Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Poglady wolnorynkowe
Autor Wiadomość
szybkilok
Niemowa


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 3
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 11:42 am   Poglady wolnorynkowe

Mam poglady wolnorynkowe (glosuje niezmiennie na UPR od lat). Czy ktos jeszcze podziela moje poglady, czy tez preferujecie socjalizm prawicowy PiS, socjalizm centrowy PO, socjalizm lewicowy LiD PSL SO?
Mozna gadac na Giertycha rozne rzeczy, ale nie mozna zaprzeczyc, ze nie ma pogladow wolnorynkowych.
Czy jestem juz dinozaurem?
Chcialbym wrocic do Polski i zalozyc wlasna firme. Przeraza mnie tylko ZUS i podatek dochodowy. Pozdrawiam wszystkich Rodakow - trzymajcie sie (po czesci juz wybraliscie wolnosc gospodarcza wyjezdzajac do UK). :polen:
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 12:32 am   

Ja mam poglądy wolnorynkowe, ale na wariatów nie głosuje chociaż nawet lubię Korwina słuchać... :laugh:


szybkilok napisał/a:
Mozna gadac na Giertycha rozne rzeczy, ale nie mozna zaprzeczyc, ze nie ma pogladow wolnorynkowych.


Narodowy Program Wspierania Rodziny LPRu
"Liga Polskich Rodzin proponuje wprowadzenie pensji i dodatków emerytalnych dla matek wychowujących w domu dzieci. Propozycja ta ma być częścią całościowego Narodowego Programu Wspierania Rodziny.

Projekt uchwały wzywającej rząd do "pilnego rozpoczęcia prac" nad programem dla rodziny LPR złoży jeszcze w tym tygodniu.

Według posłów LPR w Polsce panuje kryzys społeczny przejawiający się "nasileniem patologii takich, jak alkoholizm, narkomania, prostytucja i agresja oraz fatalną sytuacją finansową większości polskich rodzin, zwłaszcza wielodzietnych".

- Z jednej strony panuje moda piętnująca rodziców decydujących się na posiadanie większej liczby dzieci, z drugiej olbrzymi nacisk na zrównanie pozycji rodziny z konkubinatem i związkami homoseksualnymi - mówi poseł LPR Andrzej Mańka. - Trzeba w końcu docenić tradycyjną rodzinę, dlatego podczas rozmów koalicyjnych uzgodniliśmy, że powstanie program, który ją wesprze - dodaje.

LPR chce, by program obejmował m.in. silnie prorodzinny system podatkowy, comiesięczne pensje i dodatki emerytalne dla matek wychowujących w domu dzieci. I tak kobiecie zajmującej się czworgiem dzieci i więcej lub też niepełnosprawnym przysługiwałaby pensja w wysokości najniższego wynagrodzenia (obecnie ok. 850 zł brutto). - W ten sposób wypracowałaby sobie emeryturę - wyjaśnia poseł Andrzej Mańka.

Z kolei kobiecie wychowującej troje dzieci państwo opłacałoby składki ZUS. Świadczenia przysługiwałoby do czasu, gdy co najmniej z jedno dzieci nie ukończyła szóstego roku życia, a pozostałe mają nie więcej niż 16 lat. Liga chce też, by wszystkie kobiety, które poświęciły się wychowaniu dzieci otrzymywały dodatki emerytalne. Byłaby to rekompensata za to, że pozostając w domu, nie mogły wypracować sobie większej emerytury.

Liga Polskich Rodzin liczy na to, że wspólnie z koalicjantami uda się uchwalić..."






Aha i nie zapomnij o becikowym... :laugh: Toż to skrajny ultraliberalizm :laugh:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 9:45 am   

lukas napisał/a:

LPR chce, by program obejmował m.in. silnie prorodzinny system podatkowy, comiesięczne pensje i dodatki emerytalne dla matek wychowujących w domu dzieci.


Rzeczywiście daleko tym propozycjom do liberalizmu. Aczkolwiek coś z bezpłatną pracą kobiet - matek trzeba zrobić. One swoim kosztem wychowują dzieci, które kiedyś będą sponsorować m.in. system usług społecznych dla wszystkich obywateli - tych bezdzietnych także.
Ale ponieważ niewiele jak dotąd zrobiono... good by Polsko.


--
Renya
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 10:57 am   

wszystko fajnie, tylko kto za to bedzie placil? i nie mysle tu o panstwie, tylko o podatnikach, o kolejnych nowych podatkach, o kolejnych wzrostach juz istniejacych podatkow

panstwo zadluzone po uszy, a LPR ma blyskotliwe pomysly - nie mowie ze idea jest zla, zly jest czas na wprowadzanie takich zmian, caly system emerytalny lezy w gruzach, emerytury sa pokrywane z naszych skladek, a nie ze skladek osob, ktore na nie pracowaly, a LPR chce jeszcze dodatko go obciazyc, zmiany powinno sie przeprowadzac od podstaw, a nie od konca.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 35
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 9:43 pm   

Dawid napisał/a:
kto za to bedzie placil?
Dawid napisał/a:
caly system emerytalny lezy w gruzach

poważnie...? To co w takim razie myślisz o tym...?

40 mln zł dla świątyni zamiast dla ZUS
http://wiadomosci.gazeta....00,3875054.html


PS
Poza tym to sorry, nie chcę się z Tobą Dawid kłócić ale moja opinia o KK nie bez powodu jest jaka jest.
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 12:23 am   

ale te 40 mln nie maja zwiazku z tematem ani kk, tez mysle ze 40 mln mozna bylo lepiej ulokowac
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Sro Lis 28, 2007 10:59 am   re

:arrow:

pic14018.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 42,29 KB

_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
werni 
Uzależniony
vampire



Wiek: 35
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 317
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Lis 30, 2007 10:30 pm   

Elwira,

# nie spamuj
# posty nie wnoszące nic do dyskusji traktowane będą jako spam

jeżeli komentujesz jakiegoś posta proszę zdobądz się na parę słów i rozwiń swoją wypowiedz

pozdrawiam
_________________
L4U
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Pon Gru 03, 2007 10:02 am   

werni napisał/a:
Elwira,
jeżeli komentujesz jakiegoś posta proszę zdobądz się na parę słów i rozwiń swoją wypowiedz
pozdrawiam


Dyskusja zeszła na LPR, i nie było potrzeby wtrącania moich 3 groszy, bo aktualny komentarz jest zawarty w obrazku. Jako pointa.
_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
vicealigator 
Rozkręca się


Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 20
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 7:27 am   

W Polsce wolnego rynku nie ma i nigdy nie bedzie. Juz sie elity o to dobrze postaraja - z czegos musza zyc.
_________________
http://vicealigator.geoblog.pl
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Paź 01, 2008 2:54 pm   

vicealigator napisał/a:
W Polsce wolnego rynku nie ma i nigdy nie bedzie.

a moze tak by to wyjasnic? bo nie rozumiem
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
vicealigator 
Rozkręca się


Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 20
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Paź 04, 2008 1:21 pm   

A niby dlaczego politykom w Polsce ma zalezec, by ludzie sami o sobie decydowali; by bylo mniej urzedow, mniej podatkow - a co za tym idzie mniej kasy dla nich zarowno oficjalnie, jak i do rozkradzenia?
Lepiej jest, jak jest: mami sie ludzmi haslami, ze jest wolny rynek. A faktycznie to tylko fasada dla systemu koncesyjnego i biurokratycznego.
_________________
http://vicealigator.geoblog.pl
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Paź 04, 2008 9:34 pm   

chyba jednak troche sie mijasz z tym co oznacza "wolny rynek" - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolny_rynek
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Elwira 
Uzależniony



Wiek: 104
Dołączyła: 20 Wrz 2007
Posty: 556
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 3:02 pm   a propos

Po tysiacach latach Bóg spojrzał znów na ziemie i stwierdził, że tam się bardzo źle dzieje. Ludzie byli zepsuci i skłonni do przemocy, więc postanowił znów zesłać potop i zniszczyć ludzkość. Ale przedtem zawołał Noego i powiedział:

- Zbuduj arkę z drzewa cedrowego, tak jak wtedy: 300 łokci długa, 50 łokci szeroka, 30 łokci wysoka. Zabierz żonę i dzieci, i z każdego gatunku zwierząt po parze. A za 6 tygodni ześlę wielki deszcz.

Noe nie był zachwycony: znów 40 dni deszczu, 150 dni bez wygód na arce, bez telewizora i z tymi wszystkimi zwierzętami - ale był posłuszny i obiecał spełnić wymagania Boga. Po 6 tygodniach zaczęło padać dzień i noc. Noe siedział w ogródku i płakał, bo nie miał arki. Bog wychylił się z nieba i zapytał:

- Dlaczego nie spełniłeś mojego rozkazu?

Noe odpowiedział:

- Panie, coś mi uczynił? Jako pierwsze musiałem złożyć podanie o budowe. W urzędzie myśleli, że chce budować stajnie dla baranów. Potem nie podobała im sie architektura - za wymyślna dla baranów, a w budowe statku na lądzie nie chcieli wierzyć. Także wymiary nie znalazły poparcia, bo dziś nikt nie wie, jaką miarą jest łokieć. Po przedłożeniu nowych planów dostałem znów odmowe, bo budowa stoczni w terenie zamieszkanym jest niedozwolona. Po kupnie odpowiedniej działki zaczęły się nowe kłopoty. W tej chwili np. chodzi o to, że w planach nie są uwzględnione systemy do gaszenia w czasie pożaru. Na moją uwagę, że będę przecież otoczony wodą, przysłali mi psychiatrę powiatowego. Kiedy psychiatra upewnił się, że jednak buduje statek, zadzwonili do mnie z województwa, żeby mi uświadomić, że na transport statku do morza będzie potrzebne nowe zezwolenie, a bedzie o nie trudno, bo minister podał się do dymisji. Kiedy powiedziałem, że statku nie muszę transportować, bo będzie i tak otoczony wodą, kazali mi z ministerstwa marynarki wojennej, według przepisów Unii, złożyć podanie do Brukseli w ośmiu odbitkach i trzech urzędowych językach o zezwolenie na zalanie terenów zamieszkalych. Z drzewa cedrowego musiałem też zrezygnować - nie wolno go już ze względow ekologicznych sprowadzać. Probowałem kupić tutejsze drewno, ale nie dostałem tej ilości ze względu na przepis o ochronie środowiska, i najpierw musiałbym zadbać o sadzenie drzew zastępczych. Na moja wzmianke o tym, ze i tak bedzie potop i nie opłaca się tu sadzić żadnych drzew, przysłali mi nowego psychiatrę, tym razem z wojewodztwa. Krótko mówiąc - dałem kilka łapówek, kupiłem drzewo, znalazłem nawet cieśli do budowy, ale oni najpierw założyli związki zawodowe. Kiedy się okazało, że nie mogę im płacić wg swojej taryfy, to rozpoczęli strajk, tak że budowa arki znów sie odwlekała. W miedzyczasie zacząłem sprowadzać zwierzęta. Tylko że wmieszał się związek ochrony zwierząt i zabronil mi [zarządzenie unii europejskiej Nr 733/6/987] transportu jeleni w okresie rykowiska. Poza tym musiałem podać cel transportu tych zwierząt (jestem na stronie 22 pierwszego formularza z 47, moi adwokaci sprawdzają, czy przepisy dotyczące królików obejmują rownież zające). A działacze z Greenpeace wskazali na konieczność specjalnego urządzenia do pozbycia się gnoju i innych odpadów pochodzących z hodowli zwierząt. Panie Boże, teraz jeszcze podał mnie mój sąsiad do sądu, twierdząc, ze buduję prywatne zoo bez zezwolenia. Moje nerwy są zszarpane, nie mogę spać, arka nie gotowa, a Ty już zesłałeś deszcz!...

W tej chwili przestało padać, wyszło słońce i tęcza. Noe spojrzał w niebo i powiedział:
- Czyżbyś się Boże rozmyślił i nie chcesz już zniszczyć ludzkości?
Bóg odpowiedział:
- Nie trzeba. To załatwi biurokracja....
_________________
Sticks and stones can break my bones, but words can never hurt me.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Reklama