Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz si蟮a forum og򫭹m o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisa䟯 czym¶ co dotyczy twojego miasta, wtedy przejd1 do odpowiedniego forum o twoim mie¶cie, kt򱣠znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawarcie związku małżeńskiego w Wielkiej Brytanii
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 510
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 10:02 am   

Jak przygotować się do zawarcia sakramentu małżeństwa żyjąc i pracując w Wielkiej Brytanii?
W ostatnim czasie w polskich wspólnotach w Anglii i Walii zawieranych jest coraz więcej małżeństw, chociaż większość z nich po przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji decyduje się zawrzeć ślub w rodzinnych stronach w Polsce. Powstaje zatem pytanie jak przygotować się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego i jakie formalności należy sporządzić, by małżeństwo było ważnie zawarte? Niniejsze wskazania mają na celu pomóc narzeczonym w przeprowadzeniu całego procesu badania kanonicznego.


Ktokolwiek pragnie zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinien co najmniej 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu skontaktować się z duszpasterzem w celu rozpoczęcia procedur związanych ze spisaniem protokołu kanonicznego badania narzeczonych. Po rozmowie z duszpasterzem zostaniemy poinformowani jakie dokumenty powinniśmy skompletować, aby spisać protokół przedmałżeński.



Przeczytaj artykuł
 
 
justynastrojek 
Nieśmiały


Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Coventry (Anglia)
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 10:02 am   

mam pytanie i prosze o pomoc....otoz w 1995roku zawarlam zwiazek malzenski w urz stanu cywilnego w polsce,w 1997 roku musialam zawrzec slub koscielny,ponieaz proboszcz na nas to wymusil....powiedzial ze jak nie wezmiemy slubu koscielnego to nam nie ochrzci dziecka,wiec byl slub i chrzciny jednoczesnie.....obecnie jestem po rozwodzie juz przeszlo3 lata,mam nowego partnera z ktorym mam wspolne dziecko i chcielibysmy sie pobrac....nie mamy problemu aby zawrzec slub cywilny ale niewiem co z tamtym slubem koscielnym co mialam wczesnie????????moj obecny partner chce slubu koscielnego,wiec co mam zrobic????ja od 7 lat mieszkam w anglii w coventry i moj obecny partner tez.....PROSZE OPOMOC
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 987
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 10:30 am   

Justyno z tego co mi wiadomo, nie ma czegoś takiego jak rozwód po ślubie w kościele katolickim.
Zawierając zwiazek małżeński przed ołtarzem, przysięgę składasz przed Bogiem, Watykan nie udziela rozwodów.
Jedynym rozwiązaniem jest unieważnienie związku małżeńskiego, i tu musisz poprosić o pomoc księży, lub namiestników kościelnych.
Z tego co mi wiadomo możesz unieważnić swój związek jeśli np. udowodnisz że nie wiedziałaś o chorobie psychicznej męża, uzależnieniu od narkotyków lub alkoholu przed jego zawarciem itp.
Wiem również że to dość długotrwały proces, chociaż ostatnio gdzieś czytałem że załatwiane to jest o wiele szybciej jak jeszcze kilka lat temu.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
jungii
Gość
Wysłany: Wczoraj 16:31   

jestem po ślubie cywilnnym z brazylijczykiem 4 lata który zawarlismy w angli a ja nie zgłosiłam tego w polskim USC i teraz chce zmienic nazwisko i nie moge bo musze zrobic to w polsce czy grozi mi jakas kara za nie zgłoszenie tgo faktu prosze czy ktos ma jakies info na taki temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama