Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Próchnica między zębami
Autor Wiadomość
Fezzy 
Niemowa


Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 12:56 am   Próchnica między zębami

Witam,
Chciałbym zapytać eksperta o zdanie.

Poszedłem do prywatnego lekarza stomatologa.

Aktualnie ząbki wyglądają tak jak na obrazku.

Zaznaczam tutaj, że widziałem obraz z kamery i tak samo staram się przedstawić rysunek.

Pole o kolorze żółtym to plomba.
Pole o kolorze czarnym to miejsce w którym psuje się kolejny ząb.
Sam lekarz na początku leczenia 6 stwierdził, że ma dobre dojście do 7, jednak odmówił podjęcia dalszego leczenia.
Założył plombę na 6 (tak jak widać to na obrazku) i kazał przyjść na kolejną wizytę w celu leczenia 7.
Jak zapytałem dlaczego nie zrobi go, kiedy ma do niego idealny dostęp, to mi odpowiedział tak:
Gdy zacznę go robić od boku, to ząb może być narażony na ukruszenie podczas spożywania posiłku, więc lepszą metodą będzie wiercenie z góry (tak jak pokazuje to strzałka na obrazku).
Waszym zdaniem jakie jest lepsze rozwiązanie?
Rozpocząć wiercenie z góry w miejscu, gdzie ząb jest jeszcze zdrowy?
Czy lepiej z boku, gdzie miało się łatwy dostęp?
Co do zapłaty skasował mnie o 20 zł więcej, niż umawialiśmy się na początku.
Kolejna sprawa:
Czy leczenie zęba można skończyć przy jednej wizycie?
Zaznaczam tu, że ząb nie był leczony kanałowo.
Zwykła plomba.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

bez tytułu.JPG
Plik ściągnięto 4065 raz(y) 4,68 KB

 
 
Roman Korczyk 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 1:46 am   

Witam,
Zacznę od końca:

Fezzy napisał/a:
Czy leczenie zęba można skończyć przy jednej wizycie?

Może (i najczęściej się kończy), ale nie musi... Czasem trzeba założyć wypełnienie tymczasowe (a to zależy od wielu czynników).

Fezzy napisał/a:
Co do zapłaty skasował mnie o 20 zł więcej, niż umawialiśmy się na początku.

Tak bywa. Ceny w cenniku są zawsze orientacyjne. Zawsze trzeba być gotowym na małą dopłatę (czasem spotyka nas miła niespodzianka i możemy zapłacić mniej - sam praktykuję).

Wracając do meritum,
Po co dentysta miałby się "narażać" na gorszy dostęp do zęba skoro miał lepszy? Po co miałby "tracić na Pana czas" i umawiać kolejną wizytę skoro miał Pana na fotelu "gotowego", znieczulonego i dodatkowo zrobiłby to wypełnienie szybciej (tylko jedna powierzchnia)? Myślę, że on działa jednak w Pańskim interesie i proponuję mu zaufać.

Pozdrawiam,
Roman Korczyk
_________________
Gardenside Dental Centre
23 Victoria Gardens
Neath
SA11 3AY
www.polskidentysta.co.uk
 
 
Fezzy 
Niemowa


Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 2
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 3:03 pm   

Cytat:
Tak bywa. Ceny w cenniku są zawsze orientacyjne. Zawsze trzeba być gotowym na małą dopłatę (czasem spotyka nas miła niespodzianka i możemy zapłacić mniej - sam praktykuję).


Każda wizyta u niego kończyła się ustaloną wcześniej kwotą do zapłaty, albo większą.
Z resztą wydaje mi się, że lekarz taki jak Pan nigdy nie nagada na kolegę po swoim fachu... Więc w sumie niepotrzebnie te pytanie tu zadałem.

Cytat:
Po co dentysta miałby się "narażać" na gorszy dostęp do zęba skoro miał lepszy? Po co miałby "tracić na Pana czas" i umawiać kolejną wizytę skoro miał Pana na fotelu "gotowego", znieczulonego i dodatkowo zrobiłby to wypełnienie szybciej (tylko jedna powierzchnia)? Myślę, że on działa jednak w Pańskim interesie i proponuję mu zaufać.


Wystarczyło obserwować ruch jego oczu, oczy zawsze prawdę mówią.
Spojrzał na zegarek, następnie za drzwi gabinetu i wtedy odmówił dalszego leczenia.

Poza tym Pan mnie chyba nie zrozumiał.
Ja chciałem zapytać o lepsze rozwiązanie w leczeniu.
Lepiej wiercić z góry? Czy z boku jak miało się dojście?
Wg. tamtego Pana stomatologa lepszym rozwiązaniem było wiercenie z góry.
Ja uważam, że szkoda niszczyć zęba w tym miejscu, gdzie jest jeszcze zdrowy.
Pozdrawiam
 
 
Roman Korczyk 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 10:46 pm   

Fezzy napisał/a:
Z resztą wydaje mi się, że lekarz taki jak Pan nigdy nie nagada na kolegę po swoim fachu...

Nie staram się nikogo "kryć". Po prostu nie było mnie tam w gabinecie, toteż nie mogę się tak na prawdę wypowiadać.

Fezzy napisał/a:
Poza tym Pan mnie chyba nie zrozumiał.
Ja chciałem zapytać o lepsze rozwiązanie w leczeniu.
Lepiej wiercić z góry? Czy z boku jak miało się dojście?

Dobrze zrozumiałem pytanie. Może moja odpowiedź była zbyt dużym skrótem. Napiszę więc technicznie. Jeżeli próchnica jest na tyle duża, że wiercąc z "boku" zostawimy tylko cienką blaszkę szkliwa od góry to lepiej wiercić od razu od "góry" bo ta cienka blaszka prędzej czy później i tak się załamie pomimo wypełnienia pod spodem.

Jednak nie wiem jaka jest sytuacja (bo jej nie widzę) i możemy sobie tutaj snuć domysły, z których nic nie wynika.

Pozdrawiam,
Roman Korczyk
_________________
Gardenside Dental Centre
23 Victoria Gardens
Neath
SA11 3AY
www.polskidentysta.co.uk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Reklama