Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
mam pytanie dotyczace mobilehausów
Autor Wiadomość
kasia070283 
Niemowa


Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Luton (Anglia)
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 8:08 pm   mam pytanie dotyczace mobilehausów

[b]b]jak to wyglada w praktyce?wiem,ze w mojej okolicy jest kilkadziesiat takich parków,...domy sa niedrogie,bo mozna kupic 2 bedroom juz za 30000.z tym ,ze jak rozumiem grunt na którym ten dom stoi nie nalezy wtedy do mnie. jak to wyglada ze strony prawnej.ile wynosi taki czynsz za wynajem gruntu,jakie sa warunki wynajmu,czy takie parki w swoim regulaminie maja zastrzezenia jesli chodzi o rodziny z dziecmi,czy z domowymi zwierzakami?na co powinnam szczególnie uwazac,jesli wogle bee rozwazac taka mozliwosc?próbowalam szukac tych info na stronach agencji,i nic z tego...bede wdzieczna za kazda wskazówke.dziekuje i pozdrawiam.


_________________
_________________
''wszyscy jestesmy zwierzetami''
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 9:15 pm   

powiem szczerze - nie zdecydowałabym się zakup takiego domu
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sob Cze 12, 2010 12:29 pm   

A ja wręcz przeciwnie.
Mam kilku znajomych którzy mieszkają w ten sposób.
Co do Twoich pytań Kasiu odnośnie opłat itd. to napisz gdzie byś chciała mieszkać? w której części U.K.
Wiem że opłaty są zależne od miejsca w którym chcesz, i zdecydujesz sie mieszkać.
Jesli chodzi o mieszkanie z dziećmi, to czemu poddajesz takie rzeczy do dyskusji nie wiem.
Logiczne jest że taki czy inny dom jest Twoim wyborem i w żaden sposób nie może być to w jakimkolwiek stopniu rozpatrywane w ten sposób.
Oczywiście że nie ma żadnych zastrzeżeń z tym związanych, wręcz przeciwnie, uważam że w tego typu mieszkaniach jest o wiele wiecej wolności osobistej w tym kraju.
Zwierzeta?
Jakie chcesz takie możesz hodować, co do opłat za miejsce w tych parkach to już mówiłem w zależności od miejsca.
Również możesz sobie obudować to mieszkanie jak Ci pasuje itd. na co nie potrzebujesz żadnych pozwoleń.

Wiem też że w zależności od tego gdzie chcesz mieszkać czyli dokładnie na terenie jakiego parku są też zasady wewnętrzne których należy przestrzegać.

To tyle, myślę że pomogłem?
W razie pytań pisz je w tym wątku.
Pozdrawiam.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
kasia070283
Gość
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 9:48 pm   dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz

Cenzor, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz,
pytalam o dzieci i zwierzaki,bo wiem,ze czsto takie parki posiadaja wlasne przepisy,a osobom starszym czesto przeszkadzaja rodziny z malymi dziecmi,nawet w blokach mieszkalnych,gdzy wiekszosc lokatorów jest juz w wieku emerytalnym,czesto przeszkadzaja lokatorzy z dziecmi....taka nasza dziwna rzeczywistosc.
szukalabym czegos w rejonie Bedfordshire,Luton lub Dunstable,ale niekoniecznie.nie mam pojecia jak to wyglada cenowo,natrafilam nawet na posrednika,który twierdzil,ze ceny ustalane sa indywidualnie...ze niby jak?
dziekuje za kazda rade i wskazówke
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 11:01 am   

Postaram się dowiedzieć w tym tygodniu czegoś więcej na ten temat, i napiszę o tym.
Tzn. w przyszłym tygodniu.

Ahhh i przepraszam moderatorów z tego działu że wtrąciłem sie w wątek.
Nie zauważyłem że to dział Zapytaj Experta.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 11:44 am   

Nie miałem czasu w tym tygodniu aby sie tym zająć.
Jeśli tylko czegoś sie dowiem, dam informacje w tym wątku.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
kasia070283
Gość
Wysłany: Pią Lip 09, 2010 7:35 am   

dziekuje za pomoc,ale juz mam odpowiedzi na wszystkie nurtujace mnie pytania.
Dowiedzialam sie,ze miesieczna oplata za dzierzawe gruntu to zaledwie 160 £,ale nie rozwiazuje to naszych problemów,bo tylko nieliczne parki posiadaja status family park.W naszej okolicy sa tylko 4 ,w calej Anglii 130...reszta to ostoja dla staruszków. A w tych czterech w naszej okolicy nie ma tymczasowo wolnych miejsc.....gdyby ktos jednak wymyslil cos pozytywnego w tym temacie prosze o kontakt
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama