Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
praca za pieniądze
Autor Wiadomość
nalig 
Niemowa


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Walbrzych (Dolnoslaskie)
Wysłany: Pią Sie 06, 2010 11:56 pm   praca za pieniądze

Witam dalej jest czarna strefa polacy pobierają pieniądze za załatwienie pracy w moim przypadku to bło170 funtów praca w notingham w firmie skandal
 
 
Gość

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 1:07 am   

przykre, szukac pomocy w Citizen Advice Bureau
 
 
Gość

Wysłany: Nie Sie 08, 2010 1:26 am   

:laugh: zapraszam do piekarni w crewe do obozu pracy :laugh: sponsorowanym przez agencje adva... bez zmian wzgledem poprawy w crewe :okii:
 
 
omega1980 


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 353
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Sie 19, 2010 10:05 pm   

Przecież to nie nowość. Nasz naród wszędzie wywęszy interes. We włoszech (byłem tydzień temu) bierze sie już 300euraków za załatwienie ŁBA do roboty przy Winobraniu... a jeszcze rok temu było 200.
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 735
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Sob Sie 21, 2010 10:57 am   

omega1980 napisał/a:
Przecież to nie nowość. Nasz naród wszędzie wywęszy interes. We włoszech (byłem tydzień temu) bierze sie już 300euraków za załatwienie ŁBA do roboty przy Winobraniu... a jeszcze rok temu było 200.

No nie nowość, ale nie powód żeby przyklaskiwać takim zachowaniom.
Uważam że powinno się temu przeciwstawiać i walczyć z tym jak tylko możliwe.
Ja mam na tego typu, swoje określenie, ale nie wypada żeby admin używał takiego języka na forum.
Chociaż z drugiej strony jak ktoś jest chętny płacić to jego osobista sprawa.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane." - Janusz Korwin Mikke
  
 
 
omega1980 


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 353
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Sie 25, 2010 8:30 am   

Być może źle mnie zrozumiałeś...
Oczywiście że Ja tez jestem przeciw, lecz... to i tak nic nie da.
Nie płacisz=nie pracujesz
Nie wiem jak dokładnie mocno "beszczelnie" odbywa się ten interes w UK, lecz we Włoszech... Niestety... Bez 3 stówek w kieszenie roboty nie szukaj...
I przyznam... że, całość "zapoczątkowali" sami Włosi!
"Znajdź mi ludzi do roboty na sezon, to Ci zapłacę od głowy po 200..."
I tym sposobem, właśnie..., Nasi "żyją"
Znajdziesz BAUEROWI kilku chętnych , powiedzmy 7 nowo przyjezdnych rodaków, to masz 1400 euro! Naszych przykasujesz po 300... i masz kolejne 2100euro. Razem 3500!!!
W środkowej Italii to już standard.
I dzieje się to wszystko tak, że... większość NASZYch jadąc do pracy jedzie w ciemno!
Gdy już kończą się im pieniądze, .., nie mają pracy itp. to wierz Mi... na Bank trafią na POLAKA POŚREDNIKA! Wtedy, jest już wszystko jedno... Płacisz i w tydzień odrobisz!
Tylko że, NASI, nie wiedzą że są Włoscy pośrednicy typu np. ADECCO czy Lavoro.it
którzy ZAŁATWIĄ to samo, często na lepszych warunkach i ... co najważniejsze ZA FREE!!! Tyle że, gdy Polak jedzie do Włoch do pracy, to zamiast zabrać elektroniczny tłumacz i słownik, to bierze 3 pary kompielówek i mp3-jkę... a za głupotę, trzeba płacić...

Większość z Nas jedzie za granicę łudząc się że będzie ok! Dotyczy to tych, którzy ruszają tyłki bez znajomości języka! I tylko tacy "zmuszeni są" tracić kasę na POŚREDNIKÓW, bo sami nie potrafią z pracodawcą ROZMAWIAĆ! Taka jest niestety prawda...
Popatrz na Mnie... Szykuję się do UK już od grudnia ur.! Czy mieszkam w UK??
Nie... Byłem tam już kilkanaście razy... Siedzę w PL i wtrwale biegam na kursy językowe!
Wyjazd mamy ustalony na lutego! Bez odwołania! Zaczynam niestety od Londynu i od firmy autobusowej. Warunek? jeden: język!
I tak siedzę na tyłku w Warszawie ucząc się języka, wiedząc przy tym , że... gdy już wyjadę z rodziną, to ... wierz Mi, ..., nie będę zmuszony PŁACIĆ za pracę, bo sam będę w stanie ją znaleźć! Wiesz ile miałem już dziwnych propozycji PRACY w UK ( tu z forum!!) ???
Szkoda gadać... Wszystkie propozycje i KONTAKTY zamilkły... Dlaczego???
"pseudo POŚREDNICY" wyczuli, że... JA nie NAIWNIAK! i tyle...
Zapłacę 200GBP i wyląduję u Araba na stancji i będę szukał... szczęścia na Victorii...
Podstawa to język i ... trochę szczęścia, by... np. trafić do miejscowości w której praca JEST! A taką i może ostatnią... jest niestety LONDYN..
  
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 735
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Sro Sie 25, 2010 10:56 am   

Dużo racji właściwie masz w tym co napisałeś.
Ja też kiedyś na początku pobytu miałem różne trudności i propozycji tego typu żeby zapłacić też w cholerę, ale ja się zawziąłem i nie ma dla mnie takiej sytuacji żeby nie znaleźć wyjścia.
Tak również było ze mną, wprawdzie było mi może ciężej bo nie zapłaciłem nigdy za załatwienie pracy, ale dzisiaj mogę o tym z dumą rozmawiać, i dodatkowo dało mi to kopa do poznawania sposobów załatwiania sobie (szukania) samemu pracy.
Nie krytykuję tu osób które płacą za pracę, bo ich doskonale rozumiem, ale dziwie się tym którzy w ten sposób zarabiają na życie. A właściwie nie do końca się dziwie.
Jak obydwie strony są zadowolone - ich rzecz.
Mi się to nie podoba i tyle.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane." - Janusz Korwin Mikke
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | - forum anime
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama