Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje pierwsze wrażenia.
Autor Wiadomość
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 7:02 pm   Moje pierwsze wrażenia.

Jak niektórzy wiedzą, zostałam zmuszona do przyjazdu do Polski. Osobiste sprawy, które muszę jak najszybciej wyjaśnić.

Przyznam się Wam, że nie mogę się doczekać powrotu do domu, tak, do domu. Bo mój dom jest tam, gdzie moja rodzina, a ona jest w U.K.

Biurokracja mnie dobija, co najmniej jedną urzędniczkę dziś byłam gotowa pobić. Jej sposób załatwienia mnie jako petenta jest, delikatnie mówiąc, niewłaściwy. Na tyle, że doszło między nami do pyskówki, choć uwierzcie mi, naprawdę bardzo panowałam nad sobą.
Czeka mnie jeszcze kilka innych wizyt w różnych urzędach i naprawdę bardzo chcę się przyjemnie rozczarować zachowaniem urzędników, choć nadziei na to nie mam..

Trzymajcie kciuki, żebym nikogo nie zabiła podczas tego krótkiego pobytu.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 7:11 pm   

Dasz radę :okii: ja trzymam za ciebie kciuki baardzo mocno. Nie zabijaj tam nikogo, bo wrócisz do normalnego kraju za jakieś 25 lat a tego pewnie byś nie chciała.
Wiem jak jest w Polsce, bo czasami tak wydaje mi się, że jest mi w UK źle i potrzebuję troszkę adrenaliny, jadę do Polski na kilka dni. Traktuje to jako wczasy survivalowe :)
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 8:54 pm   

Ja również trzymam za Ciebie kciuki.
Podczas nerwówki tłumacz sobie w ten sposób że to tylko przejściowe kłopoty.
A jak to nie pomoże zawsze możesz zaopatrzyć się w kij baseball - owy, i wytłumaczyć to po swojemu ;) :rozwalgnoja:
To żart oczywiście, ale całkowicie Cię rozumiem i współczuje.
Czekamy na Twój powrót.

Przewodnik.gif
Plik ściągnięto 750 raz(y) 10,64 KB

_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 10:54 pm   

najgorsze jest to, że wmawiają mi coś, czego nigdy nie zrobiłam, mało tego, już zdążyli mnie za to ukarać, co ciekawe - nie dostałam żadnego zawiadomienia, dopiero jak moja mać dzięki uprzejmości pewnej urzędniczki dotarła do tych dokumentów i je skserowała, a potem przesłała mnie.. kurcze - to brzmi jak scenariusz jakiegoś thrillera, ale to naprawdę się wydarzyło, zaś wyjaśnianie całej sytuacji i udowadnianie, że nie jestem wielbłądem naprawdę przekracza moją i tak anielską cierpliwość..

dzięki za słowa wsparcia!
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 11:03 pm   

No tak, w Polandii nadal nie znane jest pojęcie "domniemanej niewinności" a przez urzędasów każdy jest traktowany jak przestępca.
Przykre to, że tak wiele Polsce brakuje do normalności.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 11:12 pm   

tylko, że ja przez urzędniczą ignorancję i zaniedbanie obowiązków mogę stracić mieszkanie.. i na tym cały pic polega
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 5:22 am   

No to rzeczywiscie mozna sie wsciec, bo nikt z urzednikow nie ma cywilnej odwago teraz przyznac sie do bledu i wykazac chociaz odrobiny pomocy w odkreceniu sprawy.
Najgorsze jest to, ze jak przyznasz sie do tego, ze zyjesz i pracujesz za granica to dopiero zacznie sie rzucanie klod pod nogi czyli udzka zazdrosc w pelnym tego slowa znaczeniu.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 12:41 pm   

Właśnie przypomniał mi się podczas czytania wątku okolicznościowy dowcip, jak to rolnik złapał złotą rybkę.
Jak to bywa w kawałach o rybce, za puszczenie wolno rybka obiecała spełnić jedno życzenie.
Wiec rolnik oznajmił że ma sąsiada imieniem Heniek i on ma krowę która daje najwięcej mleka w całej wiosce.
Złota rybka zapytała czy on też chce mieć taką.
A on na to że nie!
Ja chce aby mu ta krowa zdechła.

>>>
To coś dokładnie na rzeczy jest do tego tematu.
Jak ktoś może mieć tylko odrobinę lepiej ode mnie, najlepiej go zgnoić, i żeby najlepiej ten ktoś w życiu doświadczył samych ohydnych rzeczy.
Wrrrrr :rozwalgnoja: :throwup:
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 9:11 am   

opowiem Wam wczorajszą poranną przygodę. Musiałam koło południa wyjść do kolejnego urzędu (nic tam nie załatwiłam, ponieważ panie, z którymi mogłam rozmawiać były na szkoleniu, żadna nie została na dyżurze, pokój zamknięty na cztery spusty, więc muszę czekać do poniedziałku, ale nie o tym). Wychodzę z mieszkania i schodząc po schodach widzę leżącą, wpół rozebraną dziewczynę z zakrwawioną twarzą. Leżała na półpiętrze. Serce mi stanęło najpierw, a potem podeszło do gardła. Natychmiast zaczęłam pukać do sąsiadów, żeby im o tym powiedzieć i poprosić o ewentualną pomoc. Jeden sąsiad zaspany kompletnie odpowiedział mi, że on też jest nieprzytomny, druga sąsiadka, że muszę zaczekać, bo ona musi się ubrać. Oboje ze mną zeszli do tej dziewczyny, sąsiad dotknął jej policzka, stwierdził, że żyje i poszedł do domu. Ja za telefon i dzwonię na 112. Dość szybko się połączyłam z policją, mówię co i jak, pani przyjmująca zgłoszenie przełączyła mnie do pogotowia, tam również moje zgłoszenie zostało przyjęte.
Po jakichś 10 minutach zjawili się policjanci. Znaleźli przy niej komórkę, która w tym czasie zadzwoniła i jeden z policjantów tak umiejętnie poprowadził rozmowę, że zdobył adres dziewczyny i namiary na jej męża/chłopaka. Po kolejnych 10 minutach pojawili się ludzie z pogotowia. Zachowanie jednego z ratowników przyprawiło mnie o mdłości. Kopał leżącą, brutalnie przekręcał jej ciałem, mówił obelżywe słowa. Fakt, dziewczyna była kompletnie pijana, ale to przecież jest człowiek!
Nie będę wchodzić w szczegóły mojej reakcji, bo nie to jest przedmiotem tej notki.
Zabrali ją w końcu, prawdopodobnie do szpitala, bo komunikacją z nią praktycznie żadna, a twarz obita wymagała szerszych badań.
W każdym razie pięknie zaczął się mój wczorajszy dzień.
_________________
http://anielska.blog.pl/
Ostatnio zmieniony przez anieliczka Sob Mar 06, 2010 9:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 9:21 am   

Przygoda naprawdę makabryczna zwłaszcza zachowanie tej istoty (bo trudno nazwać ją człowiekiem), która miała obowiązek nieść pomoc. Historia bardziej przypominająca kraj 3-go świata niż katolicki kraj obwieszony krzyżami.

Ja już jakiś czas temu obserwując to co się dzieje w przychodniach i szpitalach zrozumiałem dlaczego polski rząd nie chce zalegalizować eutanazji. Po prostu nie można legalizować czegoś co już się robi w majestacie przepisów i kontraktów z Kasą Chorych.
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 3:40 pm   

nemo-nemo napisał/a:

Ja już jakiś czas temu obserwując to co się dzieje w przychodniach i szpitalach zrozumiałem dlaczego polski rząd nie chce zalegalizować eutanazji. Po prostu nie można legalizować czegoś co już się robi w majestacie przepisów i kontraktów z Kasą Chorych.


>>>
Dokładnie.
Dzisiaj Ty pięknie "strzeliłeś tekstem" w sedno.
Inaczej tego nie widzę.

Anieliczka chyba dawno w kraju nie byłaś?
Ja w sumie też już kawałek, ale co parę dni dzowonię do kraju i właśnie o takich i tego typu rzeczach dowiaduje się od znajomych i rodziny.
:throwup: :throwup: :throwup:
Przykre, zaczyna być jeszcze gorzej jak za komuny, kiedy to kopano chorych i potrzebujących pomocy.
Tragedia.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 12:08 am   

w moim mniemaniu nie jestem chora i potrzebująca, jestem poszkodowana przez ten polski pjebany system (przepraszam za słownictwo).
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 40
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 990
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 8:50 am   

człowiek się przyzwyczaja do normalnego życia a potem jedzie do Polski
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 11:15 am   

wróciłam już do domu! :okii:
sprawę przekazałam prawnikowi, który w moim imieniu się nią zajmie, mam nadzieję, że skutecznie.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 1:46 pm   

Miejmy nadzieję.
I witamy po powrocie.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Reklama