Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
logo

Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyć tego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać na forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory w cardiff - kto chetny
Autor Wiadomość
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 872
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:55 pm   Wybory w cardiff - kto chetny

szukam osob do komisji wyborczej i jedna osobe ktora bedzie za wszystko odpowiedzialna (pewnie przewodniczacy), tzn przygotowanie sali (urna, kabiny - na to fundusze ma konsul, my musimy mu tylko dac rachunek, ale o tym jeszcze napisze)

w komisji moze byc 6-10 osob, potrzeba jeszcze kolo 5, chetni prosze sie o wpisanie czekam do niedzieli, pozniej alicja najprawdopodobniej zalatwi reszte

pozdr
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 12:55 am   

ja moge -mam zawsze offa w niedziele
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 872
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Wrz 23, 2007 9:57 pm   

jak na razie mamy:

przewodniczacy: Mirosolaw Rymkiewicz
czlonkowie:

1. Marta
2. Ania
3. Renata
4. Lukasz
5. Ola Ludynia

6.7.8.9. Studenci

czyli mamy komplet 10 osob. (10 to przewodniczacy)
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 9:58 pm   

Po dzisiejszej rozmowie z prezesem DP -Mirkiem i z Adamem od studentów zaczynam mieć pewne obawy co do kwestii organizacyjnej...

Otóż Mirek powiedział mi przez telefon, że jak kogoś znam to żebym przyprowadził kogoś do komisji i wydawał mi się nie całkiem zorientowany, że już jest komplet osób... :?: :?: :?:
Zaraz potem widziałem, się z Adamem, który powiedział mi że wszystkim zajmuje się Mirek... :Smoke:

Kto nad tym wszystkim panuje...? ...Czy wiecie coś na ten temat...?
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 424
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 10:33 pm   

lukas napisał/a:

Kto nad tym wszystkim panuje...?


Ja najpierw rozmawiałam z p. Mirkiem, który twierdził, że wszystko wie Adam, potem widziałam się z Adamem, który twierdzi...
Mirek sugeruje spotkanie zainteresowanych w DP w sobotę o 19. Adam raczej będzie, ja też.

--
Renya
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 11:11 pm   

Renya napisał/a:
spotkanie zainteresowanych w DP w sobotę o 19

Pracuję do 20:00, więc dotrę do was ok. 20:20
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 872
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 11:13 pm   

to ze tak jest, wyniklo z tego ze przez moja niedyspozycje nie moglem dac mirkowi danych kontaktowych osob do komisji, z kolei materialy z konsulatu przyszly chyba wczoraj, do tego pan mirek chyba nie jest najlepszym organizatorem
wszystko razem powoduje ze jest jak jest, na sobotnim spotkaniu na pewno wszystko sie wyklaruje
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 31
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sro Paź 17, 2007 2:59 pm   

Hejka! -to może być całkiem pracowita niedziela... -obstawiam, że może nas odwiedzić nawet kilka tysięcy osób... :Smoke:


Około 68 tys. Polaków zarejestrowało się w komisjach wyborczych
68,3 tys. Polaków zarejestrowało się do udziału w niedzielnych wyborach w 23 obwodach w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii. Termin rejestracji upłynął we wtorek o północy czasu lokalnego. W obu krajach stosowany jest wspólny system rejestracji.
- Dynamika rejestracji znacznie przyspieszyła w końcówce. W poniedziałek rano mieliśmy 47 tysięcy, gdy kończyliśmy pracę liczba zarejestrowanych przekroczyła 60 tysięcy, a w godzinach nocnych doszło kolejne 6 tysięcy - powiedział konsul generalny RP w Londynie Janusz Wach.

-Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w 2005 roku w wyborach parlamentarnych i prezydenckich (w polskich placówkach) w całym świecie do głosowania zapisało się ok. 40 tys. wyborców, z czego faktycznie głosowało ok. 37 tys., a tym razem ponad 40 tys. mamy w Anglii i Walii, to jest to wynik imponujący. W zestawieniu z kilkusettysięczną rzeszą imigrantów w Wielkiej Brytanii, jest to jednak wynik skromny - dodał konsul.
R E K L A M A czytaj dalej



Listy wyborców będą obecnie drukowane i wręczane protokolarnie poszczególnym komisjom w terminie określonym przez kalendarz wyborczy.

W samym Londynie do głosowania zapisało się ponad 20 tys. Polaków, z czego połowa w obwodowych komisjach w ambasadzie RP i konsulacie generalnym. Około 8 tys. zamierza głosować w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w zachodnim Londynie, a ponad 3 tys. w dzielnicy Balham w Klubie "Orła Białego" w południowej części brytyjskiej stolicy.

Konsulat generalny w Dublinie poinformował, że do udziału w wyborach zapisało się ok. 20 tys. Polaków, z czego około trzech czwartych w Dublinie i po około 2,5 tys. w nowo utworzonych obwodach do głosowania w Limerick (zachodnia Irlandia) oraz Cork (południowa).

W Wielkiej Brytanii, gdzie w poprzednich wyborach i referendum akcesyjnym głosowano tylko w Londynie i Edynburgu w siedzibach placówek dyplomatycznych i konsularnych, tym razem działa 20 obwodowych komisji wyborczych, z czego cztery w samym Londynie.

Dziesięć komisji utworzono w Anglii - w Southampton, Birmingham, Ipswich, Cambridge, Bristol, Bournemouth, Peterborough, Newcastle- upon-Tyne, Manchesterze, Hull. Trzy powstały w Szkocji - w Edynburgu, Glasgow, Inverness, i po jednym w północnoirlandzkim Belfaście, walijskim Cardiff, a także na wyspie Jersey.

W Manchesterze zamiar uczestnictwa w wyborach wyraziło ok. 4 tys. Polaków, w Birmingham ok. 3,3 tys., w Edynburgu ok. 3 tys.

W poprzednich wyborach sprzed dwóch lat w Anglii i Szkocji głosowało ok. 2,5-3 tys. Polaków, zaś w Dublinie ok. 2 tys. na ok. 37 tys. głosujących w świecie. Największą frekwencję odnotowano jak dotąd w W. Brytanii w referendum o przystąpieniu Polski do UE - przyszło na nie ponad 6 tys. ludzi.

http://wiadomosci.onet.pl...iadomosceu.html
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | - recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama