Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwania Skarbów - Metal Detecting
Autor Wiadomość
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 12:02 pm   Poszukiwania Skarbów - Metal Detecting

Polscy poszukiwacze skarbów w UK mają swoje własne forum i klub, ale należą też do stowarzyszeń brytyjskich. Jeśli na forum są jacyś poszukiwacze, lub zainteresowani tym niezwykle wciągającym hobby, to zapraszam na www.thesaurus.com.pl gdzie znajdziecie link i do klubu i do forum Thesaurus. Wielka Brytania ma najbardziej liberalne przepisy dotyczące poszukiwań w Europie, więc nie traćcie okazji i zacznijcie szukać bo kto wie co kryje się na drugim krańcu tęczy? :564:
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:46 pm   

Pamiętam że ostatnio jakiś bezdomny znalazł jakieś bardzo pokaźne znalezisko.
Ale w tej chwili już nie pamiętam w którym kraju, czy tu czy w Ameryce.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 1:46 am   

Jeśli znalazł coś bezdomny, to raczej kompletnie przypadkowo i zapewne nie podczas regularnych poszukiwań z użyciem wykrywacza metali.. Sprzęt w końcu darmowy nie jest i to hobby wymaga nieco więcej niż tylko szczęścia ;)
Poszukiwacze znajdują cenne przedmioty i skarby codziennie a co jakiś czas zdarzają się rzeczy prawdziwie spektakularne. Najsłynniejszym odkryciem ostatniego czasu był ten skarb, znaleziony właśnie w Anglii:
http://www.thesaurus.com....opic.php?t=3065
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 9:20 am   

Ale jak piszę to wiem co piszę.
Facet był bezdomnym, ale był w posiadaniu wykrywacza, starego wykrywacza do metali.
Było to jego hobby od lat.
Pamiętam jak się wypowiadał o całej sprawie.
Mówił że już ma dość tej sławy, kamer itd...
Tego odkrycia dokonał około rok temu, dokładnie nie pamiętam.
To nie było tak, że sobie łopatką grzebał i wygrzebał przypadkowo.
I o ile się nie mylę to chodziło o tego gościa co podałeś ten link.
Z tym że gdzie nie gdzie podają teraz że był na wikcie Rządu i chorobowym, a pamiętam sytuacje na gorąco po odkryciu.
Mówiono że jest bezdomny.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 12:32 pm   

No ten pan, Terry Herbert, bezdomnym nie był, choć faktycznie była raz kiedyś na zasiłku, więc znając tutejsze media mogli coś "podkręcić" żeby było (ich zdaniem) ciekawiej ;)
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 1:38 pm   

Wiesz całkiem możliwe.
Pamiętam to dokładnie bo jeden mój znajomy Brytyjczyk bardzo to przeżywał, dlaczego to nie on dokonał tego okrycia.
Tak czy siak to samo zdarzenie, prawdopodobnie mieliśmy na myśli.
A tak z ciekawości.
Czy możesz podać cenę jakiegoś sprzętu, średniej klasy, do wykrywania metali?
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 10:31 am   

Cenzor napisał/a:

Czy możesz podać cenę jakiegoś sprzętu, średniej klasy, do wykrywania metali?


Sytuacja jak np. ze sprzętem foto - można kupić coś niedrogo, co w dobrych rękach będzie biło sprzęt "profesjonalny." ;) Znajdziesz coś prostego i skutecznego już za 200+ funtów. Ceny idą potem w górę, aż do ponad 1000 funtów, ale na początek warto kupić coś jedynie do potwierdzenia czy to hobby jest dla Ciebie czy nie. Jeśli Ci się nie spodoba to odsprzedajesz sprzęt z jakąś minimalną stratą i już. Warto pamietać, że można się wyspecjalizować w jakimś charakterystycznym typie poszukiwań - monety i kolorowa "drobnica", plaże, albo nawet (zwłaszcza polecam ten rodzaj w Szkocji) poszukiwania samorodków złota :o
 
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 3:11 pm   

no właśnie, jak to jest z łażeniem z wykrywaczewm metalu po plaży? Nie czepiaja się ludziska albo inni poszukiwacze (hasła typu "spier.. to mój teren"?
 
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 6:15 pm   

Nie, nie ma najmniejszego problemu. Oczywiście w sezonie chodzić najlepiej jest wtedy gdy plaże są puste, czyli późnym wieczorem lub wcześnie rano.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 11:09 pm   

Czyli jak na ryby? ;)
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 1:21 am   

W sumie pewne podobieństwo jest ;)
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 2:24 pm   

"Van Worden"
A czy mozesz mi powiedzieć gdzie można zaopatrzyć sie w taki sprzęt?
Tzn. wiem że można to robić drogą internetową, ale czy są sklepy w których jest sprzęt tego typu i jakie to sklepy?
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 6:53 pm   

Tutaj masz pełną listę sklepów w UK:
http://www.thesaurus.com....topic.php?t=108

W Edynburgu co prawda żadnego nie ma, ale już np. sklep "Detecnicks" oferuje 10% zniżkę dla członków polskiego klubu. Warto też sprawdzać oferty sklepów sprzedających wykrywacze z drugiej ręki (zwykle dają na nie jakąś gwarancję) lub polować na Ebay.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 3:41 pm   

Dzięki za odpowiedź.
To że w Edynbugh-u nie ma, to nie ważne, przy najmniej dla mnie, ja często jeżdżę po wyspie i z tym akurat nie mam problemu.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 4:12 pm   

Cenzor - szukam już ponad 20 lat i trochę sprzętu przeszło mi przez ręce, więc gdybyś potrzebował rady to wal śmiało :D W Szkocji jest też kilku naszych klubowiczów, którzy czasem spotykają się w terenie. W ten weekend jedziemy na zlot forum walijskiego, w pobliże Bristolu.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 5:05 pm   

Wiesz jak na razie mam zbyt dużo na głowie żeby się teraz za to wziąść, ale jestem zainteresowany takim hobby.
Może w przyszłości o tym pomyślę, bardzo możliwe że ktoś dzięki naszej dyskusji skusi się na to fascynujące zajęcie - miejmy nadzieje.
Co do mnie, to oczywiście jeśli tylko się na to zdecyduję będę zapewne potrzebował porad fachowca.
A wtedy się ode mnie nie ogonisz. :shock:
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 6:08 pm   

Cenzor napisał/a:

A wtedy się ode mnie nie ogonisz. :shock:


W takim razie trzymam za słowo ;)
 
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 3:50 pm   

jak bylem mniejszy to zawsze chcialem miec wykrywacz, w pobliskim lesie cala masa sprzetu z II wojny swiatowej jest w ziemi, okazjonalnie cale bomby sie trafia, ale malych chlopcow bez wyobrazni to nie zrazalo :Scared:

calkiem fajne hobby, szkoda tylko ze coraz mniej rzeczy jest do wykopania.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Van Worden 
W poszukiwaniu..



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 112
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 6:37 pm   

Dawid, zapewniam Cię, że nie jest tak źle ;) Spójrz na UK - ludzie zajmują się poszukiwaniami na wyspach od początku lat 70tych. Poszukiwaczy są tu tysiące i codziennie dochodzi do mniej lub bardziej spektakularnych odkryć, przy czym te największe są stosunkowo nowe, patrz wyżej. W Polsce to hobby jest stosunkowo nowe a jak wiadomo historia nas nie oszczędzała, więc i ze znaleziskami nie jest krucho..
 
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 9:15 am   

hm, piszesz tak zachecajaco, ze jeszcze sie skusze ;)
a tak powaznie to chcialbym kiedys sie wybrac na poszukiwania. Kiedys dzialke mamy przekopywalem w poszukiwaniu monet z 17 wieku. (Wczesniej znalezlismy 1)
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama