Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwierzęta - przewóz zwierząt
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 647
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 12:12 am   

1. Przywóz psa/kota/fretki do GB i Irlandii - krok po kroku


Krok 1.


Szczepienie psa/kota/fretki p/wściekliźnie i jednoczesne go/jej zaczipowanie.
Jeśli zwierz najpierw został zaszczepiony, a potem zidentyfikowany za pomocą czipu, to należy takiego psa ponownie zaszczepić p/wsciekliźnie - ze względów zdrowotnych powtórne szczepienie może odbyć się po 21 dniach od pierwszego.
UWAGA! Anglicy i Irlandczycy nie dopuszczaja do stosowania u psow i kotów i fretek szczepionek rekombinowanych (technologia produkcji). Pytajcie zatem swoich wetów, jaka szczepionką szczepią i czy jest to szczepionka rekombinowana.



Przeczytaj artykuł
 
 
kasiek87
Gość
Wysłany: Sro Lip 21, 2010 12:12 am   

witam...
mam mały problem z przewozem mojego pieska z uk do pl i powrot do uk...

Pierwszy problem polega na tym iz moj pies jest szcepiony raz na 3 latanie ra na rok czy bedzie zwiazku z tym jakis prroblem??
kolejne pytanie dotyczy wlasciciela wpisanego w paszport.Niestety ja nie moge jechac samochodem do pl i chcialabym aby moj brat zabral mojego zwierzaka czy jesli go dopise do paszportu jako drugiego wlasciciela bedxzie z tym problem? i czy moge go wpisac sama czy musi to zrobic ani weterynarz??

Z góry dziekuej bardo za odpowiedz
Pozdrawiam
 
 
sliper 
Niemowa


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 10:32 am   

witam a ja mam pytanie bo wszyscy pisza o kotach psach a ja chcialem przywiesc golebie czy tez cos trzeba mniec bardzo bym byl wdzieczny za pomoc bo nigdzie nie moge tego znalesc
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 40
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1579
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 12:40 pm   

sliper napisał/a:
witam a ja mam pytanie bo wszyscy pisza o kotach psach a ja chcialem przywiesc golebie czy tez cos trzeba mniec bardzo bym byl wdzieczny za pomoc bo nigdzie nie moge tego znalesc

Skontaktuj się z tym człowiekiem który ma stronę, lub , a tutaj nawet znalazłem numer telefonu do osoby która coś na ten temat z pewnością wie.
Ja niestety nie posiadam wiedzy o gołębiach w U.K.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
mboro
Gość
Wysłany: Nie Lip 31, 2011 1:08 pm   

Witam serdecznie. Znalazlam Juleczke kotke) na ulicy jak byla malenka, przygarnelam, zrobilam szczepienia, wysterylizowalam i nagle trafil sie wyjazd na stale do Anglii. Zadzwonilam do weterynarza ktory udzielil mi informacji ze to trwa 2 miesiace, teraz juz wiem ze 6 miesiecy. Wyjezdzamy pod koniec sierpnia, chcielismy ja zabrac ze soba ale teraz nie ma jak, oddalismy ja takiej starszej Pani ale po nocy wrocila do domu bo wszystkich pogryzla (zna tylko nas, boi sie obcych ludzi i zwierzat), co mam zrobic, jest inny sposob, nie chce jej oddac do schroniska! Blagam o porade jak najszybciej.
 
 
cukinia
Gość
Wysłany: Wto Sty 17, 2012 12:22 pm   

Od 01/01/2012 są nowe przepisy, nie potrzeba robić kosztownych badań jest tak jak w całej Europie. 21 dni po szczepieniu zwierzak może przekroczyć granice po ówczesnym odrobaczeniu.
 
 
gosiek
Gość
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 9:43 pm   

Tak to prawda ze zmiana przepisow,dzisiaj dzwonilam do weterynarza i wlasnie to potwierdzil ,wystarczy aktualne szczepienie przeciwko wsciekliznie ,paszport,czip,i przed wyjazdem pies musi byc odrobaczony.wystarczy ze zacznie sie zalatwiac miesiac przed wyjazdem,  a nie pol roku jak bylo do tej pory. ;)   :lol:  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-Oświetlenie |
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama