Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka uwag/propozycji
Autor Wiadomość
Seiken 
Uzależniony
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 33
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 284
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 1:52 pm   Kilka uwag/propozycji

Aby uatrakcyjnic serwis nalezaloby go bardziej ujednolicic i zmniejszyc ilosc kolorow...

1. bannerek z logo - zaproponuje cos ponizej - dla wszystkich miast - jednolicie i schludnie - krytyka bardzo mile widziana

2. w wiekszosci serwisow jest tlo (to w paski) - moim zdaniem zupelnie niepotrzebne i odwraca uwage od wlasciwej strony, najlepiej zeby bylo brudnobiale bo calkowita biel razi i rowniez odwraca uwage nie pamietam jakiego odcienia uzylem u siebie ale taki powinnismy zastosowac w calym serwisie.

3. nie wiem czy tylko ja to zauwazylem ale zroznicowanie kolorystyczne zaczyna byc klopotliwe, np linki do niektorych miast sa "niewidzialne" a poza tym juz bezposrednio na stronach niektore elementy sa malo czytelne, nie wiem co proponuje w tej chcwili ale moze ograniczmy sie do 2/3 kolorow i kazde miasto sobie wybierze co lubi (co do linkow to wszytskie na czarno)

4. prawa kolumna powinna byc "biala" dlaczego? poniewaz takie dwie kolumny pomniejszaja wizualnie te srodkowa i daja klaustrofobiczne wrazenie.

Podsumowujac - mniej kolorow i efektow, wiecej lekkosci.
Im bardziej profesjonalnie bedzie wygladal nasz serwis tym szybciej stanie sie popularny.
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
 
 
Seiken 
Uzależniony
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 33
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 284
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 2:07 pm   

Propozycja na loga dla miast i na glowna infolinie:
http://oxford.infolinia.o...stone/loga.html
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
 
 
Seiken 
Uzależniony
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 33
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 284
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 2:10 pm   

myslalem o dodawaniu w przestrzeni wolnej po lewej czegos w stylu herbu miasta moze byc zpolszczone - dawid wiesz o co mi chodzi - cos jak byczek oxfordzki ktorego chwilowo nie ma bo wywalilem banner z powodu reklamy ;)
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 5:11 pm   

Ja nadal obstaję przy prostym logo
http://www.roemermann.net/logo_opel.jpg
http://www.koreus.com/fil...go-mercedes.jpg
http://www.tyrell.ie/site..._sony_large.gif
http://www.flashfiles.nl/...on%20logo_2.jpg
można i tak
http://stuff.swir.us/2006...o_firefoksa.jpg
http://media.bestofmicro.com/1/I/54/3/54.jpg
i jak w powyższych, logo powinno być oddzielone od nazwy.
W kwestii linków stron, również pisałem ostatnio do Dawida, że trzeba je chyba będzie zamienić na czarne, chociaż tam gdzie się da utrzymałbym podział na kolory (wszędzie gdzie jest białe tło).
Co do kolorów stron, zawsze można zastosować zmienne szablony jak chociażby na http://dobreprogramy.pl/
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Seiken 
Uzależniony
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 33
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 284
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 5:57 pm   

logo nie uleglo by zmianie po prostu w ten sposob jest polaczone z textem na potrzeby www - to akurat powszechnie stosowana strategia chociazby logo opla tez ma mnostwo graficznych wariacji a jednak wciaz pozostaje tak naprawde bez zmian mimo ze czasem jest z textem czasem nie czasem ma inne dodatki ale pozostaje takie samo.

Co myslisz o innych propozycjach zmian?
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 6:23 pm   

Seiken napisał/a:
tlo (to w paski)

moim zdaniem daje wypełnienie przy maksymalizacji okna, z białym wygląda trochę pusto. Jak pisałem można zastosować dodatkowy szablon zupełnie biały (jak większość dużych portali) ale zostawiłbym jednak te kolorowe jako główne. Jest to jakby nie było naszym znakiem rozpoznawczym, tym czego nie mają inni.
Seiken napisał/a:
logo nie uleglo by zmianie po prostu w ten sposob jest polaczone z textem

Mimo wszystko jednak bym nie łączył z tekstem.
Seiken napisał/a:
logo opla tez ma mnostwo graficznych wariacji a jednak wciaz pozostaje tak naprawde bez zmian

Dlatego obstaję przy pierwotnym logo z nieznacznymi zmianami jak wypukłość (gradienty jak w Sony) czy chromowanie, ale bez znaczących zmian.

Jedna rzecz której mi brakuje to linki do lokalnych stron oraz for u góry forum oraz na stronie głównej infolini. Komuś kto wchodzi na stronę to jest to pierwsza rzecz, która powinna się rzucić w oczy. To, że każdy znajdzie tu informacje o swoim mieście jest największą zaletą infolinii i wyróżnia ją spośród innych portali polonijnych.
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 9:31 pm   

w zwiazku z nowymi propozycjami oraz rozwojem sieci, najwyzszy czas abysmy porozmawiali wspolnie o tym, mysle tutaj o konferencji przez skypa, zanim sie umowimy, to najpierw proponuje okreslic jakie tematy bedziemy poruszac:
moje propozycje:

1. reklamy, typy, pozycje, ceny, zarzadzanie reklama, czyli kto ma pierwszenstwo
2. zmiany na stronie glownej portalu o miescie i portalu glownego, czyli co ma byc tam a co tutaj
3. zaangazowanie/ plany na przyszlosc wasze oraz sieci / gdzie widzisz swoje miejsce w calej strukturze
4. pieniadze z reklam / inwestycje
5. umowa miedzy mna a wami

6. wasze propozycje

pisze to dlatego zeby kazdy mial czas sie przygotowac do naszej rozmowy

jest to wypunktowane mniejwiecej wg kolejnosci dodawania naszych uslug.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
Ostatnio zmieniony przez Dawid Pią Kwi 04, 2008 6:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 9:42 pm   

mi pasuje koło 21 bo żniwa no i może w niedziele bo zazwyczaj krócej pracuję
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama