Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z rejestracja o GP
Autor Wiadomość
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 10:33 pm   

nemo-nemo napisał/a:
Cenzor, przede wszystkim weź głęboki oddech...
W UK najbardziej jeśli nie jedynie respektowanym dokumentem potwierdzającym tożsamość jest... paszport w Polsce dowód osobisty bo o paszport kiedyś było bardzo ciężko więc rząd musiał mieć jakiś zastępczy dokument żeby móc zweryfikować człowieka.

Doskonale pamiętam te czasy i znam genezę Polskiego dowodu osobistego, a i oddycham całkiem dobrze od niedawna kiedy to rzuciłem nałóg nikotynowy.
Nemo mi właśnie chodzi o to aby łamać "ichniejsze" stereotypy, bo to nic innego jak zwykła nie znajomość prawa.

Cytat:
To, że granice możemy przekraczać na podstawie naszego DO to jest międzynarodowa umowa o ruchu międzynarodowym i ma się nijak do wewnętrznych przepisów określonego kraju. Jeszcze nie tak dawno nawet konta w banku nie założyłeś jako obcokrajowiec nie przedkładając paszportu.


Postaram Ci się to wyjaśnić jak mogę najjaśniej, bo widzę drogi Nemo że jakoś nam na wspak w tym temacie.
Jeśli DO traktowany jest na granicy do Great Britain jako nasz dokument, który upoważnia nas do jej przekraczania musi być w danym kraju traktowany jako pełno prawny dokument tożsamości - koniec kropka. Mogą zasłaniać się niewiedzą, innym prawem itd, lecz zdaj sobie sprawę że racji nie mają za grosz.
To że dzieje się tak a nie inaczej z tymi rejestracjami, i nie jest respektowany nasz dokument to zwykła niewiedza urzędników i lenistwo.
Ta sytuacja przypomina mi trochę koniec lat osiemdziesiątych, kiedy to my jako Polacy mogliśmy jeździć do Berlina West, a Niemcy ze wschodnich Niemiec niestety nie.
Wtedy to zaczęły się kłopoty z celnikami i WOP - istami na granicy, z konduktorami itd, itp. niemieckimi ze wschodu.
Coś w ten deseń.
Podobnie jest teraz z tymi DO, jeśli oni nie mają owego, Ty nie możesz też liczyć na "nadzwyczajne" traktowanie. :)
Przyznasz że trochę to śmieszne, ale dla osoby która nie posiada paszportu jest to tragedia, i w dodatku jest to niezgodne z prawem UE, w której jesteśmy zarówno my jak i nasi kochani "Brytole".

Cytat:
Poza tym popatrz na to w jakim języku masz informacje w paszporcie i w swoim DO. Jeśli pokażesz pani w rejestracji to masz pewne, że zarejestruje kolejnego pacjenta Jan Kowalski zamiast kolejnego pacjenta o nazwisku Dowod Osobisty.

Nemo kurde trochę mylisz się z prawdą, lub posiadasz jeszcze DO, z czasów komuny (w zielonej okładce) ponieważ na nowym plastiku masz również English Language.
Cytat:
Pamiętasz jak irlandzka policja szukała kierowcy o nazwisku Prawo Jazdy? :mrgreen:
Tego nawet nie słyszałem.

Na koniec jedynie dodam, ze w większości pozytywów do których nam jeszcze daleko w naszym kraju, jest kilka negatywów w tym kraju, na których czele jest właśnie ten o który trwa spór na forum. Czyli tak jak w przepisach i basta, zero elastyczności i chęci .... nie, tylko prawo z przed 20 lat kiedy to dany, dana, studiowała co i jak odnośnie swojego stanowiska.
Coś jak szatniarze w filmie Bareji "Miś" ze słynnym cytatem " Niech Pan nie krzyczy na naszego pracownika, ja tu jestem kierownikiem tej szatni, nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi?" " Cham się uprze i mu daj......"
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Reklama