Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sprawdzić wiarygodność firmy lub pośrednika?
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 712
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sro Paź 12, 2011 10:32 am   

Aby sprawdzić, czy dana firma lub pośrednictwo pracy jest zarajestrowane jako legalny podmiot gospodarczy można skorzystać z następującej strony internetowej: www.companieshouse.gov.uk. Znajduje się tam wyszukiwarka firm, w której zarejestrowana jest każda działalność gospodarcza zatrudniająca pracowników. Jeśli przedstawiająca się firma nie posiada tam wpisu, to znaczy, że po prostu nie istnieje. Niestety, poza faktem samego istnienia firmy nie można wnioskować o uczciwości pracodawcy lub jego kondycji finansowej.


Niemniej jednak jest kilka mniej formalnych szczegółów, które mogą pomóc w ocenie uczciwości pracodawcy.



Przeczytaj artykuł
 
 
ADAM
Gość
Wysłany: Sro Paź 12, 2011 10:32 am   

CZY ISTNIEJE TAKA FIRMA W WIELKA BRYTANIA SECOND-HAND LTD ,6 SHILLINGHILL,ALLOA,CLACKMANNANSHIRE,FK10 1JT UNITED KINGDOM.
 
 
Kali
Gość
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 7:53 am   

Pewne nie, ale napewno będą chcieli zaliczkę nasamochód :D
 
 
donnelly
Gość
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 10:51 am   

widzę że wiecej osób dostrzegło atrakcyjne auta i próbuje sie czegoś więcej dowiedzieć zanim pozyczą pieniadze na 10aut :) )
 
 
Ktoś
Gość
Wysłany: Nie Paź 16, 2011 6:02 pm   

Niestety kolejny oszust !!!
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 4:17 pm   

a naiwnych nie brakuje
 
 
 
juli
Gość
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 6:52 pm   

 Z info uzyskanych od Second-Hand wynika,  ze były to auta w leasingu, niby właściciel nie był w stanie spłacić rat , więc z powrotem firma weszła w posiadanie tego auta i teraz sprzedają po cenie jaka została do spłaty tego pojazdu...Zastanawia mnie dlaczego niektóre fotki są z różnych komisów np w Niemczech...? Dziwna sprawa, nieźle zachęcająca trzeba przyznać :P



 
 
juli
Gość
Wysłany: Pon Paź 17, 2011 6:52 pm   

 Z info uzyskanych od Second-Hand wynika,  ze były to auta w leasingu, niby właściciel nie był w stanie spłacić rat , więc z powrotem firma weszła w posiadanie tego auta i teraz sprzedają po cenie jaka została do spłaty tego pojazdu...Zastanawia mnie dlaczego niektóre fotki są z różnych komisów np w Niemczech...? Dziwna sprawa, nieźle zachęcająca trzeba przyznać :P



 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 6:47 am   

juli napisał/a:
Zastanawia mnie dlaczego niektóre fotki są z różnych komisów np w Niemczech...?

to juz powinno dać do myślenia
 
 
 
maleros
Gość
Wysłany: Sro Paź 19, 2011 8:06 pm   

ciekawi mnie dlaczego wszystko auta maja kierownice po prawej stronie skoro to w UK :0 sprawa smierdzi
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 7:46 am   

maleros napisał/a:
ciekawi mnie dlaczego wszystko auta maja kierownice po prawej stronie skoro to w UK :0 sprawa smierdzi

i to na kilometry smierdzi ale można to w miarę łatwo sprawdzić. Wystarczy wysłac do nich maila z zapytaniem gdzie i kiedy można oglądnąć auto. Jeśli firma zacznie cos kombinować z przedpłata via Monay Gram (na przykład), to spokojnie można dać sobie na luz bo to przewał.
 
 
 
nie dający się oszukać
Gość
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 6:15 pm   

Jestem w trakcie rozmowy z jednym z dyrektorów tej super firmy, proponuję im żeby wysłali mi pojazd a ja za niego zapłącę przy odbiorze, lub że ja pojadę do nich i po obejrzeniu auta zakupię go, jak narazie preferują przedpłatę i własny transport, a jeżeli przyjadę to będę musiał brać udział w aukcji i cena będzie mogła wzrosnąć. Jestem ciekawy co jeszcze ciekawego wymyślą żeby mnie zniechęcić do przyjazdu.
 
 
juli
Gość
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 8:34 pm   

Od razu wiadomo, że naciągacze. Uparcie oferują transport i przedpłatę. Jak przekazałam, że przyjadę zobaczyć auto, to od razu info, że za dwa dni jest aukcja i ceny mogą wzrosnąć, a tak jak zakupię z transportem to cena nie ulegnie zmianie... Ściema roku! Jeszcze narzucili termin aukcji, by tylko nie dało rady do nich dotrzeć - w sumie to dziś miała być aukcja hehe a fura na necie cały czas w ofercie. Szkoda tych ludzi, co się wciągnęli i zapłacili...(mam nadzieję, że każdy widzi, że to bagno)
 
 
rafaello_007 
Niemowa


Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 1
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 8:33 am   

WITAM WSZYSTKICH,
JA OD PARU DNI JESTEM W KONTAKCIE Z FIRMĄ SECOND-HAND,
I WSZYSTKO CO PISZECIE SIĘ POTWIERDZA,ALE MI PROPONUJĄ BYĆ 28.OCT.NA AUKCJI A ICH TRANSPORT TO 1500ZŁ,A CENA AUTA ZOSTAJE TAKA JAKĄ WIDZĘ JEŚLI JEJ NIKT NIE PODBIJE,NA POCZATKU PRZEDPŁATA,A PO ZAKOŃCZENIU AUKCI RESZTA I WYSYŁAJĄ AUTO
POMYSŁ NA BIZNES KTOŚ WYMYŚLIŁ SOBIE FAJNY,
ŚCIEMAAAAAAAAAAAAAAAA. :kill:
 
 
aro
Gość
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 3:37 pm   

A mi sie wydaje ze to wiarygodna firma sprawdzilismy ja i istnieje 0d 1985 roku, i wydaje mi sie ze by sie raczej nie utrzymala na rynku gdyby sobie robila jaja z ludzi tym bardziej ze ma tyle samochodów wystawionych. Sprawdzielem tą firme na paru stronach SZKOCKICH. tez jestem od paru dzni z nimi w kontakcie wysłąli mi proforme faktury na której uwzglednione jest to ze tranzakcja jest ubezpieczona
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 6:19 pm   

wiesz aro... moja firma www.nemo-nemo.co.uk istnieje juz od 1972 roku :mrgreen: i od tego czasu działał już na rynkach: polskim, angielskim a obecnie wkracza na rynek Chiński.
A wracając do tematu, to sprawdzałeś ich na stronach czy na forach? Jakieś info na temat feedbacków albo inie opinie? Fakturka pro-forma na papierze czy mailem wysłana?
bo ja znalazłem coś takiego: http://www.bobbear.co.uk/second-hand-sale-ltd.html

second hand ltd.JPG
A oto zdjęcie siedziby second hand ltd z Google street view. Noooo trzeba powiedzieć, że juz wygląd robi wrażenie.... życzę udanego pozbywania się pieniędzy ;)
Plik ściągnięto 73 raz(y) 99,08 KB

 
 
 
aro
Gość
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 7:04 am   

Sprawdzalem ich na stronach brytyjski sprawdzajacych ich wiarygodnosc i na wszystkich sie pokrywa nr firmy to czy jest nadal aktualna kto jest dyrektorem itd. dostalem rowniez w mailu skan dokomentow ich firmy i nr tata zalozenia itd pokrywa sie z tymi stronami. a pro-forma zostala podpisana przez nich zeskanowana i wysłana jako dokument
 
 
Donnelly
Gość
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 5:35 pm   

Zobaczcie jak nas tu niewielu a ilu musiało sie nabrać!!!takie ceny aut to nawet z Fajerą po prawej str. sa nierealne. ALE GDYBY OKAZAŁO SIE ŻE ONI NAPRAWDE ISTNIEJA TO PROSZĘ O KONTAKT- 1Urząd Skarbowy w gdyni ;) )
 
 
HeHe
Gość
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 11:04 am   

Siedziba w Szkocji, a numer telefonu z Londynu ;)
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 6:26 pm   

nic tylko wysyłać kasiurke :mrgreen:
jak ktoś ma jej w nadmiarze i nie wie co z nią zrobić to może podam numer swojego kąta bankowego. Oczywiście osoba, która przesle mi kasiurke zostanie poinformowana na co jego kasa poszła :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - opowiadania
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Reklama