Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Katastrofa samolotu z prezydentem na pokładzie
Autor Wiadomość
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 816
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 1:00 pm   

Dziwne to wszystko.
Pogoda była bardzo zła, i lotnisko nie jest lotniskiem dla samolotów pasażerskich i dla tego też dziwie się że samolot podchodził aż 4 razy do lądowania.
Przeczytajcie art. tutaj.
https://infolinia.org/poradnik/lookacz/frame/134
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 1:19 pm   

Poczekamy, na przebieg śledztwa....
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 448
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 2:21 pm   

nie będzie żadnego śledztwa..
_________________

 
 
paula28 
Rozkręca się


Wiek: 28
Dołączyła: 05 Kwi 2010
Posty: 29
Skąd: Swansea /Poznan (Walia)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 2:30 pm   

teraz na pewno każdy będzie szukał jak to się mówi "Dziury w całym" właśnie oglądam kolejne wiadomości i pilot został poinformowany o tym aby wylądował gdzie indziej jednak stwierdził ze wyląduje tu...........no i się stało 2 naocznych świadków mówiło ze lewym skrzydłem zahaczył o drzewo czy tez ziemie ,i stracił równowagę ..............mówią ze ten pas w ogóle nie jest przystosowany do tego żeby samoloty na nim lądowały.........


straszna tragedia tylu ludzi zginęło..........tyle cierpienia i łez.............
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 448
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 2:36 pm   

autentycznie płaczę, nie jestem w stanie uwierzyć w tę tragedię, jutro w polskim kościele złożę hołd osobom które zginęły w tym nieprawdopodobnym wypadku, jest mi potwornie smutno..
_________________

 
 
paula28 
Rozkręca się


Wiek: 28
Dołączyła: 05 Kwi 2010
Posty: 29
Skąd: Swansea /Poznan (Walia)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 3:10 pm   

ja mam gęsia skórke!!!!!!!!!!!!!!!!!! na całym ciele,odbiera mi mowę ;-(((((((((((


z ostatniej chwili znalezli 2 czarne skrzynki teraz będą je badac,i moze uda sie odwiedziec jaka była przyczyna i co sie działo.......
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 448
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 3:12 pm   

Rosjanom, jak Polakom, nigdy nie uwierzę
_________________

 
 
papaja 
Niemowa


Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: sopot (Pomorskie)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:04 pm   

ja jestem ciekawa co z tych czarnych skrzynek wyniknie. ogólnie to smutny dzień dla naszego kraju, czarna karta w historii Polski, współczuje rodzinom ofiar.
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 816
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:15 pm   

Oczywiście że to tragedia największa w historii Polski.
Jest mi również niesamowicie przykro i bardzo szczerze współczuje rodzinom i bliskim ofiar.
To co teraz pokaże śledztwo czy nie pokaże to właściwie nie ma większego znaczenia, jeśli to nie był jakiś akt zamachu, ponieważ tych ludzi już niestety nigdy nie będzie wśród nas.
Nigdy nie zobaczymy ich na żywo w telewizji, nie usłyszymy ich w audycjach radiowych.
Czarna data w kartach Polskiej historii.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:03 pm   

ej...
a Wy w ogóle wiecie jak wygląda ten samolot?

zawadził skrzydłem o drzewo....
dobre...

poczytajcie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tu-154

Nie da się takim kolosem stracić równowagi przez drzewo! To tak jak byście wjechali rozpędzonym Busem w żywopłot!

[ Dodano: Sob Kwi 10, 2010 6:08 pm ]
Pilot idiota? hm?
Przecież, specjalne kursy szkoleniowe uczą Nas, pilotów, kierowców zawodowych...
tego, by... nie ulegać! Gdyby mi szef nad uchem gadał, że mam jechać tędy i tędy autobusem a Ja bym czuł że nie dam rady (nie zmieszczę się) to, szef miał by zero do gadania. Oglądałem właśnie na mapach i w necie to lotnisko. Powiem szczerze... jak na mój gust to lekko za małe! Czemu pilot uległ? Paliwa już nie mieli? na dalszy lot...




PS. MAM PROBLEM NA INNYM FORUM! JAKAŚ K***A SIĘ WŁAMAŁA I NAPINDALA NA MOIM KONCIE POSTY W MOIM IMIENIU! CO Z TYM ZROBIĆ???
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 816
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 5:11 pm   

Zgłoś to adminowi forum.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 816
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 8:49 pm   










Bez komentarza.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane." - Janusz Korwin Mikke
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 448
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 8:56 pm   

wiecie, ze do tej pory nie mogę z tego otrząsnąć?
gdy zadzwoniłam do koleżanki, która posiada polską TV, a ja w tym czasie nie mogłam wejść na żadną polską stronę, a ona potwierdziła co się stało, to nie uwierzyłam.. płakałam i nie wierzyłam..
co teraz?
co będzie?
_________________

 
 
omega1980 


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 9:49 am   

będzie dalej to co było... z tą różnicą, że..., teraz, niestety, mniej już chętnych do fotela prezydenta będzie. W brew pozorom, będzie , raczej lepiej. Już same przyspieszenie wyborów Polsce sporo pomoże. Zginęli Ci, którzy byli przeciwni podwyżki średniej krajowej! Zostali Ci, którzy tą podwyżkę chcą wprowadzić. Plan był taki, że średnia ma wzrosnąć z 2897,97 na 5853,10. PIS był przeciwny... niestety. Było już wiadomo, że PIS i św.p.Kaczyński wybory wygrają. Teraz, wszystko legło w gruzach, i zadniem wielu ludzi, będzie już tylko lepiej. Poczytałem wczoraj troszęczkę o Kaczyńskim. Prywatnie nie był złym człowiekiem. Baa... Historię ma nawet doskonałą. Jako prezydent i polityk, niestety, trafił na własny falstart zakładając z bratem PIS.
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 881
Skąd: PrzejdĽ do mapy
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 1:14 pm   

omega1980 napisał/a:
Plan był taki, że średnia ma wzrosnąć z 2897,97 na 5853,10.

dobry zart, tylko kto za to zaplaci? O tak, pracodawca, bo to przeciez na nim spoczywa ten obowiazek, i co sie stanie? Oj, lepiej zeby tej podwyzki nie bylo, bo:
- pracodawca bedzie musial zwolnic kilku pracownikow, zeby temu jednemu wiecej zaplacic
- bedzie musial podniesc ceny swoich produktow, zeby moc zaplacic

i tak wiekszosc rzeczy jest juz z Chin, teraz wogole rodzima produkcja padnie, czyli zwiekszy sie bezrobocie.
Trzonem gospodarki sa MiSP (male i srednie przedsiebiorstwa), nie bedzie im sie oplacac zatrudniac ludzi, beda sami robic ich rodziny, byle tylko nie placic takich pieniedzy.

Wzrost pensji w budzetowce spowoduje tylko wzrost zadluzenia kraju, zeby sie odkuc znowu gdzies podniosa podatki, co najbardziej znowu odczuja MiSP.

Kasa nie jest najwazniejsza, nie interesuje sie polityka, ale PiS mialo tu racje, ze tego nie popieralo.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 1:33 pm   

Być może i tak, ...
Nie chcę już drążyć tematu... Jest źle, i jeszcze dłuuugo nie będzie dobrze. To jest pewne. A sprawa małych firm... to w Wawie już tak jest. Firmy rodzinne...
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 816
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 2:10 pm   

Wiecie co tak sobie myślę że co by nie robić w kraju, to i tak do niczego dobrego to nie doprowadzi.
Zwróćcie uwage że większość państw swój dobrobyt ma zbudowany na jakichś fundamentach.
Od lat w danym kraju są pieniądze i dlatego też czy to recesja czy inna cholera się na dłuższa metę do takiego kraju tak nie zabierze jak do kraju typu Polska.
Nasz kraj jak sami wiecie ciągle jest takim kozłem ofiarnym.
Żeby wszystko staneło na nogi potrzebujemy chyba cudu.
Ciągle jak nie wojna, to komunizm, potem stan wojenny , polityka nieracjonalna," i tak k...a do zaj......a." - (cyt. ze znanego filmu z C.Pazurą "Nic Śmiesznego".
Ze skrajności w skrajność.
Niedługo sie okażę ze UE jest be, i wtedy znowu nie kto inny jak my dostaniemy po tyłku.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 8:15 pm   

to że EU jest BE to już od dawna się mówi... he, przecie przez EU sporo sportowców, prawników, lekarzy, elektroników , kierowców ..... pojechała se z polonii...
I pojadą ... następni....
I tu masz świętą rację. Co byś nie robił, to i tak dobrze to nie wyjdzie...
Wiesz ile mi zaśpiewali w bezpłatnej gazetce ECHO na terenie warszawy za maluteńki wpis typu : montaż anten TVSat itp. itd.?? Prawie 700zł za jedną emisję! I startuj tu człowieku z firmą gdy reklama miesięczna w małej gazecie to Twój roczny dochód... Kretynizm...
Ja właśnie odbyłem wojnę w piątek z szefem swojej firmy... he, he
Powiedział mi: cytuję : " przez tą Anglię i dobrobyty to Wam wszystkim dosłownie odpier***la! A won mi i nie wracaj...!!! Już wstępu do tej firmy nie masz!"
Tak wygląda przyjęcie wypowiedzenia przez pracodawcę...
Wściekł się , bo... kara jaką zapłaci za nie wyjechanie autobusu na linię w sobotę i dzisiaj to ponad 1500zł....
Źle mu się zrobiło gdy dowiedział się , że jego nędzne 2000zł to jest nic...
Widzisz?? Woli k****a kary zapłacić jak człowiekowi dać te 1000zł więcej i mieć pewniaka że autobus wyjedzie z zajezdni rano.... a tak, konkurencja pojedzie....
a HWDautobusom :mrgreen:
 
 
Cenzor 



Wiek: 39
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 816
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:37 am   

Na Twoje szczęście masz tego "pracodawce" z głowy.
Teraz tu Ci się przyjdzie męczyć.

A wracając do tematu.
W niedziele czeka nas w Krakowie pogrzeb na który pewnie bym pojechał będąc w Polsce.
Przedstawiciele wiekszosci głów państw mają sie tam zjawić.
Myślę że poprzez tą straszną katastrofę Świat poznał prawdę o Katyniu z przed lat, wiele osób i krajów do tej pory nie wiedziało by co tam się tak naprawdę wydarzyło.
Przykre jest to że niestety dowiedziano się o tym przez tą tragedię.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane." - Janusz Korwin Mikke
 
 
omega1980 


Wiek: 30
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Kwi 14, 2010 12:03 pm   

Męczyć? Nie sądzę.. by było aż tak źle, jak w PL...
Tutaj, jak chcesz pracować, praca jest... Nawet , jeśli nie masz prawka kat.D Idziesz do firmy... robisz w niej kurs i prawko masz za free, tyle że ... jeśli zwolnisz się sam z pracy, automatycznie do zapłacenia 10tys.zł! Wtedy dają Ci stawkę 7,50 brutto i jeździj ile twa dusza zapragnie. Po odliczeniu podatków, zostaje Ci około 4,76zł na godzinkę. I uwaga: tutaj nie liczy się że zaczynasz pracę o 4 rano... i kończysz o 21! Przerwy postojowe (szczytowe) np. 4,5 godzin na bazie nie są płatne! Dadzą Ci takie zmiany, byś już do konkurencji nie poszedł po godzinach. Po odliczeniu wszystkiego, zostaje Ci około 47,60zł zarobku z dnia! No nie mów, że w UK też zapindala się za 13GBP dniówka??? Jak będziesz się starał, i jeździł dzień w dzien po 12,13h ... to Ci po miesiącu wyjdzie dość sporo, ale... firma.. zadba o to, byś dostał tyle, ile FIRMA uważa za słuszne! Wtedy... skasują Cie za przyspieszenia na trasie ze 300zł, przepał za paliwko ze 300zł... Tak wygląda w Polsce premia. Najpierw na kwicie pisze: PREMIA UZNANIOWA +600zł, a pod spodem: PRZEPAŁ -300zł, PRZYSPIESZENIA -300zł
Z tym przepałem to jest dobry numer! No wiesz... FIRMA twierdzi że wszyscy kierowcy SSAJĄ.. wiadomo o co chodzi. Norma na moim MANIE (przegubowy) była wyliczana na odcinku 2 kursów!!!!!!! Tankowanie do pełna, wyjazd z Bazy, 1 kółko , i powrót do bazy! Do tankowanie i wyliczenie... Średnia wyszła około 38,5L / 100km! Tyle że, w szczycie, jak Ci wsiądzie do autobusu 200 osób i turlasz się w korkach... to zamknąć autobus w 50L na 100... jest bardzo, bardzo ciężko. Dodali 10L do normy , i np. bym nie miał przepału w ciągu dnia, muszę zamknąć autobus w 48,5L na 100! Jeśli jeździsz kilka lat, masz praktykę, bardzo dobrze znasz trasę to wyjdziesz ledwo 0 do 0! Najgorzej mają koty (młodzi) bo... niestety, jazda z automatyczną skrzynią to sztuka... Mi przez pierwsze lata jazdy taki MAN brał średnio 55-58L (zobacz, ile w plecy)
Co do pogrzebu w Krakowie, to fakt... Będzie tam chyba pół Polski! Szkoda... że Rząd nie potrafi zrobić tym biedniejszym prezentu i zwolnić wszystkich z opłat za bilety PKP w tym dniu.... Przydał by się taki gest...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | - mangi
Strona wygenerowana w 1,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama