Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeszcze raz c.d child tax credit
Autor Wiadomość
barbara1975 
Niemowa


Dołączyła: 12 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Nottingham (Anglia)
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 12:48 am   Jeszcze raz c.d child tax credit

Witam jestem od niedawna w Anglii,przyjechałam razem z dzieckiem do męża ,który przebywa tu juz od ok.3 lat.Ja nie pracuję bo niestety bez jakiejkolwiem znajomości jezyka angielskiego ,ciezko o pracę a do tego małe dziecko .W grudniu został przyznany nam child benefit ,chcemy starac sie tez o child tax credits.Mąz legalnie pracuje od poczatku przyjazdu do Anglii więc posiada wszytkie niezbedne dokumenty do złożenia wniosku o ten własnie zasiłek ale przy wypełnianiu formularza okazało się że chcą ode mnie jako żony-partnerki nr.NIN-national insurance number.Niestety nie posiadam go bo nie pracuję.Mam pytanie czy z kuli braku z mojej strony tego numeru moze nasz wniosek zostac odrzucony?Czy męzowi który stara się o ten zasiłek należy się on jako jedynemu pracującemu w naszej rodzinie ?Jestem pielęgniarką z zawodu ,pracowalam w Polsce do czerwca 2009 ,chciałabym dalej pracowac w zawodzie ale blokada językowa niestety i problem rejestracji w brytyjskich izbach pielegniarskich .Bardzo prosze o odpowiedz czy jeżeli ja nie posiadam tego numeru -tylko mąz go ma to jest szansa ze rozpatrza nasz wniosek pozytywnie?Dziekuje z góry za poradę.Basia
 
 
justynastrojek 
Nieśmiały


Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Coventry (Anglia)
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 2:24 pm   

MAM KILKU ZNAJOMYCH W PODOBNYM PRZYPADKU I ONI DOSTALI WSZYSTKIE ZASILKI,KTORE POWINNI DOSTAWAC....
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 2:37 pm   

Przypominam o obowiązującej net etykiecie i zasadach na tym forum.


/mod one/
@justynastrojek, nie pisz drukowanymi literami, bo to oznacza krzyk, a my głusi raczej nie jesteśmy :027:
/mod off/




BTW, nie spotkałam się z przypadkiem, żeby bez NNI można było coś załatwić.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
justynastrojek 
Nieśmiały


Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Coventry (Anglia)
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 10:16 am   

przepraszam,ale nie tak myslalam......
ja nie chcialam krzyczec:)

[ Dodano: Pon Wrz 27, 2010 11:19 am ]
moj szwagier mial stala prace,mial NIN,natomiast jego zona nigdzie nie pracowala i nie miala NIN.....on wypisal papiery i otrzymali zasilki ......oni jej nadali sami nr NIN.....
Takze niewiem.....
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 1:21 pm   

no to musiała przy jakiejś okazji sama wystąpić o NNI, dla mnie to niemożliwe, żeby bez tego cokolwiek próbować załatwiać.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Deebo74
Gość
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 6:46 pm   

Po przyjezdzie do UK, bezzwlocznie nalezy sie udac do JobCentrePlus i umowic na spotkanie majace na celu wprowadzenie swoich danych osobistych do systemu ubezpieczen. Na spotkaniu nalezy udowodnic tozsamosc - paszport, akt urodzenia, dowod osobisty, akt slubu - jesli potrzebny - i odpowiedziec na kilka pytan, potem w przeciagu kilku tygodni nowo przybylej ososbie zostanie nadany NIN - National Insurance Number - mozna rzec odpowiednik polskiego PESELu. Jezeli pani z postu numer 1 nie pracuje i nie zamierza szukac pracy, musi poinformowac, ze potrzebny jej ten numer do pobierania swiadczen, w tym przypadku ChildTaxCredit.
Od siebie - przy skladaniu wnioskow o child tax credit prosze pisac prawde o zarobkach meza/partnera/swoich, skrzetnie przechowywac kazda korespondencje dotyczaca zasilkow z HM.Revenue i kontaktowac sie z urzedem kiedy tylko zapragna jakichs informacji! Kazde niedociagniecie, przeciagniecie lub ignorancja pomylki moze potem bardzo drogo kosztowac. :okii:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - opowiadania
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama