Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Polacy wracajcie do kraju
Autor Wiadomość
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 6:29 am   Polacy wracajcie do kraju

http://biznes.onet.pl/0,1575181,wiadomosci.html
http://biznes.onet.pl/0,1575185,wiadomosci.html
No to trzeba spakować się i wracać dokraju :mrgreen:
A mogło zacząć się coś poprawiać. Trochę rozładowaliśmy wielki problem bezrobocia w Polsce. Teraz wygląda na to, że przyjedzie rzesza pracowników ze wschodu (oczywiście nic nie mam przeciwko nim) i będą pracować za 700 PLN bo przecież wstyd będzie wrócić. Do tego 6 miesięcy legalnie a 6 na czarno, a w rezultacie zupełnie na czarno.
Oto Polska właśnie :rotfl:
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 5:30 pm   

...a ja się zastanawiam :?: :?: :?: -tu też po opłaceniu wszystkich rachunków wcale tak dużo mi nie zostaje... ...w swoim kraju masz te same możliwości co inni, a tu jako imigrant czuję się jednak na pewnym marginesie...
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
Ostatnio zmieniony przez lukas Pią Lip 20, 2007 8:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 5:56 pm   

Hmm, w Polsce pracując jako grafik w drukarni mogłem odłożyć 500PLN, mieszkając do tego z rodzicami. Tutaj pracując jako farmer po opłaceniu wszystkiego zostaje mi bez porównania więcej i do tego zero stresu. No i jakby na swoim. A ważne też jest podejście do pracownika.
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 8:02 pm   

...staram się na to spojrzeć w dłuższej wieloletniej perspektywie... kurcze, nie wiadomo co będzie w Polsce za 20 lat, ale IMO może być wszystko. (20 lat temu był np. Jaruzelski z Messnerem i nikt przy zdrowych zmysłach nie mógł przewidzieć tego co jest teraz. Gdyby ludzie mogli to podejrzewam, że dalej byłby Jaruzelski...) :laugh:
Na szczęście polska gospodarka nauczyła się jakoś egzystować niemal niezależnie od polskiej polityki i radzi sobie coraz lepiej. A jeżeli za 20 lat poziom życia w PL i UK będzie porównywalny to chyba fajniej będzie się żyło polskiemu grafikowi niż farmerowi-imigrantowi w UK...?
I weź pod uwagę, że brytolom nie w smak są imigranci, którzy mogliby przerastać ich umiejętnościami i kompetencjami i jak "bardzo nie muszą" to nie awansują przyjezdnych na ciekawsze stanowiska...
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 12:09 am   

lukas napisał/a:
A jeżeli za 20 lat poziom życia w PL i UK będzie porównywalny to chyba fajniej będzie się żyło polskiemu grafikowi niż farmerowi-imigrantowi w UK...?

Za 20 lat to mam nadzieję zarobię na własną drukarnię i wtedy wrócę aby odbudować polską gospodarkę. Niestety w Polsce to miałbym ciężko zarobić na drukarkę :mrgreen: .
Z drugiej strony fakt, potężna ilość ludzi oddała życie za to aby Polska była dalej na mapie świata, a teraz ludzie masowo wyjeżdżają za granicę osłabiając naszą ojczyznę, ale to już zupełnie inna bajka. Choć może i wyjdzie to na dobre, zarobić tu i wydać tam.
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 8:05 am   

polskicambridge napisał/a:


Za 20 lat to mam nadzieję zarobię na własną drukarnię


O ten drobiazg chodzi: tu można odłożyć na założenie małego przedsiębiorstwa, nie trzeba bogatego wuja. Na niektóre small business wystarczy naprawdę niewiele, poza tym gama wsparcia ze strony rządu jest tu nieporównywalnie szersza. Wystarczy dobrze poszukać.

polskicambridge napisał/a:
i wtedy wrócę aby odbudować polską gospodarkę.


Kto chce, niech wraca. Ja siedzę w ponurym, pochmurnym Poznaniu i tęsknię za Walią.

--
Renya
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Nie Lip 22, 2007 12:10 pm   

Przesadzacie -wcale nie jest tak źle...





...są nawet sukcesy w polityce zagranicznej...





...wystarczy tylko więcej optymizmu.
 
 
matrix
Nieśmiały


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 15
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 10:06 pm   apropo wypowiedzi lukas'a

a ja zgadzam sie z uzytkownikiem lukas, tez czuje sie w UK na marginesie, traktowany przez wielu Brytoli z akceptacja, ale bez "milosci", szcegolnie trudno na pewno odnalezc sie w UK wyksztalconym Polakom, a pracujacym ponizej swoich kwalifikacji, dlatego polecam wszystkim nauke angielskiego, wiele determinacji i odwagi! ja na pewno zrozumialem ze Polska jest miejscem do ktorego chce wrocic i chociazby to jest plusem mojego wyjazdu, pozdrawiam
 
 
Aga i Krzysiek
Stały bywalec
Podbeskidzie


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 61
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: Pią Sie 24, 2007 6:59 pm   Re: apropo wypowiedzi lukas'a

matrix napisał/a:
a ja zgadzam sie z uzytkownikiem lukas, tez czuje sie w UK na marginesie, traktowany przez wielu Brytoli z akceptacja, ale bez "milosci", szcegolnie trudno na pewno odnalezc sie w UK wyksztalconym Polakom, a pracujacym ponizej swoich kwalifikacji, dlatego polecam wszystkim nauke angielskiego, wiele determinacji i odwagi! ja na pewno zrozumialem ze Polska jest miejscem do ktorego chce wrocic i chociazby to jest plusem mojego wyjazdu, pozdrawiam
Podobnie bylo ze mna... rok meczylem sie w jednym miejscu pracy z "Angolami" czyli z ludzmi nie do zycia...po roku sie wk....lem i postanowilem zmienic prace ale tak sie mi ulozylo ze zostalem w tej samej firmie ale w innym warsztacie... i powiem szczerze ze ludzie z ktorymi teraz pracuje sa naprawde OK, a pracuje z 2ma Anglikami...sa OK... 2ma Polakami... spoko... i ze Szkotem ktory chyba jest najbardziej przyjacielski ze wszystkich osob ktore spotkalem na wyspie. Wszystko zalezy na kogo trafisz...
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 8:13 am   emigrancki

Ciekawy artykuł o perspektywach dla emigrantów: http://polonia.wp.pl/coun...l?P%5Bpage%5D=1

A tu o naszych gwiazdach: http://video.google.pl/vi...674428922381487 .

Poland.gif
Plik ściągnięto 2906 raz(y) 26,44 KB

_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 336
Wysłany: Sob Maj 17, 2008 10:17 pm   

Każdy ma jakieś za i przeciw.
W moim przypadku lubię te możliwości, które daje ten kraj, a co do gorszej strony to związane jest z emigracją naszego kraju, która nie jest tak do końca wspólnotą Polaków na obczyźnie, a pracownikami na wygnaniu niezaznającymi własnych potrzeb. Część osób zamyka się w sobie i nie dopuszcza myśli że chce wrócić lub muszę wrócić gdyż kasa ta sama.
W lutym byłem z rodziną na urlopie w Polsce i ceny normalnie mnie rozwaliły w sklepach. Chyba ciężko by było się znów przyzwyczaić do tych czasów rat i codziennych stresów z rachunkami.
Lecz czasami chce wrócić do Polski ale nie z przyczyn materialnych.
Takie już jest życie/
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 3:09 pm   motywacja

Różne ludzie mają motywacje.... :dum:

co_cie_trzyma.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 86,37 KB

_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 5:54 pm   

Wróciłem dwa miesiące temu. W Polsce ceny są już zbliżone do tych w UK. Ludzie strasznie dziwni. W pracy mam straszny zapierdziel za marne pieniądzę ale przynajmniej naprawdę lubię tą pracę, więc jestem zadowolony...

W pierwszym dniu pracy kazali mi jesć pinezki... - w UK takiego joba bym nie dostał... ;) http://pl.youtube.com/watch?v=OytLNfFrxKE
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 8:38 pm   

dobrze ze napisales ceny, a nie zarobki :)

pracujesz w poznaniu?
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
kasia85 
Gaduła



Wiek: 29
Dołączyła: 22 Lut 2007
Posty: 53
Skąd: Polska/Cardiff
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:01 pm   

Faktycznie, ostatnimi czasy wiele moich znajomych wrocilo do Polski. Sama sie nawet zastanawiam nad powrotem. Zawsze sa jakies za i przeciw. Trzeba wiedziec czego sie chce i robic to! Ale przewaznie sa jakies ale...
_________________
Gość widze Cie :)
 
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 8:33 am   namiary

:idea: A gdzie ty mnie widzisz i jak ???? :?: Namierzasz mnie przez satelitę cy co? :mrgreen:

great day.png
Plik ściągnięto 2403 raz(y) 160,73 KB

_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
  Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 5:40 pm   

Dawid napisał/a:
pracujesz w poznaniu?


Tak -w duzej agencji reklamowej przy Starym Rynku. Fajna atmosfera ale strasznie duzo roboty...
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 6:54 pm   

fajnie, to jak wroce na dobre do poznania to mam nadzieje sie spotkac przy piwku
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 7:22 pm   

lukas napisał/a:
Dawid napisał/a:
pracujesz w poznaniu?


Tak -w duzej agencji reklamowej przy Starym Rynku. Fajna atmosfera ale strasznie duzo roboty...


No proszę.
Mój trzeźwo myślący kolega powiedział, że jak wrócę, to chyba tylko do Biedronki, bo z taką luką w cv, to gdzie ja pracę znajdę. Mógł tak powiedzieć, bo wie, że i tak nie wracam :)

--
Renya
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 2:18 pm   

He, he :laugh: W Polsce tradycyjnie już, jest bardzo wiele bardzo "ważnych" osób i bardzo te osoby boli że mimo ich "ważności" zarobki mają na poziomie studenta dorabiającego w McDonalds w jakimś cywilizowanym kraju, więc wymyślają takie teorie głównie w celu poprawienia sobie nastroju.
Mnie osobiście to co sobie ludzie gadają absolutnie nie obchodzi i jestem zadowolony z różnych wyjazdów. Zwiedziłem kawałek świata -co chciałem kupić to sobie kupiłem a teraz mogę sobie w Polsce popracować dla satysfakcji w czymś co mnie nawet interesuje.

A z pracą to jest tak, że jak coś umiesz i jest na to zapotrzebowanie to będzie wielu chętnych żeby Cie zatrudnić. To gdzie byłaś wcześniej nie ma większego znaczenia. Ale generalnie podróże kształcą więc jest plus.

Jak będziecie w Poznaniu to chętnie spotkam się przy piwku. :pijak:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - manga
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Reklama