Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
powrot do Polski
Autor Wiadomość
agatka_25 
Niemowa


Dołączyła: 18 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Fareham (Anglia)
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 9:59 pm   powrot do Polski

Witam
znalazlam Panstwa strone po dlugich poszukiwaniach-musze przyznac ze bardzo pomocna. Mam nadzieje ze mi ktos odpowie, bede bardzo wdzieczna. chodzi mi o to ze nie wiem co poczac. Mieszkam i pracuje w Anglii ponad 5 lat (styczen2008-kwiecien 2008- mala nieplanowana przerwa-bylam niestety na zasilku) a tak poza tym to caly czas pracowalam i odprowadzalam podatki. W tej chwili rowniez pracuje. Jestem w 4 miesiacu ciazy(poczatek) i bardzo chcialabym zjechac do Pl na stale ale jakos chcialam siebie i dziecko zabezpieczyc. Ojciec dziecka jest Anglikiem- jestesmy ze soba ponad 3 lata ale niestety wszystko wskazuje na to, ze nic z tego nie bedzie. Chcialabym wiedziec czy w Polsce mi sie cos nalezy np. zasilek dla bezrobotnych czy cos podobnego?! nie wiem gdzie sie z tym udac, do jakiej instytucji. czy to prawda co wypisuja na innych forach ze jesli dziecko urodzi sie w uk i zjade do polski to nadal moge pobierac child benefit z anglii bedac w Pl? nie chodzi mi o to zeby sciagac jak najwiecej kasy z anglii ale chcialabym sie zabezpieczyc przynjamniej na okres macierzynskiego i dopoki nie znajde jakiejs pracy w Pl. tak jak wczesniej przeczytalam to nie ma znaczenia gdzie ja przebywam pobierajac macierzynskie? chodzi mi o to ze chcialabym conjamniej na ten okres zjechac do Pl no i w razie zostac albo wrocic do UK. to okropne ze az starch nam wracac do Polski bo nie wiemy z czego tam zyc jesli sie ma dziecko :rotfl: Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc. pozdrawiam
Agata
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 10:31 pm   Re: powrot do Polski

agatka_25 napisał/a:
Witam
znalazlam Panstwa strone po dlugich poszukiwaniach-musze przyznac ze bardzo pomocna. Mam nadzieje ze mi ktos odpowie, bede bardzo wdzieczna. chodzi mi o to ze nie wiem co poczac. Mieszkam i pracuje w Anglii ponad 5 lat (styczen2008-kwiecien 2008- mala nieplanowana przerwa-bylam niestety na zasilku) a tak poza tym to caly czas pracowalam i odprowadzalam podatki. W tej chwili rowniez pracuje. Jestem w 4 miesiacu ciazy(poczatek) i bardzo chcialabym zjechac do Pl na stale ale jakos chcialam siebie i dziecko zabezpieczyc. Ojciec dziecka jest Anglikiem- jestesmy ze soba ponad 3 lata ale niestety wszystko wskazuje na to, ze nic z tego nie bedzie. Chcialabym wiedziec czy w Polsce mi sie cos nalezy np. zasilek dla bezrobotnych czy cos podobnego?! nie wiem gdzie sie z tym udac, do jakiej instytucji. czy to prawda co wypisuja na innych forach ze jesli dziecko urodzi sie w uk i zjade do polski to nadal moge pobierac child benefit z anglii bedac w Pl? nie chodzi mi o to zeby sciagac jak najwiecej kasy z anglii ale chcialabym sie zabezpieczyc przynjamniej na okres macierzynskiego i dopoki nie znajde jakiejs pracy w Pl. tak jak wczesniej przeczytalam to nie ma znaczenia gdzie ja przebywam pobierajac macierzynskie? chodzi mi o to ze chcialabym conjamniej na ten okres zjechac do Pl no i w razie zostac albo wrocic do UK. to okropne ze az starch nam wracac do Polski bo nie wiemy z czego tam zyc jesli sie ma dziecko :rotfl: Bylabym bardzo wdzieczna za pomoc. pozdrawiam
Agata


Witam,

Jezeli zostanie Pani przyznany zasilek w Anglii to nie ma znaczenia gdzie pani przebywa. Prosze jednak miec na uwadze, ze moga sie pania pytac kiedy i czy w ogole zamierza Pani wrocic do Anglii. Na tak postawione pytanie nalezy odpowiedziec pozytywnie w przeciwny razie moga stwierdzic, ze nie wraca Pani do UK i traci tym samym statut rezydenta.

Moja porada: Prosze normalnie wystapic o zasilek macierzynski w Anglii. W czasie urlopu wyjechac do Polski w w momencie kiedy podejmie Pani decyzje ze zostaje na stale w Polsce wtedy poinformowac pracodawce i Inland Revenue, ze zamierza Pani nie wracac do UK.

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
 
 
agatka_25 
Niemowa


Dołączyła: 18 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Fareham (Anglia)
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 9:03 am   

dziekuje bardzo za odpiwiedz

jesli zrobie tak jak mi Pan radzi to czy nie poniose zadnych konsekwencji finansowych? nie chcialabym zeby sie okazalo ze musze cale macierzynskie zwrocic. Slyszalam od kolezanki ze do pracy trzeba wrocic bo inaczej kaza zwracac to co dostalam.

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 1:36 pm ]
jeszcze chcialabym wiedziec czy nalezy mi sie w Polsce jakis zasilek dla bezrobotnych po 5-ciu latach przepracowanych w UK i zakonczonych macierzynskim. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - opowiadania
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama