Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasiłek macierzynski w PL a CHTC pobierany w uk
Autor Wiadomość
alabasterek 
Niemowa


Dołączyła: 17 Gru 2009
Posty: 2
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 11:49 pm   Zasiłek macierzynski w PL a CHTC pobierany w uk

Witam serdecznie! Aktualnie przebywam na urlopie bezplatnym wychowawczym (pierwsze dziecko) do konca kwietnia 2010rw Polsce Przez ostatnie dwa lata przebywalam u meża w Anglii gdzie zajmowałam się tylko opieka nad dzieckiem (nie pracowalam wogole w Anglii). Z tego tytułu maz i ja (na decyzji angielskiej jest moje i meza nazwisko) pobieramy Child TAx Credit. Miesiac temu wrocilam do Polski poniewaz jeszcze w grudniu 2009r. urodze drugie dziecko. I mam pytanie:
- czy moge ubiegac sie o zasilek macierzynski w Polsce? (bylby on pobierany w trakcie trwania urlopu wychowawczego)
- czy jezeli takowy zasiłek w POlsce otrzymam powinnam zglosic to do Urzedu Angielskiego(Revenue) i czy odbiora mi w Anglii Child Tax Credit?
Nie wiem co mam robic, boje sie ze gdy otrzymam w POlsce zasilek macierzynski to w anglii wlepią mi jakąś karę, tylko w sumie nie wiem za co.
Bardzo prosze o szybką i fachową poradę ponieważ na dniach urodze dzieciaczka i nie wiem co mam zrobic.
pozdrawiam serdecznie i czekam na szybka odpowiedz

[ Dodano: Pon Gru 21, 2009 1:44 pm ]
witam ponownie! BArdzo prosze o odpowiedz, jezeli ktos byl w podobnej sytuacji :)
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 10:22 pm   

Witam,

Jezeli zacznie pobierac pani zasilki w Polsce lub poinformuje urzad w UK, ze wyjechala pani do Polski na stale utraci pani wszystkie zasilki z UK. Credit Tax Benefit nalezy sie tylko na dzieci ktore przebywaja w UK.

Pozdrawiam

Polpen
 
 
alabasterek 
Niemowa


Dołączyła: 17 Gru 2009
Posty: 2
Wysłany: Sro Gru 23, 2009 12:12 am   

Dziekuje za odpowiedz ale jeszcze mam pytanko,
ja tylko wyjechalam na okres porodu - czyli taki 2 miesieczny urlopik, wiele kobiet tak robi i nie powiadamia urzedu w uk,
a z tytulu tego, ze nie zerwalam stosunku pracy w polsce tylko jestem na bezplatnym urlopie wychowawczym moge sie starac o zasilek macierzynski, ktory trwa ok 20 tygodni aktualnie i wcale nie musze byc w polsce aby go pobierac. No i nie wiem co zrobic? Raczej nie mam zamiaru powiadamiac w uk, ze wyjechalam bo planuje w lutym do meza wrocic, tylko co kurcze z tym zasilkiem macierzynskim, ktory de facto nalezy mi sie odgornie
Jeszcze raz prosze o przyjrzenie sie mojej sytuacji.
Aha, w uk pobieramy Child Tax Credit tylko no i child benefit oczywiscie.
pozdrawiam serdecznie :)

[ Dodano: Pią Sty 22, 2010 10:41 pm ]
Bardzo Pana prosze o udzielenie informacji
pozdrawiam serdecznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - recenzje mang
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama