Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska tv
Autor Wiadomość
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Sty 27, 2010 5:38 pm   

no ale gry to nie filmy
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Sty 27, 2010 10:44 pm   

Dawid napisał/a:
no ale gry to nie filmy


No właśnie nie wiem jak w tym temacie jest do końca.
Jedni mówią tak a drudzy inaczej.
Ale w licencji nic nie ma napisane na temat gier, wiec bardzo możliwe że to racja.
Nie wiem tego na 100%.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 8:50 am   

Jak to jest z tym TV Licence? Jeśli np. nie oglądam angielskich stacji, a antenę TVsat mam ustawioną na polski pakiet Cyfra+ i w Polsce opłacam abonament, oraz mam książeczkę opłat abonamentu za telewizję publiczną TVP, to.. muszę mieć TV Licence w anglii? Nie da się im wytłumaczyć, że ... anglii nie oglądam...?

(PS. Gdyby miał ktoś problemy z TVsat pisać śmiało na PW, jestem zawodowym instalatorem, fakt, jeszcze nie w UK, ale... od września będę montował i tam antenki... )
pozdr
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 9:55 am   

omega1980 napisał/a:
Jak to jest z tym TV Licence? Jeśli np. nie oglądam angielskich stacji, a antenę TVsat mam ustawioną na polski pakiet Cyfra+ i w Polsce opłacam abonament, oraz mam książeczkę opłat abonamentu za telewizję publiczną TVP, to.. muszę mieć TV Licence w anglii? Nie da się im wytłumaczyć, że ... anglii nie oglądam...?

(PS. Gdyby miał ktoś problemy z TVsat pisać śmiało na PW, jestem zawodowym instalatorem, fakt, jeszcze nie w UK, ale... od września będę montował i tam antenki... )
pozdr


Nie musisz mieć nawet anteny abyś należał do osób które muszą uiszczać opłaty za TV Licencje.
Tak jak jest to wyjaśnione na pierwszej stronie w tym temacie, wystarczy że posiadasz DVD, komputer, laptop, mobil phone i już powinieneś płacić za licencje TV.
Wytłumaczyć raczej im się nie da tego że masz licencje Polską i odbierasz tylko Cyfrę, mają taki przepis i jego się trzymają.
Co ich obchodzi Polska licencja skoro jesteś lub masz być w U.K musisz dostosować się do ich prawa i zarządzeń.
Nie do końca uważam to za sprawiedliwe, zwłaszcza jeśli ktoś rzeczywiście nie ogląda TV angielskiej, ale co zrobić.

tv024.gif
Plik ściągnięto 959 raz(y) 14,25 KB

_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 10:01 am   

Za stanowczość ich podziwiam... Szkoda tylko, że w PL tego nie ma ...
Jeden płaci, stu nie...
No fakt, ale... z tego co już tu przeczytałem, TV licencja nie jest aż taka tania...
Nie ma jakiś PROMOCJI dla obcokrajowców? :laugh:
:lolek2:
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 10:14 am   

No niestety nie ma promocji na TV dla obcokrajowców.
A koszt to o ile sobie przypominam £142.50 na rok.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 10:33 am   

Pytam... bo hobbystycznie zajmuję się telewizją TVsat od wielu, wielu lat... Po przyjeździe do UK mam zamiar nadal się tym zajmować... Widok kilku anten na balkonie pewnie przyciągnie urzędasów z kontrolą... Lepiej więc, zapłacić i spokojnie spać...
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 10:38 am   

omega1980 napisał/a:
Pytam... bo hobbystycznie zajmuję się telewizją TVsat od wielu, wielu lat... Po przyjeździe do UK mam zamiar nadal się tym zajmować... Widok kilku anten na balkonie pewnie przyciągnie urzędasów z kontrolą... Lepiej więc, zapłacić i spokojnie spać...


Dokładnie.
Ja o swoich perypetiach związanych z TV Licence pisałem już w tym wątku.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 10:54 am   

Jest jakiś czas urzędowy na wpłatę? Powiedzmy, że dziś się wprowadzam, przyjechałem z PL kilka dni temu, jeszcze nie mam dokumentów, pracy itp. Dopiero znalazłem mieszkanie, opłaciłem, itp. Zabrałem się za montaż... Zamontowałem antenę i...
może być tak że już nst. dnia kontrola wpadnie?
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 12:33 pm   

a do nas kilka dni temu przyszedł znajomy Anglik, zadzwonił do TV Licence i powiedział, że owszem, posiadamy odbiornik telewizyjny, ale używamy go jako monitora do oglądania filmów i żadnej telewizji nie oglądamy i dzięki temu zostaliśmy zwolnieni z opłaty.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 2:10 pm   

omega1980 napisał/a:
Jest jakiś czas urzędowy na wpłatę? Powiedzmy, że dziś się wprowadzam, przyjechałem z PL kilka dni temu, jeszcze nie mam dokumentów, pracy itp. Dopiero znalazłem mieszkanie, opłaciłem, itp. Zabrałem się za montaż... Zamontowałem antenę i...
może być tak że już nst. dnia kontrola wpadnie?


>>>
To zależy czy w tym regionie w którym będziesz mieszkał w tym czy owym dniu będzie dana kontrola.
Po za tym zawsze możesz wytłumaczyć że dopiero co się wprowadziłeś.
Przeważnie nawet po wizycie oficerów TV masz szanse na opłacenie licencji bez dodatkowych karnych opłat.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 2:22 pm   

łoł... ład i skład widzę... u Nas w PL, jak by mogli to by Cię w kajdanach z kulą u nogi wyprowadzili... i od razu z czerwoną kropką w okolicach serca :kill: :kill:

Właśnie, głównie z tego powodu podziwiam inne kraje.. Tam policja jest dla ludzi...
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 2:25 pm   

omega1980 napisał/a:

Właśnie, głównie z tego powodu podziwiam inne kraje.. Tam policja jest dla ludzi...


No to chyba logiczne.
Przecież z naszych podatków mają płaconą pensje.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 3:25 pm   

generalnie życie jest łatwiejsze w pogańskim kraju ;)
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 3:52 pm   

anieliczka napisał/a:
a do nas kilka dni temu przyszedł znajomy Anglik, zadzwonił do TV Licence i powiedział, że owszem, posiadamy odbiornik telewizyjny, ale używamy go jako monitora do oglądania filmów i żadnej telewizji nie oglądamy i dzięki temu zostaliśmy zwolnieni z opłaty.


Ja tez tak zrobiłem i nie płace. Musisz się jednak liczyć z tym, że jeśli w razie kontroli wykryją, ze oglądasz TV będziesz musiała zapłacić karę 1000L + roczny abonament.

Dla "kozaczków" i "cwaniaczków", którzy myślą, że jak nie wpuszczą do domu to nie sprawdzą śpieszę z informacją, że pracownicy z działu kontroli TV Licence nie muszą wchodzić do domu aby sprawdzić czy używamy TV do oglądania filmów DVD czy podpięta antena i oglądamy sobie telewizję.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 4:02 pm   

nemo-nemo napisał/a:
Musisz się jednak liczyć z tym, że jeśli w razie kontroli wykryją, ze oglądasz TV będziesz musiała zapłacić karę 1000L + roczny abonament.


wiem o tym, ale ja naprawdę nie oglądam telewizji, nawet nie mamy telewizora podłączonego do gniazda antenowego
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 4:08 pm   

No to śpisz spokojnie :okii:
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 4:39 pm   

TV jest spoko, ale tylko wtedy , gdy jest tania i jest co oglądać, a nie jak w najdroższych pakietach w europie (cyfra+ stosunek zarobki>abonament) masz 5 premier w miesiącu i półtora miliona powtórek ; a reklamy na Polsacie są już taaakie długie, że w przerwie dasz radę wyjść z psem, umyć auto (spidem , ale dasz rade!) , a gdy wrócisz, to.. jeszcze se spokojnie na lewej nodze kawę zalejesz.... he he
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 12:34 pm   

ja ostatnio kupilem TV, jednak wczesniej dostalem list, ze nie mamy licencji, to grzecznie zadzwonilem do nich ze jeszcze nie mam tv i ze jak bede miec to oplace licencje. Jednak przez 3 tygodnie posiadania odbiornika nie oplacalem licencji i nagle dostalem list! Okazalo sie ze Amazon (tam kupilem) przekazuje informacje kto u nich kupuje TV :motz: Jak dla mnie to pogwalcenie moich praw, zona sie takze dowiedziala, ze i male sklepy przekazuja kto kupil u nich telewizor, tak wiec wielki brat czuwa :kill:
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 7:17 pm   

Dlatego jeśli nie masz opłaconej licencji najlepiej kupić TV od kogoś a nie ze sklepu.
Ja tak zrobiłem i mam spokój. Z reszta moga przychodzic sprawdzić, bo TV mam podłączone tylko do DVD :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,55 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Reklama