Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
rehabilitacja
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pon Sie 09, 2010 8:33 pm   rehabilitacja

Mam pytanie w dosc trudnej sprawie.Moja Mama ma 57 lat.mieszka i pracuje od kilku lat w UK.W Polsce ma partnera,mieszkali razem ale nie maja slubu.On ma 60 lat i wlasnie przeszedl na emeryture.Niestety 4 miesiace temu okazalo sie ze pekl mu krwiak w mozgu(przepraszam za malo fachowe okreslenie)i wyladowal w szpitalu, a teraz jest w osrodku na rehabilitacji.On nie ma zadnej rodziny w Polsce, ten osrodek jest dosc daleko od miejsca zamieszkania i On nie daje rady psychicznie.Moja Mama chce sie nim opiekowac.Problem w tym ze nie stac Jej zeby tam wrocic.W Polsce nie ma ani pracy ani emerytury.Chcialabym sie dowiedziec czy jest mozliwosc zeby mozna bylo go przywiezc tutaj i umiescic w osrodku rehabilitacyjnym.Czy bylaby jakas pomoc z NHS czy jakiej innej organizacji aby osrodek oplacac jesli on nie przepracowal tu ani godziny.Bardzo prosze o pomoc bo naprawde nie wiemy jak to rozwiazac.
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 11:50 pm   

Tak, jest to możliwe jeśli Twoja mama jest tu i legalnie pracuje to jej partner mógłby z nią zamieszkać na zasadzie kohabitacji, wystąpić o własny National Insurance Number i poddać się leczeniu. Na czym będzie polegało leczenie zdecydują tutejsi lekarze, ale generalnie będzie to uruchomiony jakiś proces. Niech skompletuje całą dokumentację zdrowotną oraz dotycząca prac w Polsce etc. Jeśli będzie wymagał leczenia i nie będzie mógł tu pracować to Twoja mama powinna otrzymać dodatkowo Tax Credit. Oczywiście jej partner nie może pobierać żadnych świadczeń w kraju.
_________________
www.thesaurus.com.pl
 
 
 
chica
Gość
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 9:56 pm   

Dziekuje slicznie za szybka i konkretna odpowiedz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Reklama