Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska tv
Autor Wiadomość
czantoria222 
Niemowa


Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Wrocław (Dolnoslaskie)
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 1:51 pm   Polska tv

Czesc! Nazywam się Kasia. Wybieram się do UK. Chcialabym oglądać telewizje polska. Wiem, ze nie mam mozliwosci na sat i kablowke. CZy sa inne rozwiazania?

dziekuje i pozdrawiam :)
 
 
ktoska
Gość
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 7:05 pm   Re: Polska tv

hej Kasiu oczywiscie, ze jest inne rozwiazanie. Zamiast szpecącej anteny salitarnej lub kablówki mozesz wyprobowac nowe alternatywne rozwiazanie:).. wystarczy, ze spakujesz laptopa w swoja torbe podrozna:) kupisz sobie kabel podlaczysz sie pod neta i lecisz z koksem:) zarejestrujesz sie na IPLA i ogladasz polska telewizje do woli az Cie glowa rozboli... albo zostaje ci bbc a zreszta jak jak sie jedzie miedzy wrony to sie kraka tak jak one:) a tu angielszczyzna panuje:) pozdrawiamy i powodzenia:))))

Angielki
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 8:13 pm   

Z doświadczenia polecam więcej angielskiej telewizji niż polskiej, łatwiej i szybciej "przestawisz" się na język angielski.
Nie powiem, że nie tęsknie za polska TV zwłaszcza za serialami CSI czy House ale zawsze pozostaje internet jako alternatywa.
Poza tym powinnaś wiedzieć, że w UK oglądając TV (nawet polska) powinnaś opłacić licencję. Praktycznie za każdy rodzaj oglądanej TV (nawet jeśli jest to polska) teoretycznie tez jeśli oglądasz TV przez internet. Tutejsze służby zajmujące się sprawdzaniem czy jest opłacona licencja potrafią namierzyć odbiornik TV z dokładnością do pomieszczenia, maja prawo wejść do domu a kara za nie opłaconą licencję wynosi 1000 funtów.
 
 
 
kajetan 
Niemowa


Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: Katowice (Śląskie)
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 11:49 am   

Hej! Polecam stronke – lovepol kropka com . Można sprawdzic za darmo jak to dziala. Pozdrawiam
 
 
czantoria222 
Niemowa


Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Wrocław (Dolnoslaskie)
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 5:45 pm   

hej. skusilam sie na ten lovepol.
oferuja 1,2 tvn, tvn24, tvpolonie, canal plus, canal plus film i canal plus sport . przez 3 dni mozne testowac za darmo zupelnie. fajna usluga

pozdrawiam :)
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 6:43 pm   

ja nie dostalem od nich kodu do testow. :(
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
kajetan 
Niemowa


Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: Katowice (Śląskie)
Wysłany: Nie Gru 06, 2009 12:41 am   

Ale tam nie trzeba kodu. Po prostu naciskasz get trial i juz ogladasz. w razie problemow od razu mozna napisac do live chat support i oni rozwiaza problem :)
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Gru 06, 2009 10:47 am   

ja pobralem trial, musialem pozniej przeinstalowac system :kill:

nie moglem nic ogladnac, bo nic nie dzialalo, pisalem i takze nie dostalem odpowiedz

podziekuje jednak za cos takiego
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 1:08 am   

nemo-nemo napisał/a:
Z doświadczenia polecam więcej angielskiej telewizji niż polskiej, łatwiej i szybciej "przestawisz" się na język angielski.

Zgadzam się z Tobą absolutnie.
Po za tym oglądając naszą krajową TV krew mnie zalewa gdy widze czasami co się w Polsce dzieje. Kochany nasz kraj a tak czasem przez niektórych nie szanowany.
Mam tu na myśli niektórych z Elit rządzących.

nemo-nemo napisał/a:
Nie powiem, że nie tęsknie za polska TV zwłaszcza za serialami CSI czy House ale zawsze pozostaje internet jako alternatywa.

Ja oczywiście też tęsknie za rodzimym programem w naszym języku i o naszym kraju, ale po wiadomościach wysłuchanych dzięki internetowi, odechciewa mi się jeszcze ogladania.
Od 7 lat nie używam polskiej TV.

nemo-nemo napisał/a:
Poza tym powinnaś wiedzieć, że w UK oglądając TV (nawet polska) powinnaś opłacić licencję. Praktycznie za każdy rodzaj oglądanej TV (nawet jeśli jest to polska) teoretycznie tez jeśli oglądasz TV przez internet. Tutejsze służby zajmujące się sprawdzaniem czy jest opłacona licencja potrafią namierzyć odbiornik TV z dokładnością do pomieszczenia, maja prawo wejść do domu a kara za nie opłaconą licencję wynosi 1000 funtów.

W tym co napisałaś/napisałeś jest to 100% prawda, ale muszę coś tu dodać, wiem ponieważ ostatnio tej przykrej kontroli sam doświadczyłem. I co się okazuje.
Jeśli jesteś w posiadaniu TV , to dodatkowo do tego co napisałaś/napisałeś nawet nie musisz mieć anteny czy oglądać prog. telewizyjnych.
Jeśli korzystasz tylko z DVD Playera do oglądania filmów, licencja również Cię obowiązuje.
Tak samo jeśli używasz odbiornika TV do gier typu PS czy X-box i innych.

Co do stron internetowych czasem używam TEJ .
Jest to jak do tej pory mi wiadomo jedyna stronka z dostępem do tak dużej ilości Polskich kanałów zarówno TV jak i Radio, na której nie musisz się nawet logować.
Pozdrawiam.
>>>>>
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 10:07 am   

Cenzor napisał/a:
Ja oczywiście też tęsknie za rodzimym programem w naszym języku i o naszym kraju, ale po wiadomościach wysłuchanych dzięki internetowi, odechciewa mi się jeszcze ogladania.
Od 7 lat nie używam polskiej TV.


Ja od ponad 4 lat nie oglądam polskiej telewizji własnie ze względu na to co pokazują co się dzieje w polityce i co politycy wyprawiają. Raz oglądnąłem i zastanawiałem się czy byłaby mozliwość zastosowania względem rządzących metody stosowanej przy chorobie "wściekłych krów" - wyrznięcie całego stada

Cenzor napisał/a:
W tym co napisałaś/napisałeś jest to 100% prawda, ale muszę coś tu dodać, wiem ponieważ ostatnio tej przykrej kontroli sam doświadczyłem. I co się okazuje.
Jeśli jesteś w posiadaniu TV , to dodatkowo do tego co napisałaś/napisałeś nawet nie musisz mieć anteny czy oglądać prog. telewizyjnych.
Jeśli korzystasz tylko z DVD Playera do oglądania filmów, licencja również Cię obowiązuje.
Tak samo jeśli używasz odbiornika TV do gier typu PS czy X-box i innych.


Ja nie maiłem takiej kontroli (na szczęście) ale dzwoniłem do TV-Licence i wyjasniłem pani która ze mną rozmawiała, że nie odbieram TV ale oglądam tylko filmy z DVD (przysyłali mi listy z ponagleniami o zapłacenie licencji), pani powiedziała, że w takim razie NIE MUSZĘ opłacać licencji ale oni żeby sie upewnić wyślą do mnie kontrolę. NIestety nie było u mnie żadnego z ich kontrolerów więc domyślam się, że tylko wysłali wóż pelengacyjny do skontrolowania sytuacji. Test najwidoczniej przeszedłem pozytywnie, bo listy się skończyły :)
 
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 9:45 pm   

ja tez nie mialem tv (odbiornika), tez dostawalem mase listow, az wkoncu zadzwonilem do nich i wyjasnilem pani sobie cos tam zaznaczyla i na jakis czas mialem spokoj, pozniej znowu sie odezwali i powiedzieli ze przyjdzie do mnie kontrola, nawet na konktrenty dzien bylismy umowieni, ale nikt nie przyszedl. Od tamtej pory mam spokoj.

Co do tej licencji to ona obowiazuje nawet tych ktorzy maja komorki z mozliwoscia odbioru programow tv. Ludzi z komputerami i laptopami, wlasciwie to wszystkich, ktorzy maja jakikolwiek odbiornik umozliwiajacy ogladanie.

Cytat:
You need to be covered by a valid TV Licence if you watch or record TV as it's being broadcast. This includes the use of devices such as a computer, laptop, mobile phone or DVD/video recorder.
zrodlo http://www.tvlicensing.co...f-you-need-one/
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 3:12 pm   

Dawid napisał/a:

Co do tej licencji to ona obowiazuje nawet tych ktorzy maja komorki z mozliwoscia odbioru programow tv. Ludzi z komputerami i laptopami, wlasciwie to wszystkich, ktorzy maja jakikolwiek odbiornik umozliwiajacy ogladanie.

Cytat:
You need to be covered by a valid TV Licence if you watch or record TV as it's being broadcast. This includes the use of devices such as a computer, laptop, mobile phone or DVD/video recorder.
zrodlo .tvlicensing.co.uk/check-if-you-need-one/


>>>
Dokładnie, nie dodałem tego wcześniej w mojej wypowiedzi, dobrze że mnie poprawiłeś bo pewnie nie jednemu to się przyda.

>>>>
A co do kontroli o której pisałem to mam dzięki niej właśnie sprawę w sądzie.
Mianowicie TV Licence po kontroli stwierdziła że w tym domu nie jest ona opłacana.
Wytłumaczyłem miłej Pani oficer bo nie wiem czemu tak sie ich tu nazywa, że gdy sie tu wprowadzałem miałem zapewnienie od mojej Land Lady że to właśnie ona uiszcza owe opłaty.
Pani mnie spisała i poszła, dodajac że licencje muszę mieć, odparłem " że dobrze oczywiście skoro trza to trza".
Po około miesiącu przyszło mi zawiadomienie do zapłaty, oczywiście uiściłem należną kwotę.
Ale na tym nie koniec.
Za kilka dni przyszły podobne powiadomienia do współlokatorów z którymi razem wynajmujemy mieszkanie. I każdy z nich miał do zapłaty tyle samo co inni którzy płacą pojedynczą kwotę od całego mieszkania.
Po wyjaśnieniach oraz interwencji Land Lady, sprawa ucichła i miało się wszystko dobrze skończyć.
Ale niestety nie.
Niedawno otrzymałem zawiadomienie o sprawie w sądzie wiadomo że przeciwko mnie.
Co jest powodem???
Otóż teraz TV Licence wymyślili sobie że od momentu odwiedzin Pani oficer do momentu daty "startu" licencji upłynął miesiąc i za ten miesiąc miałem TV Licencing nie opłaconą.
Oczywistą sprawą w tym jest że nie zostałem poinformowany o tym przez Panią odwiedzającą, że w licencję mam się zaopatrzyć sam na drugi dzień, a tak że, że myślę w nie mojej kwestii jest regulowanie daty od kiedy tak owa ma się zacząć.

Myślę że to zwykły błąd i cała sprawa w sądzie zakończy się dla mnie szczęśliwie.
Aczkolwiek przestrzegam rodaków o kontrolach TV, i o poważnym podejściu do sprawy.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Cenzor Wto Gru 22, 2009 7:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 5:10 pm   

Popieram.
Tutaj nie działa żadna metoda "spycho-techniki" czy nie wiedziałem albo "ogladam tylko polska TV więc nie musze płacić abonamentu w UK".
Poza tym warto się upewnić u Land Lorda (poprosic o kopię), że jest opłacana licencja TV. Jeśli w domu wynajmowane są pokoje dla kilku osób wtedy mozna wykupic licencję na cały dom (zrzuta od każdego mieszkańca i po sprawie). Jeśli nie możesz sie dogadac to wystarczy wykupic sobie licencje i mozna spać spokojnie.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 7:16 pm   

W moim przypadku sprawa zakończyła się dobrze.
Byłem na sprawie o której pisałem w tym temacie, na szczęście dla mnie nie wchodziłem nawet na salę sądową.
Okazało się to pomyłką.
Ale co nerw się napsułem, każdy będący w podobnej sytuacji pewnie wie.
Tak to bywa kiedy nie do końca jesteśmy pewni co i jak wygląda wprowadzając się na nowe miejsce. :580:
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
patrice
Gość
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 11:15 pm   www.lovepol.com

czantoria222 napisał/a:
hej. skusilam sie na ten lovepol.
oferuja 1,2 tvn, tvn24, tvpolonie, canal plus, canal plus film i canal plus sport . przez 3 dni mozne testowac za darmo zupelnie. fajna usluga

pozdrawiam :)


To co ty robiles na tym komputerze, ze musiales przeinstalowac system po zainstalowaniu jednego programu? :shock: Ja sciagnalam program i dziala normalnie. Bylam wrecz zaskoczona, ze to nie jest zaden spam ani zawirusowany syf. Inne strony gdzie sa niby 'telewizje' to zazwyczaj legarnie robactwa komputerowego, a z www lovepol com nie mialam zadnych problemow. :?:
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Sty 13, 2010 4:52 pm   

no widzisz, mi sie akurat trafilo, widac mialem pecha, dobrze ze jestem wyjatkiem
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
czantoria222 
Niemowa


Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Wrocław (Dolnoslaskie)
Wysłany: Sro Sty 20, 2010 2:45 pm   

Ale sie dyskusja wywiazala. :laugh:

No ale przynajmniej przy tej uslydze lovepol nie bylam odcieta od tv ;)
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Sty 27, 2010 7:24 am   

czantoria222 napisał/a:
Ale sie dyskusja wywiazala. :laugh:


>>>>>>>>
No myślę że to dobrze, w końcu po to jest forum dyskusyjne. :okii:
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
gregu2
Niemowa


Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Leicester (Anglia)
Wysłany: Sro Sty 27, 2010 10:15 am   

Cytat:
Jeśli korzystasz tylko z DVD Playera do oglądania filmów, licencja również Cię obowiązuje.
Tak samo jeśli używasz odbiornika TV do gier typu PS czy X-box i innych.

No z tym to się akurat nie mogę zgodzić- sam miałem kontrole w domu i podczas niej powiedziałem że (zgodnie z prawdą) używam telewizora tylko i wyłącznie do grania na konsoli PlayStation. Miły Pan sprawdził czy faktycznie do telewizora jest podpięta tylko konsola, następnie sprawdził czy nie jest nigdzie schowana antena po czym stwierdził że w takim wypadku nie potrzebuje TV License
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Sty 27, 2010 1:39 pm   

gregu2 napisał/a:

No z tym to się akurat nie mogę zgodzić- sam miałem kontrole w domu i podczas niej powiedziałem że (zgodnie z prawdą) używam telewizora tylko i wyłącznie do grania na konsoli PlayStation. Miły Pan sprawdził czy faktycznie do telewizora jest podpięta tylko konsola, następnie sprawdził czy nie jest nigdzie schowana antena po czym stwierdził że w takim wypadku nie potrzebuje TV License


>>>
Uważam że musiałeś mieć szczęście bo powyżej masz, licencje i masz napisane że nawet na DVD jest potrzeba posiadania tak owej.
Nie wiem do końca jak to jest z grami ale myślę że podobnie.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama