Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
macierzyńskie i holiday?
Autor Wiadomość
marzencia09 
Niemowa


Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 9
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 1:09 pm   macierzyńskie i holiday?

Witam serdecznie!
Znów proszę o cenną radę:) mianowicie chodzi o to czy kiedy będę już na urlopie macierzyńskim, a planuję pełne 39 tygodni to czy mogę zaraz po tym wziąść urlop ? Czy macierzyńskie jest tak jak bym dalej byla zatrudniona i wszystkie swiadczenia mi przysługują? Prośze o pilną odpowiedź
Dziekuje i pozdrawiam
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 9:17 pm   Re: macierzyńskie i holiday?

marzencia09 napisał/a:
Witam serdecznie!
Znów proszę o cenną radę:) mianowicie chodzi o to czy kiedy będę już na urlopie macierzyńskim, a planuję pełne 39 tygodni to czy mogę zaraz po tym wziąść urlop ? Czy macierzyńskie jest tak jak bym dalej byla zatrudniona i wszystkie swiadczenia mi przysługują? Prośze o pilną odpowiedź
Dziekuje i pozdrawiam


Witam,

Urlopu macierzynnskiego nie wlicza sie do stazu pracy. Jezeli przed pojsciem na macierzynski miala Pani jakis nalzeny urlop do wykorzystania to o tyle moze sobie Pani przedluzyc wolne, jezeli natomiast wykorzystala Pani wszystkie nalezne dni normalnego urlopu wtedy musi pani wracac po 39tyg udo pracy.

Pozdrawiam

Pawel
 
 
Ewa
Stały bywalec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 97
Wysłany: Pią Paź 03, 2008 10:30 am   

Na pewno urlop macierzynski nie jest wliczany do stazu pracy?
Ze strony ACAS (wynika z tego, ze prawo do urlopu tez przysluguje, ale moze sie myle):

What rights do I have while on maternity leave?
During the 26 weeks maternity leave, you are entitled to benefit from all your normal terms and conditions of employment, except for remuneration (monetary wages or salary). You can also do up to 10 days' work during your maternity leave without losing any Statutory Maternity Pay. Your employer should agree payment with you for the time worked.
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pią Paź 03, 2008 7:24 pm   

Ewa napisał/a:
Na pewno urlop macierzynski nie jest wliczany do stazu pracy?
Ze strony ACAS (wynika z tego, ze prawo do urlopu tez przysluguje, ale moze sie myle):

What rights do I have while on maternity leave?
During the 26 weeks maternity leave, you are entitled to benefit from all your normal terms and conditions of employment, except for remuneration (monetary wages or salary). You can also do up to 10 days' work during your maternity leave without losing any Statutory Maternity Pay. Your employer should agree payment with you for the time worked.


Witam Pania,

Witam Pani Ewo. Przepraszam za niezybt prezyzyjna odpowiedz. Sprostuje to ponizej:
Pierwsze 26 tyg urlopu maciezynskiego to tzw. Statutory Maternity leave, gdzie przysluguja wszystkie przywileje pracownicze poza pensja.
Dodatkowo kazdej kobiecie przysluguje tzw. Additional Maternity Leave. Jest to kolejne 26tyg. wolnego ale tutaj juz zadne prawa pracownicze nie przysluguja (poza prawem do wypowiedzenia pracy.

Reasumujac w Angli maksymalnie mozna miec 52tyg wolnego ale pierwsze 26 tyg. sa z zachowaniem wszelkich praw pracowniczych. Z tym, prze 39 tyg jest wyplacany benefit - Statutory Maternity Pay.

Pozdrawiam

Pawel
 
 
marzencia09 
Niemowa


Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 9
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 7:39 am   chorobowe

a jak wygląda sprawa z chorobowym, bo w POlsce kobiety w ciąży mogą pójść na chorobowe i otzrymują 100% pensji, a jak jest to tutaj? Kiedy mozna wziąść chorobowe i czy w ogóle mozna?
 
 
sylwia-555
Niemowa


Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: Southampton (Anglia)
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 11:52 am   

witam,
prosze o pomoc.
czy przed pojsciem na urlop macierzynski , (11 tyg przed planowana data porodu) moge pojsc na urlop wypoczynkowy (4 tyg). a pozniej bezposrednio przejsc na urlop macierzynski?

z gory dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam
 
 
polpen 
Ekspert w Infolinia.org


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 77
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 8:59 pm   

witam Panią,

Urlop wypoczynkowy nie jest wliczany w okres urlopu macierzynskiego. Dlatego jezeli przysługuje Pani odpowiednia ilość urlopu wypoczynkowego, który ma Pani do wykorzystania może go Pani wziąść w dowolnym terminie. Proszę tylko poinformować o tym odpowiednio pracodawcę.

Pozdrawiam

Paweł
Polpen
 
 
marzen_ie
Niemowa


Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 1
Skąd: Barnsley (Anglia)
Wysłany: Czw Gru 11, 2008 8:12 pm   holiday for maternity leave

witam wszystkich serdecznie

obecnie jestem w 22 tyg ciąży i staram się zgłębić jak najwięcej info o urlopie macierzyńskim i innych przywilejach z nim związanych

na dzień dzisiejszy max wolnego jaki możemy mieć to 52 tyg ( 26 tyg oridinary mat leave + 26 tyg additional mat leave)

za cały maternity leave jest nam naliczany holiday czylio za 52 tyg
tylko jest tu pewien haczyk

mianowicie za pierwsze 26 tyg urlop jest naliczany wg naszej umowy o prace ( np. jeżeli pracodawca jest na tyle szczodry, że daje ci więcej holiday niż nakazuje prawo powiedzmy 30 dni w roku do wykorzystania to twój urlop za te 26 tyg OML bedzie naliczany właśnie wg tego schematu)

za dodatkowe 26 tyg AML urlop tez jest naliczany ale wg minimum jakie ustala państwo, chociaż niektórzy pracodawcy mogą dać ci więcej jeśli chcą sprawa bardzo indywidualna

w moim przypadku pracodawca daje tylko minimum holiday nakazanego przez prawo więc za te 52 tyg naliczy mi mi sie dodatkowe 20 dni urlopu

a teraz druga sprawa kiedy tego holidaya wykorzystać tak aby nie być stratnym

ja swój maternity leave mogę zacząć najwcześniej 26 stycznia 09 i planuję wykorzystać pełne 52 tyg , czyli wrócę z powrotem ok 26 stycz 2010

w moim zakładzie pracy rok urlopowy zaczyna sie od stycznia, a kończy w grudniu
prawdopodobnie tez nie ma możliwości przeniesienia nie wykorzystanego holidaya na następny rok, wniosek nasuwa sie jeden jeżeli nie wykorzystam holidaya za macierzyński przed macierzyńskim to go po prostu w większości stracę

moja hr manager mówi, że nie mogę wykorzystać tych 20 holidaya przed macierzyńskim bo mi się jeszcze nie naliczył , ale to bez sensu bo jak nie wykorzystam go teraz to mi przepadnie (chyba, że skrócę sobie macierzyński ale tego nie chcę)

pytałam się tez moich koleżanek które już zaczęły macierzyński one mogły swój urlop wykorzystać z góry bezpośrednio przed przejściem na macierzyński

wydaje mi się , że pracodawcy albo nie wiedza jak w takich sprawach postępować, albo chcą nas oszukać na kasę bo za urlop płaca z własnej kieszeni,a maternity pay jest im zwracana przez państwo
wiem jedno jeżeli zamierzamy wykorzystać pełne 52 tyg to przysługuje nam do wykorzystania jeszcze min 20 dni holidaya, który lepiej jest zużyć przed bo po możemy go stracić

będę sie jeszcze kontaktowała z cab więc jakby coś było nie tak to dam sprostowanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Poradnik

Witaj w Infolinia.org

portalu społecznościowym łączącym wszystkich Polaków - tych na emigracji i tych w kraju. Nasz serwis to sieć ponad 100 stron o miastach w Wielkiej Brytanii lista

Twój panel administracyjny pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób dotrzeć do każdego miejsca w naszym serwisie, poświęć chwilę i zapoznaj się z możliwościami, które dla ciebie stworzyliśmy, abyś nie przegapił niczego ważnego.

ok
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama