam
 
 
gregu2
Niemowa


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Leicester (Anglia)
  Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 1:33 pm   

Jestem w tej sprawie "w kropce" :Thinking:
Chyba z nimi nie wygram, trochę szkoda, bo mam upatrzone bardzo fajne mieszkanko a do końca mojej umowy zostało mi jeszcze/tylko 4 miesiące. Chyba gra nie jest warta świeczki żeby się włóczyć po sądach czy w inny sposób straszyć paragrafami.
Co o tym sądzicie?

Wiem że sprawa byłaby zupełnie inna gdybym miał kontakt z Landlordem... a tak... pozostaje chyba tylko powzdychać :chlip:
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 31
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 8:52 pm   

Dlaczego uważasz, że z nimi nie wygrasz, jeśli w agencji powiedzieli, że stracisz tylko depozyt to zrywaj z nimi umowe.
 
 
gregu2
Niemowa


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 9:09 am   

Tyle tylko że mój depozyt to 550 funtów, szkoda mi stracić tyle kasy. Dlatego właśnie próbowałem znaleźć inny sposób na wyjście z tej sytuacji- ale przyznaję że nie mam pomysłu jak to zrobić... :neutral:
 
 
Klaudiusz 
Niemowa


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Bolton (Anglia)
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 10:58 am   

na pewno są instytucje się tym zajmujące
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama