Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze forumowe utarczki
Autor Wiadomość
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 26
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 4:41 pm   

dla mnie Kamal jest wiekszym Polakiem niz niektorzy dziadkowie z domu Polskiego,mieszkal w Polsce wiecej niz nie jeden z nich, zyl pracowal. Wielu dzidkow mowi ile to oni nie przeszli na wojnie czego oni nie zrobili dla Polski, wiec czemu zaraz po wojnie nie wrocili albo teraz nie wroca skoro ja tak kochaja, nie wiedza co to komunizm czy socjalizm co jest teraz. Uciekli po wojnie i tyle ich polska widziala. Nie wrocili. Dorobili sie tutaj i jak jada do polski mowia jaka to ona piekna i wspaniala. Jasne jak ktos ma pieniadze i w tej polsce nie zyje to jest ona piekna i kochana. Nie chce tu nikogo obrazic czy poddawac pod watpliwosc okrutnosc wojny czy przezycia dziadkow. Ale patriotyzm to nie tylko puste slowa!
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
Dawid 



Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 885
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 6:06 pm   

megus nastepny taki glupi post i bedzie ostra cenzura,

Zastanow sie co piszesz

Powrot po wojnie oznaczal wiezienie, smierc, w najlepszym przypadku stagnacje, ladna mi perspektywa, poza tym do czego oni mieli wracac? do zniewolonej przez socjalistow Polski? Wiesz ilu ludzi zostalo zabitych dlatego ze byli np. w AK (Armii Krajowej), ilu poszlo do wiezienia? wnioskkuje ze nie bardzo, odsylam do poczytania odpowiednich ksiazek historycznych
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Gość

Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 6:09 pm   

no teraz maja otwarta droge powrotu, ale chyba ich patriotyzm jest znikomy skoro nie wracaja :) mieliby duza emeryture :) pozdro
 
 
Gość

Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 6:10 pm   

aha a swoje wnioski na moj temat zostaw dla siebie, chyba ze chcesz prywatnie pogadac
 
 
Dawid 



Wiek: 31
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 885
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 7:17 pm   

a slyszalas powiedzenie "starych drzew sie nie przesadza"?
latwo powiedziec czemu nie wracaja jak sie ma 20 latek,
poza tym patriota mozna byc tez i za granica,
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 422
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 7:35 pm   

megus77 napisał/a:
dla mnie Kamal jest wiekszym Polakiem


Coraz bardziej mi się wydaje, że pan Kamal może nie jest zbyt zadowolony z szumu, jaki jego osoba wywołuje...

megus77 napisał/a:
niektorzy dziadkowie z domu Polskiego (...) czemu zaraz po wojnie nie wrocili albo teraz nie wroca


Teraz nie wrócą, bo mają tu dzieci i wnuki. A w ogóle co oni zrobili takiego strasznego, że kwestionuje się ich patriotyzm? Bo nie rozumiem.

--
Renya
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 32
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 8:54 pm   

Kochani -może zamiast dyskutować kto jest "większym Polakiem" zróbmy coś pozytywnego... Przecież nikt tu nie napisał, że Kamal nie jest Polakiem, a poza tym zupełnie nie o nim miał być ten temat. Przynajmniej nie o to mi chodziło, kiedy zaczynałem ten wątek...

Zdrowych Wesołych Świąt Życzę
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
werni 
Uzależniony
vampire



Wiek: 32
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 316
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 2:28 pm   

megus77 napisał/a:
dla mnie Kamal jest wiekszym Polakiem niz niektorzy dziadkowie z domu Polskiego,mieszkal w Polsce wiecej niz nie jeden z nich, zyl pracowal.

a czy ty wogole bylas w polskim domu i czy wogole ich poznalas tych "dziadkow" ze ich krytukujesz????????????????????
_________________
Śmierć zawsze ma rację, nawet wtedy, kiedy jej nie ma
------------------
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl
 
 
Gość

Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 2:45 pm   

werni napisał/a:
czy ty wogole bylas w polskim domu i czy wogole ich poznalas tych "dziadkow" ze ich krytukujesz????????????????????

:brawoo:
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 26
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 10:05 pm   

owszem bylam znam kilkoro hm... wyrazam swoja opinie na jakis temat,
Renya, a co Ty wiesz na temat tego z czego Kamal jest zadowolony a z czego nie skoro nic o nim praktycznie nie wiesz hem?
moje poglady moja sprawa i mam prawo miec takie zdanie, zwykle nie pisze na temat ktory jest mi obcy wiec skads musialam wysmuc wnioski ktorych tu napisalam, nieprawdaz?
mi rowniez nie chodzi o licytacje kto jakim jest Polakiem, bardziej chodzilo mi o to kto wiecej robi dla polakow tutaj, a poki co wiadomo...
hm, wiec skupmy sie na tym co jest wazne
kazdy tylko pisze a nic nie robi. moze ktos by rzucil jakas propozycje? Moze Ranya? Tyle glosu na forum zabira, moze docenmy jej wszechstronnosc, znajomosc komputerow, wiedze, moze pomoze cos ciekawego stworzyc? Przestanmy sie juz krytykowac, kazdy ma swoje zdanie- Renya moze pomozesz cos wykombinowac ciekawego? Gazeta? Moze jakies wydanie internetowe gazety? Moze jakas 'wartosciowa' aczkolwiek fajna impreze Polska?
Werni? Moze jakis pokaz? Festyn?
LUKAS moze TY?
Ja pomyslow mam wiele moze warto o tym pogadAC TAk calkiem neutralnie?

pozdrawiam serdecznie wszystkich tu zgromadzonych :)
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 32
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 10:49 pm   

Cytat:
kazdy tylko pisze a nic nie robi.

... to prawda, że zazwyczaj tak bywa, ale akurat w tym przypadku jest inaczej. Zarówno Werni jak i Renya uczestniczą już w pewnym projekcie...

megus77 napisał/a:
Ja pomyslow mam wiele moze warto o tym pogadAC TAk calkiem neutralnie?
pozdrawiam serdecznie wszystkich tu zgromadzonych :)

Przyda się Twoja pomoc i zapraszamy do współpracy. :okii:

megus77 napisał/a:
Moze jakas 'wartosciowa' aczkolwiek fajna impreze Polska?

https://infolinia.org/forum/viewtopic.php?t=344

Wpadnij na piwo :okii: :laugh:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 26
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 10:56 pm   

nie chodzilo akurat o was bo udzielacie sie widac, ale rozmowa w sumie o domu polskim nie ma sensu jesli sami nie wezmiemy sie do pracy, fajnie hehe tylko widzisz nie kazdy mnie tu uwaza za osobe 'godna' robinia czegokolwiek, wiec raczej z tymi osobami skrzydel nie rozwine :D :D:D
ciekawi mnie ten projekt jesli to nie tajemnica to chetnie poczytam?
fajnie ze sa jeszcze ludzie na tymswiecie ktorzy CZEGOS chca i sa w stanie dac cos z siebie :) nie tylko pisac :)
WIEC?
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 26
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 11:00 pm   

a co do imprezy... nie bylam na tej ostatniej, na tej w barry niestety tez nie, uziemilam sie w piatek 13-ego skrecilam noge i nie mialam jak isc, a impreze mialam 4godzinna na emergency w heat hospital :/
ogolnie moze cos malo dyskotekowego? nie mowie ze dyskoteka nie jest wartosciowa czy house czy cos moze jakies reagge rock? jakies stare przeboje z czasow dawnych niekoniecznie tylko polska muza nie koniecznie jeden gatunek
zeby kazdy znalazl cos dla siebie. plany sa rozne wiekszosc pewnie wolalaby dyskoteke

a jak bylo 15-ego na imprezie? Jaka muzyka i jak rodacy wypadli? hehe bo nikt ze znajomych nie by;?
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 32
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 11:30 pm   

megus77 napisał/a:
nie kazdy mnie tu uwaza za osobe 'godna' robinia czegokolwiek, wiec raczej z tymi osobami skrzydel nie rozwine :D :D :D
ciekawi mnie ten projekt jesli to nie tajemnica to chetnie poczytam?


Nie przesadzaj -po prostu sama pierwsza niesprawiedliwie zaczęłaś krytykować parę osób bez wcześniejszego dogłębnego zapoznania się z tematem. Osobiście rozumiem -z braku czasu też często mi się to zdarza. :Oops:

Nasz projekt to nie jest żadna tajemnica. Wyślę Ci w ciągu paru dni maila ze szczegółami. Sorry, ale szybciej chyba nie dam rady bo mam jeszcze parę innych spraw na głowie...

Pozdrawiam :!: :!: :!:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Gość

Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 11:40 pm   

heh ale zupelnie nie o to mi chodzilo raczej z tym co napisalam, no ale zobaczymy. ja nikogo nie oceniam wyrazam tylko swoje oceny a jak ktos podwaza moja inteligencje albo kompetencje albo inne podobne nie znajac mnie to juz o nim swiadczy ale to dawno bylo, zobaczymy, czekam w takim razie na maila bo jestem ciekawa co i jak :) a tymczasem lece spac bo na rano do pracy :) pozdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 11:40 pm   

eh a to bylam ja meg, tylko sie nie zalogowalam ;P
pozdrawiam
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 32
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 4:48 pm   

Zebranie RADY DOMU już jutro (w sobotę 21 kwietnia) o godz. 18:00 w Domu Polskim przy Newport rd.

Jeżeli ktokolwiek chce coś pożytecznego zrobić, ma dobre chęci lub jakiś pomysł jak to miejsce rozruszać niech jutro na to zebranie przyjdzie. Jest to najlepsza okazja żeby porozmawiać z osobami tym domem zarządzającymi i się zorientować jak to wszystko wygląda. Następna taka okazja będzie dopiero za ok. 3 miesiące.
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 422
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:02 pm   

megus77 napisał/a:

kazdy tylko pisze a nic nie robi. moze ktos by rzucil jakas propozycje? Moze Ranya? Tyle glosu na forum zabira, moze docenmy jej wszechstronnosc, znajomosc komputerow, wiedze, moze pomoze cos ciekawego stworzyc?

Przestanmy sie juz krytykowac


Uwielbiam te trafne komentarze, poparte dogłębną analizą tematu :shock:

--
Renya
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 26
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:14 pm   

Heh. No... ajedyne co Ty poki co umiesz robic to bezpodstawne obrazanie innych. Puste slowa, jakos nie widze zebys cokolwiek innego robila (dla polakow, czy kogokolwiek innego). Hm... :laugh:
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 32
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 2:22 pm   

Zebranie Rady Domu zostało przełożone z zeszłej soboty prawdopodobnie na przyszłą niedzielę 29 kwietnia 2007. Dokładnie nie wiem -ale jeśli się dowiem to dam znać.

Wpadnijcie dziewczyny obie to będziecie miały okazję coś zrobić i się wykazać, bo ta wasza sprzeczka nie ma większego sensu, a racja i tak jak zwykle leży gdzieś pośrodku...

PS
Swoją drogą nie wiem dlaczego ja o tym informuję, a nie ktoś z Domu Polskiego? Skoro brakuje im ludzi to mogliby się trochę sami rozreklamować... Co prawda spotkałem się na ostatnim zebraniu z opinią, że "internet jest pełen różnych grzesznych treści" ale przecież nawet Watykan nie pozwolił sobie na ignorowanie tak potężnego medium http://www.vatican.va/
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | Maximus-Oświetlenie |
Strona wygenerowana w 0,88 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama