Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o szkołę
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 712
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Cze 30, 2010 7:11 pm   

Jeśli wyjeżdżacie do Wielkiej Brytanii z dziećmi, musicie pomyśleć o szkole Edukacja na Wyspach jest obowiązkowa od 5. do 16. roku życia. Ale która szkoła będzie najlepsza dla twojego dziecka?

OBOWIĄZKOWA SZKOŁA W WIELKIEJ BRYTANII SKŁADA SIĘ Z DWÓCH ETAPÓW - SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRIMARY I ŚREDNIEJ (SECONDARY). PÓŹNIEJ NASTĘPUJE ETAP SZKOŁY WYŻSZEJ (TERTIARY)


JAKIE SA RODZAJE SZKÓŁ W WIELKIEJ BRYTANII?

Na Wyspach działają szkoły państwowe i prywatne. Szkoły państwowe finansowane są z funduszy publicznych - przez lokalne władze oświatowe lub przez rząd. Placówki nie finansowane przez państwo są nazywane szkołami prywatnymi, niezależnymi lub - co może być mylące - szkołami publicznymi. Szkoły prywatne i publiczne to niezależne instytucje, które same się finansują, pobierając opłaty od rodziców, którzy zapisali do nich swoje dzieci. Ale my skupimy się na szkołach państwowych – dostępnych za darmo. W Wielkiej Brytanii są trzy rodzaje szkół państwowych:



Przeczytaj artykuł
 
 
ja1977 
Niemowa


Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: Sro Cze 30, 2010 7:11 pm   

Najlepsza szkoła w Anglii to szkoła katolicka
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Cze 30, 2010 9:19 pm   

ja1977 napisał/a:
Najlepsza szkoła w Anglii to szkoła katolicka

Możesz rozwinąć dlaczego tak sądzisz?
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
nikula
Gość
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 7:48 pm   

i cisza...a myslalam,ze sie czegos dowiem...konkretnego.Zeby stwierdzic,która szkola jest najlepsza,trzeba to sprawdzic,a nie powtarzac wyuczone i wygodne rególki.ja nei wiem,czy chce by mojemu dziecku wmawiano,ze kazda aborcja to zlo,a zaplodnienie inwitro to smiertelny grzech....ale trzeba miec jeszcze swoje zdanie na te tematy,a zeby je miec trzeba myslec....po chwili namyslu nic nie jest juz takie oczywiste...nie jestem idealna katoliczka,uprawialam sex przed slubem,nie biegam co niedziela do kosciólka by sie pochwalic nowymi butami...
ale chetnie dowiem sie jak to wyglada w praktyce....jak wyglada nauczanie w katolickich szkolach ,interesuje mnei rejon Luton.....
prosze o kontakt równiez na maila....
 
 
Kinga
Gość
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 3:10 pm   

Moim zdaniem tak szkoły nie wybierzemy, mam 13 lat i w te wakacje przeprowadziłam się do Anglii, mieszkam obok niedużego miasta Doncaster. Moim zdaniem trzeba wybierać szkolę tam gdzie się znajdujemy (gdzie mieszkamy), ja będę chodzić do szkoły Donvaley School (sorki za błędy nie wiem jak pisać nazwę tej szkoły, jeżeli ktoś z odwiedzających tą stronę też idzie do tej szkoły proszę pisać na moje gg 5573646 ;)
 
 
JA
Gość
Wysłany: Sro Maj 18, 2011 6:08 pm   

Nie do konca prawda z ta szkola katolicka. Ja mam dziecko w innej skzole, dziecko ma super szkole i nauczyciela oraz rezultaty ponad przecietne. To co moze miec lepiej w innej szkole, Dodam, ze jest tu super dyrektor, do ktorego zawsze mozna isc i sie poskarzyc;)))
 
 
andzusia
Gość
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 7:42 pm   

Witam.
Mam problem co do wyboru collegu w belfascie,moze ktos wie na temat szkoły ;-malone
-logan.
 
 
Ki
Gość
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 3:58 pm   

Cytat:
Witam.
Mam problem co do wyboru collegu w belfascie,moze ktos wie na temat szkoły ;-malone
-logan.




Ja polecam Wellington College. ;)
 
 
tata
Gość
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 5:00 pm   

Witam mam pytanie odnośnie państwowej szkoły podstawowej w eastborne stanie sussex wiele się czyta że polskie dzieci są przepychane z klasy do klasy i nie wiele z tej nauki wyniosły i tu nasówa się pytanie jaką szkołę polecicie by dziecko czuło się w niej dobrze ale i aby nabyło odpowiednią wiedzę ??
 
 
iza1
Gość
Wysłany: Sob Lis 08, 2014 7:19 pm   

mam pytanie ,mieszkam w Wakefield,czy ktoś się orientuje jak nazywają się Szkoły Katolickie niedaleko Bus Station? :lol:
 
 
wake
Gość
Wysłany: Sro Gru 03, 2014 6:04 pm   

Witam, tutaj srednia szkole koncze zaocznie (jestem na roku 1) przeprowadzam sie do wakefield. Wie ktos moze co mam zrobic w takiej sytuacji? Jak mam konczyc tam szkole? Prosze o porade...
 
 
wake
Gość
Wysłany: Sro Gru 03, 2014 6:04 pm   

Witam, tutaj srednia szkole koncze zaocznie (jestem na roku 1) przeprowadzam sie do wakefield. Wie ktos moze co mam zrobic w takiej sytuacji? Jak mam konczyc tam szkole? Prosze o porade...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama