Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Zab madrosci
Autor Wiadomość
LP
Gość
  Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:26 pm   Zab madrosci

Mam pytanie do Pana stomatologa.


Od kilku lat z prawej dolnej szczeki probuje mi wyrosnac zab madrosci. W dalszym ciagu nie wyszedl w 100% tzn. polowa zeba jest juz na wierzchu, a druga polowa siedzi ukryta pod dziaslem. Zab ten potrafi bardzo bolec i juz po raz drugi dostalam zapalenia tak, ze spuchla mi prawa czesc twarzy, odczuwam sily bol przy przelykaniu no i dodatkowo boli mnie ucho. Jak tylko pojawil sie silny bol zaczelam brac Metronidazol, ktory dostalam od dentysty w Polsce jakis czas temu no i oczywiscie udalam sie do dentysty.
Pan dentysta zrobil mi przeswietlenie z ktorego sie dowiedzialam, ze zab rosnie prosto, ale w Angli dolnych zebow madrosci sie nie wyrywa tylko usowa sie je operacyjnie w szpitalu pod narkoza. Pan dentysa takze mi doradzil, ze zabieg ten jest dosyc skomplikowany i moze sie zakonczyc tym, ze po usunieciu bede miala martwe usta do konca zycia. Genegalnie jego opinia jest taka zeby wyrwac moj prawy gorny zab madrosci, bo to on prawdopodobnie kladzie nacisk na dolny zab i nie pozwala jemu wyrosnac.
Czy moze mi Pan doradzic czy taka sama praktyke sie stosuje w Polsce? Wiem ze moi znajomi w Polsce mieli wyrywane dolne zeby madrosci bez potrzeby operacji.
Dodam, ze moj gorny zab jest zdrowy i nigdy nie mialam z nim zadnych problemow.
Takze otrzymalam porade zeby dokonczyc branie Metronidazolu (nie mialam calego opakowania wiec starczylo tylko na 3 dni) i plukac buzie ciepla wola z sola.
Dzisiaj mija tydzien od kiedy zaczelo sie zapalenie i opuchlizna na policzlku zeszla, ale dzaslo jest ciagle spuchnete, nie moge przelykac i boli okropniscie.
Bardzo prosze o porade co w tej sytuacji bylo by najlepszym rozwiazaniem.
Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:28 pm   

dentysta, dentysta i jeszcze raz dentysta, a zawsze można poprosić o polskiego tłumacza, ja tak zawsze robię i polecam!
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
LP
Gość
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:57 pm   

Przeciez bylam u dentysty. A o co mam prosic tlumacza? Ja mam problem z zebem a nie ze zrozumieniem.
 
 
Roman Korczyk 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 11:03 pm   

W Pani przypadku w zasadzie jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest usunięcie zęba. W UK rzeczywiście NHS-owi dentyści kierują pacjentów do szpitala. Można jednak, zęba usunąć w prywatnym gabinecie. Poważne powikłania po usuwaniu są możliwe, jednak bardzo rzadkie. Przed zabiegiem należy wykonać zdjęcie rengenowskie i ocenić ryzyko.

W razie dalszych pytań proszę pisać.
Pozdrawiam,
Roman Korczyk
_________________
Gardenside Dental Centre
23 Victoria Gardens
Neath
SA11 3AY
www.polskidentysta.co.uk
 
 
LP
Gość
Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:46 am   

Dziekuje Panu za szybka odpowiedz.
Mi tez sie wydawalo, ze to nie ma sensu by usuwac gornego zdrowego zeba zeby dac miejsce temu co boli, ale rzecz w tym, ze ja zostalam tak poinformowana przez prywatnego dentyste, ktory jak myslalam jest bardzo dobrym specjalisa, bo wyklada na uniwersytecie i uczy przyszlych dentystow, a jego gabinet ma najnowszy sprzet i stosuje on najnowsze techniki leczenia.
Zdjecie bolacego zeba mialam zrobione na pierwszej wizycie i wiem, ze rosnie on prosto i jest zdrowy.
Nie wiem generalnie co teraz mam zrobic, bo umowilam sie juz na wizyte na jutro by usunac tego zdrowego zeba :(
 
 
Roman Korczyk 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: Sro Lut 24, 2010 8:27 pm   

Proszę Pani,

Proszę jeszcze raz przeczytać mój post. Nie ma tam nic o usuwaniu górnej ósemki. Napisałem jedynie, że sensownym jest usunięcie zęba (najczęściej tego bolącego). Jednak nie widząc Pani i Pani zdjęcia RTG możemy sobie jedynie "pogdybać" na ten temat. Jeżeli lekarz ocenił, że ma Pani wystarczającą ilość miejca na dolną ósemkę a górna ją blokuje, to usunięcie górnej ma sens jak najbardziej.

Pozdrawiam,
Roman Korczyk
_________________
Gardenside Dental Centre
23 Victoria Gardens
Neath
SA11 3AY
www.polskidentysta.co.uk
 
 
UK1
Gość
Wysłany: Pon Sie 09, 2010 9:56 am   

MAM PYT MOJ ZAB MADROSCI TEZ SIE WYZYNA I BOLI PIERWSZY RAZ MOJA LEWA STRONA SZCZEKI SPUCHLA I NIE MOGLAM OTWORZYC BUZI POSZLAM DO DENTYSTY W UK NIE MIALAM ZROBIONEGO ZDJECIA ZEBA TYLKO DENTYSTA (W UK)POPATRZYL I STWIERDZIL ZE MOJ ZAB NIE MA MIEJSCA I MAM INFEKCJE BAKTERYJNA PRZEPISAL ANTYBIOTYK I WYSLAL DO DOMKU POMOGLO. DZISIAJ INFEKCJA POWRACA POMOCY
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 11:50 pm   

LP napisał/a:
Ja mam problem z zebem a nie ze zrozumieniem.


wnoszę po ostatniej odpowiedzi eksperta, że jednak był problem ze zrozumieniem ;)
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - manga
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama