Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Niesforny psiak
Autor Wiadomość
Nemezis 
Ekspert w Infolinia.org


Wiek: 34
Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 16
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 4:49 pm   Niesforny psiak

Witam serdecznie. Bardzo ucieszylo mnie gdy przeczytalam, ze zajmuje sie Pan kwestiami behavioralnymi. Otoz, mam maly problem. Jestem szczesliwa wlascicielka pieknego psa rasy labrador retriver. Bunio ma 3 i pol roku i generalnie rzecz biorac jest niebywale madry. Mam go od szczeniaka i udalo mi sie go nauczyc, wszystkich podstawowych komend, nie ruszyc jedzenia (nawet szynki) dopoki mu nie pozwole, oddac kazde jedzenie czy zabawke gdy zarzadam itp itd. jedyna rzecza, ktorej pomimo trudow i szczerych checi, nie udalo mi sie osiagnac to nauczyc go by wracal do mnie na komende gdy jestesmy na spacerze. Efekt jest taki, ze niestety musze trzymac go na smyczy co w przypadku tak zywiolowego psa jest dla niego tragedia. Problem generalnie zaczyna sie gdy ujrzy on inne zwierze na horyzoncie, wowczas gna do przodu i nic na swiecie nie istnieje poza tym psem, ktorego wlasnie wypatrzyl. Nawet gdy pies jest agresywny dla bunia nie stanowi to problemu. Generalnie problem jest dosc zlozony. Dodam tylko iz pilnuje by przed wyjsciem na spacer zakladac obroze dopiero wtedy, gdy pies jest spokojny i nie podekscytowany, i to ja wychodze pierwsza przez wszystki drzwi a on podaza za mna dopiero na komende. Zastanawiam sie czy jest jeszcze jakas inna opcja? Dodam moze tylko, ze nie jest to typowy labrador i gdy w gre wchodza inne zwierzeta to jedzenie nie robi na nim zadnego wrazenia, wiec opcje przekupiania nie wchodza w gre.
Pozdrawiam serdecznie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama