Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
prawo do becikowego w Anglii
Autor Wiadomość
marzencia09 
Niemowa


Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 9
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 12:04 pm   prawo do becikowego w Anglii

Witam serdecznie
Przez 7 miesiecy moją ciążę prowadziły połozne w Anglii, po tym okresie wrociłam do Polski bo zdecydowalismy z meżem ze urodze w Polsce. Zaraz po porodzie wracam wraz z dzieckiem do UK. Jestem bardzo ciekawa czy nalezy mi sie becikowe angielskie kiedy dzidzius urodzi sie w pl i bede miala polski akt urodzenia.
Pilnie prosze o pomoc.
Pozdrawiam i dziękuję

Witam,

Mysle, ze nie powinno byc z tym problemy tak jak z otrzymaniem pozostalych swiadczen na dziecko (children tax credit, children benefit) pod warunkiem, ze wczesniej sie mieszkalo i legalnie pracowalo w Angli przynajmniej rok (przynajmniej jedno z rodzicow) i po powrocie rowniez jedno z rodzicow bedzie mialo zatrudnienie.

Pozdrawiam
Pawel
Polpen
 
 
ala829 
Nieśmiały


Wiek: 30
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Plymouth (Anglia)
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 12:35 pm   

Wiutam ja niestety nic konkretnego ci nie odpowiem poniewaz urodzilam w Polsce i becikowe oraz inne zasilki jakie naleza sie na dziecko pobieram w Polsce.Pozdrawiam
 
 
 
Jacek
Niemowa
Jacek


Wiek: 44
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 11:30 pm   

Witam serdecznie

Moze tu ktoś mi odpowie na moje pytanie.W grudniu ubiegłego roku moja żona urodziła w Anglii bliźniaki.Jakie warunki musimy spełniać,aby otrzymać becikowe.Zaznaczam,że moja żona nie otrzymuje zasiłku macieżyńskiego.

Proszę o odpowiedź
_________________
Jacek
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 11:34 pm   

Jacek napisał/a:
Witam serdecznie

Moze tu ktoś mi odpowie na moje pytanie.W grudniu ubiegłego roku moja żona urodziła w Anglii bliźniaki.Jakie warunki musimy spełniać,aby otrzymać becikowe.Zaznaczam,że moja żona nie otrzymuje zasiłku macieżyńskiego.

Proszę o odpowiedź


Witaj,

Jezeli chodzi Ci o 500 funtow, ktore nalezy sie dziecku po urodzeniu i jest traktowane jako pierwsza wplata na konto oszczednosciowe dziecka tzw. Child trust, ktore dziecko bedzie moglo pobrac w momencie ukonczenia 16r zycia to formularz powinna wam dac pielegniarka w szpitalu.

Jezeli natomiast chodzi wam o benefity tzn: childern benefit i children tax credit to tez powinna formularze dac wam pielegniarka w szpitalu, jezeli tego nie zrobi nalezy po odebraniu certyfikatu narodzin dzieci wystapic o taki zasilek - mozna to zrobic telefonicznie lub internetowo (child benefit)_

pozdrawiam

PAwel

Polpen
www.polpen.com

Row
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 336
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 9:19 am   

Co prawda nie jestem ekspertem lecz pozwolę sobie dopisać iż :

-istnieje taki zasiłek za urodzenie dziecka do 500 funtów. Pamiętam ze można go pobrać kilka tygodni przed urodzeniem dziecka lub maksymalnie 3 miesiące po ( lecz nie jestem pewien co do tych dat) lecz zasiłek takowy otrzymaliśmy na konto i bez żadnej klauzuli typu 16 lat. Pieniążki otrzymaliśmy bez żadnych problemów.
Nie pamiętam dokładnie jak się to nazywało ale przy napieraniu mogę poszperać w papierach i wykopać te pisma.

Znalazłem i oto odpowiedź :
Sure Start Maternity Grant (odpowiednik becikowego) jest to jednorazowa pomoc finansowa dla rodzin z niskim dochodem.

O zasiłek ten możesz wystąpić jeśli:
jesteś w ciąży i oczekujesz dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni,
urodziłaś dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu
masz pod opieką młodą osobę która jest w ciąży lub właśnie urodziła dziecko,
adoptowałaś dziecko poniżej pierwszego roku życia.

Sure Start Maternity Grant należy się osobom, które pobierają:
Income Support (zasiłek dla bezrobotnych) i/lub
Jobseeker's Allowance (zasiłek dla poszukujących pracy) i/lub
Child Tax Credit i/lub Working Tax Credit,
Pension Credit.

Sure Start Maternity Grant wynosi obecnie Ł500.

O Sure Start Maternity Grant występujesz do Job Centre Plus, nie wcześniej niż jedenaście tygodni przed terminem porodu, i nie później niż trzy miesiące po porodzie. Zrób to nawet wtedy, jeśli wciąż czekasz na decyzję czy któryś z wyżej wymienionych zasiłków Ci się należy.
Wniosek http://www.dwp.gov.uk/adv...sf100_print.pdf
Więcej info http://www.jobcentreplus....ingAgeBenefits/
 
 
Jacek
Niemowa
Jacek


Wiek: 44
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 10:23 pm   

Dziękuje bardzo za szczegółowe informacje

z powazaniem Jacek
_________________
Jacek
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 7:26 pm   

kronos napisał/a:
Co prawda nie jestem ekspertem lecz pozwolę sobie dopisać iż :

-istnieje taki zasiłek za urodzenie dziecka do 500 funtów. Pamiętam ze można go pobrać kilka tygodni przed urodzeniem dziecka lub maksymalnie 3 miesiące po ( lecz nie jestem pewien co do tych dat) lecz zasiłek takowy otrzymaliśmy na konto i bez żadnej klauzuli typu 16 lat. Pieniążki otrzymaliśmy bez żadnych problemów.
Nie pamiętam dokładnie jak się to nazywało ale przy napieraniu mogę poszperać w papierach i wykopać te pisma.

Znalazłem i oto odpowiedź :
Sure Start Maternity Grant (odpowiednik becikowego) jest to jednorazowa pomoc finansowa dla rodzin z niskim dochodem.

O zasiłek ten możesz wystąpić jeśli:
jesteś w ciąży i oczekujesz dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni,
urodziłaś dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu
masz pod opieką młodą osobę która jest w ciąży lub właśnie urodziła dziecko,
adoptowałaś dziecko poniżej pierwszego roku życia.

Sure Start Maternity Grant należy się osobom, które pobierają:
Income Support (zasiłek dla bezrobotnych) i/lub
Jobseeker's Allowance (zasiłek dla poszukujących pracy) i/lub
Child Tax Credit i/lub Working Tax Credit,
Pension Credit.

Sure Start Maternity Grant wynosi obecnie Ł500.

O Sure Start Maternity Grant występujesz do Job Centre Plus, nie wcześniej niż jedenaście tygodni przed terminem porodu, i nie później niż trzy miesiące po porodzie. Zrób to nawet wtedy, jeśli wciąż czekasz na decyzję czy któryś z wyżej wymienionych zasiłków Ci się należy.
Wniosek http://www.dwp.gov.uk/adv...sf100_print.pdf
Więcej info http://www.jobcentreplus....ingAgeBenefits/


Witaj,

Zgadza sie, rzeczywiscie istnieje zasilek Sure Start Maternity Grant. Jednak jak sam zauwazasz nie jest to rownoznacznik polskiego becikowego poniewaz jego zadaniem jest wyrownani startu dla dzieci z ubozszych rodzin i jak sam podajesz jego otrzymanie uzaleznione jest od spelnienia konkretnych warunkow:

1) trzeba byc osoba o bardzo niskich dochodach - ponizej 12000 rocznie (Income Support, Working tax credit)
2) byc bezrobotnym czynnie poszukujacym pracy - Job Seeker Allowance
3) juz miec dziecko i otrzymywac Children Tax Credit lub zdazyc go uzyskac na nowonarodzone dziecko a z tym wiedzac z doswiadczenia szczegolnie w dobie obecnego kryzysu moze byc problem. Rozpatrywanie wniskow trwa obecnie dlugie miesiace.

Zgadzam sie jednak, iz nalezy o te swiadczenie wystapic i probowac je otrzymac.

Natomiast 500 funtow, o ktorych ja pisalem powyzej jest BEZWARUNKOWE i nalezy sie kazdemu nowonarodzonemu dziecku jako sposob oszczedzania w jego przyszlosc

Pozdrawiam
Pawel
Polpen
 
 
Sylwia
Gość
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 12:05 am   Becikowe w UK

Witam,Pan expert powinien sie troszke douczyc,gdyz miesza pojecia.Child trust fund-250f czekiem-w UK juz zniesli,a o Sure Start MG Pan expert tez sie troszke myli co do zasad przyznawania tych 500f na dziecko.Sytuacja na marzec 2012:Komu przysługuje SSMG?

O zapomogę Sure Start Maternity Grant możesz ubiegać się jeśli pobierasz (albo Twój partner pobiera) jeden z poniższych zasiłków:

* Zasiłek dla osób o niskich dochodach Income Suport;
* Zasiłek dla poszukujących pracy Jobseeker's Allowance;
* Employment and Support Allowance (świadczenie, które od 27 października 2008 zastępuje Incapacity Benefit);
* Child Tax Credit (w kwocie wyższej niż dodatek rodzinny);
* Working Tax Credit (musi zawierać dodatek dla osób niepełnosprawnych);
* rentę lub emeryturę (Pension Credit);

i spełniasz (lub Twój partner spełnia) jeden z warunków:

* jesteś w ciąży i oczekujesz dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni;
* urodziłaś dziecko nie dawniej niż 3 miesiące temu;
* adoptowałaś dziecko poniżej pierwszego roku życia w ciągu ostatnich 3 miesięcy;
* masz pod opieką osobę poniżej 20 roku życia, która jest w ciąży i oczekuje dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni lub urodziła dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu.

Uwaga! Zmiana w zasadach przyznawania SSMG

Zgodnie z nowymi przepisami, w przypadku dzieci:

* które - zgodnie z wyznaczonym terminem porodu - mają przyjść na świat 11 kwietnia 2011 r. lub po tej dacie;
* urodzonych 11 kwietnia 2011 r. lub po tej dacie;
* adoptowanych 11 kwietnia 2011 r. lub po tej dacie;

możesz starać się o Sure Start Maternity Grant tylko wówczas, gdy nie masz innych dzieci poniżej 16. roku życia.

Jeżeli ubiegasz się o zapomogę SSMG dla dziecka swojego podopiecznego, zgodnie z nowymi przepisami przysługuje ona tylko w przypadku, gdy podopieczny ma poniżej 20. roku życia i nie posiada więcej dzieci.Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - manga
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama