Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy bagazowe
Autor Wiadomość
TURYSTA
Gość
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 12:11 pm   Przepisy bagazowe

czy RYANAIR zmienil przepisy dotyczace bagazu tj 15 glowny i 10 podreczny :?:
 
 
Maciejka 
Niemowa



Wiek: 29
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 5
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 1:16 pm   

https://infolinia.org/pora...y-bagazowe.html
 
 
turysta
Gość
Wysłany: Sro Lis 11, 2009 1:17 pm   bagaz

a co z bagazem podrecznym :?:
 
 
domel 
Niemowa



Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 8
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Sro Lis 11, 2009 1:23 pm   

Każdy pasażer (oprócz niemowląt) może przewozić na pokładzie jedną sztukę bagażu podręcznego (bezpłatnie). Dozwolona jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego na pasażera (z wyjątkiem niemowląt). Torebka, aktówka, laptop, zakupy, aparat fotograficzny itp. muszą być umieszczone w jednej sztuce dozwolonego bagażu podręcznego. Bagaż ten powinien ważyć nie więcej niż 10 kg i nie może przekraczać maksymalnych wymiarów 55 cm x 40 cm x 20 cm.
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 2:45 am   

w wizaair jest tak samo
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Agatka87 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 95
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 3:06 am   

w easyjet jest tez tak samo,tylko wage mozesz miec obojetna bagazu podreczego byle bys ja sam umiescil nad siedzeniem aha no i wymiary musza byc dobre
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 10:40 am   

Agatka87 napisał/a:
w easyjet jest tez tak samo


Jak tak samo skoro w easy nie ważna jest waga bagażu podręcznego tylko jego rozmiar. Możesz spokojnie mieć walizkę podręczna o wadze 50kg byle by miała odpowiedni wymiar.
Co ciekawe easy jest nie zawsze sprawdza wymiary :)
 
 
 
Agatka87 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 95
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 2:12 am   

chodzilo mi o wymiary bagazu ktore owszem nie sa nawet sprawdzane bo wiem zdoswiadczenia bo latam do krakowa tymi liniami
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Lut 12, 2010 9:00 am   

Wymiary bagażu są podane na stronie easyJet i z tego co wiem raczej ich nie zmieniali.
Co do sprawdzania to czasem jest to wkurzające. Czasem ta sama walizka odowiada wymiarom a czasem nie.
 
 
 
Agatka87 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 95
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 3:19 am   

ja mozliwe,ze bede jechac do Pl w czercu i w jedna strone bede miec bagaz podreczny a z powrotem bede chciala brac bagac glowny i czy bede placic tylko w jedna strone za ten bagaz glowny czy w obie?bo ja teraz patrzylam na rezerwacje to jak dalam bagaz glowny to mi doliczyli 70zl i czy to jest w jedna strone czy obie??
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 9:30 am   

Niestety nie ma możliwości przy zakupie biletu zadeklarowania jaki rodzaj bagażu zabieramy na poszczególny lot. Kupując bilet np w Easy najlepiej w obie strony zadeklarować bagaż główny (mimo, że leci się z tylko podręcznym). Opłata w jedna stronę za bagaż główny to raptem 9 funtów więc wielkiej oszczędności nie ma ale za to jest oszczędność i mniejszy stres kiedy na lotnisku okaże się, że bagaż podręczny nie odpowiada wymaganym wymiarom.
Inna opcja jest zakup oddzielnych biletów na poszczególne loty: tam - bez głównego, z powrotem - z głównym. Jednak przy płatności za bilet kartą debetowa pobierana jest za każdą operacje opłata więc w tym przypadku będziesz musiała zapłacić dopłatę 2 razy i raptem zaoszczędzisz 4-5 funtów na locie bez bagażu głównego.

Osobiście z doświadczenia polecam opcję pierwszą z zakupionym w obie strony bagażem głównym.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 12:54 pm   

w wizzair jest tak:
Każdy pasażer może przewieźć:

bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg

oraz

maksymalnie 6 sztuk bagażu rejestrowanego o wadze łącznej nieprzekraczającej 15 kg. Każda sztuka bagażu podlegającego rejestracji wymaga uiszczenia opłaty za sztukę, za lot i za pasażera. Podczas rezerwacji należy wskazać liczbę sztuk bagażu do rejestracji i uiścić stosowną opłatę
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Agatka87 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Sty 2010
Posty: 95
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 2:19 pm   

wizzair mi nie odpowiada bo nie lata z bristolu do krakowa chyba,lata tylko easyjet,najgorsze jest to ze wycofali loty do katowic ktore najbardziej by mi odpowiadaly :D
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 10:20 pm   

Po ostatnim incydencie, kiedy to w ladujacy wojskowy samolot skosil anteny wspomagajace start i ladowania w ograniczonych warunkach widocznosci wiele linii lotniczych rezygnuje z lotow. Tam to czasem z tolami jak z ruletka nigdy nie wiesz czy polecisz, wystarczy mgla i lot odwolany a linia lotnicza musi zaplacic odszkodowanie.

Niestety linie Bristol-Krakow_bristol obsluguje tylko EasyJet
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama