Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dojechać samochodem do Wielkiej Brytanii
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 712
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 11:09 am   

Mimo dużego wyboru połączeń tanich linii lotniczych i uruchamiania coraz to nowych, podróż własnym autem na Wyspy ma wciąż wielu zwolenników. Możesz wyjechać spod własnego domu, zapakować do auta dowolną ilość bagażu (ile tylko zmieścisz) i dojechać nim w dowolne miejsce w Wielkiej Brytanii. Jeśli celem podróży jest np. małe miasteczko na północy, taka podróż na pewno będzie wygodniejsza, unikniesz także korzystania z autobusów czy pociągów, które na Wyspach są drogie. Jakie są koszty podróży samochodem? Wszystko zależy od wielkości auta i tego, ile paliwa spala. Jeśli wybierasz się w podróż z co najmniej dwójką pasażerów, przejazd samochodem powinien być bardziej opłacalny niż zakup trzech biletów lotniczych. Dodatkowym plusem jest to, że posiadasz w Wielkiej Brytanii własny środek lokomocji.



Przeczytaj artykuł
 
 
Jarek
Gość
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 11:09 am   

witam
jechałem z Birmingham w okolice Wrocławia i z powrotem.
droga powrotna trwała 17 godzin ze średnią prędkością 70mil na godzinę. na obwodnicy wokół Berlina jechałem 125 mil na godzinę. przy takich prędkościach zużyłem około 190 litrów paliwa(3 zbiorniki skoda superb 1.9 diesel automat)w 2 osoby. kolega jechał astra 1.6 wraz ze mną jego auto spalało około 1 litra mniej na 100km/h (6l/100km/h). podróż była na wielkanocne święta z dość dobra pogoda w większości słońce w Niemczech odrobina deszczu,Holandia zamglona o poranku ale bardzo niewielki ruch drogowy.prom jest tańszy, ale płyniesz około 1.5 godziny a na nim nie odpoczniesz zbytnio.najlepiej prom wykupić na godziny wieczorne ceny są niższe na prom możesz wjechać wcześniej. MUSZE PRZESTRZEC PRZED WYBIERANIEM SIĘ W ZIMĘ. ZNAJOMI JECHALI W KILKA AUTO NIEKTÓRYM DROGA ZAJĘŁA 36 GODZIN NA SŁOWACJĘ NIEKTÓRZY JECHALI 50 GODZIN DO POLSKI, WSZYSTKO BYŁO SPOWODOWANE BARDZO KIEPSKA POGODA I POŻARAMI POCIĄGÓW W EUROTUNELU. na kontynencie wymagane są zimowe opony a w Anglii mało kto ich używa, zazwyczaj Polacy.
 
 
Rysiu
Gość
Wysłany: Sob Wrz 25, 2010 9:12 am   

a czy ktos jechał na swieta dzien lub dwa przed wigilia tunelem?nie liczac zeszlego roku gdzie był tunel zamkniety ..chciałbym sie dowiedziec na ile godzin sa korki przed tunelem jesli nie ma ekstremalnych problemow jak  ostatnio ..i czy sa juz na autostradzie czy juz po zjezdzie do folkstone..dzieki
 
 
pawelki
Gość
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 10:08 pm   

czesc
najlepiej podrozuje sie noca. zawsze kupuje prom na 18 i okolo 21 jestem w Dunkierce. 1200 kilometrow zrobilem w 12.5 godziny z kilkoma przerwami na rozprostowanie kosci. auto spalilo okolo 230 litrow benzyny obie strony.
 
 
Syla
Gość
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 4:03 pm   

A ja wybrałam ciekawsza opcje :) Hull - Rotterdam -podroz niecale 12h  wjazd 21.30 - w holandii 8.15 rano :) 200km holandii reszta niemiec i pl :) aaa na promie nocka przespana ;) bilet kupiony na miesiac przed 139funtow, standartowa osobowka , 2 doroslych i dziecko do lat 3 ;]
 
 
andy1978 
Niemowa


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 2
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 5:00 pm   

witam,wybieram sie w kwietniu z żoną i dzieckiem samochodem do polski,jade z leeds do lodzi,jade pierwszy raz wiec lekki stres jest,prosze o rade jaką porą najlepiej jechać,prom dover-dunkierka czy hull-rotterdam,ile czasu trzeba zarezerwowac na podróz oczywiscie z postojami na rozprostowanie kosci..
 
 
do andy1978
Gość
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:48 am   

Jesli jedziesz z dziekeim to proponuje Ci jechac na noc. Dz\iecko wtedy mam nadzieje przespi cala podroz, a przynajmniej w noc. Ja w sumie tez jade polski przed swietami z zona i dzieckiem, juz 3 raz. jesli masz jakies pytania to pisz na maila . Moglibysmy sie nawet jakos zgadac i pojechac na dwa autka do poslki, zwlaszcza ze ja tez jade w okolice lodzi.
pozdrawiam
 
 
andy
Gość
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:50 am   

cos maile nie wchodza
azak81'wp.pl
 
 
Gość

Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:50 am   

do andy1978:

Jesli jedziesz z dziekeim to proponuje Ci jechac na noc. Dz\iecko wtedy mam nadzieje przespi cala podroz, a przynajmniej w noc. Ja w sumie tez jade polski przed swietami z zona i dzieckiem, juz 3 raz. jesli masz jakies pytania to pisz na maila . Moglibysmy sie nawet jakos zgadac i pojechac na dwa autka do poslki, zwlaszcza ze ja tez jade w okolice lodzi.
pozdrawiam
 
 
kamila
Gość
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 1:21 pm   

witam.wybieramy sie z mezem i dzieckiem rocznym autem do Polski.pierwszy raz!wiec mamy stresa, szczegolnie dlatego, ze wyjzdzamy na noc by dziecko spalo ale martwie sie o meza, ze zasnie za kierownica.czy sa po drodze jakies noclegi badz motele by moc sie przespac?czy poprostu skorzystac z parkingow?z gory dzieki o porade:)
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 9:49 pm   

Kamila, przydrożnych moteli jest od groma.
Proponuję sprawdzić sobie poprzez mapę w google trasę.
Można dokładnie zaplanować postoje i wybrać miejsce na nocleg.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 2:38 am   

Robi się co raz cieplej więc możecie zaryzykować postój gdzieś przy przydrożnym centrum handlowo-relaxacyjnym dla kierowców wtedy ty z dzieckiem do środka pobawić się a kierowca 30-60 minut drzemki.
Upewnij sie tylko czy po takiej drzemce kierowca w pełni się wybudził
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 1:10 am   

I koniecznie aby zbyt zdenerwowany obudzeniem, nie siadał od razu "za kółko". :)
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
andy1978 
Niemowa


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 2
Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 8:14 pm   

witam ponownie,moja podróż do polski niestety przesuneła sie nieco w czasie na 26,27 maj,przez co niestety nie moglem skorzystac z propozycji wspólnej podróży na 2 autka... a szkoda,bo to zawsze razniej i pewniej podróżować z kimś kto dobrze juz zna trasę.. Jesli ktos wybiera sie w koncowych dniach maja autkiem do polski z okolic leeds,w okolice łodzi to chetnie sie ustawie na wspolną podróż,moze jakies małzenstwo z dzieckiem,ja jade z zona i córką..Pozdrawiam
 
 
Święty
Gość
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 7:34 pm   

Witam wszystkich, wybieram się z narzeczoną do Polski na Święta Bożego Narodzenia samochodem po raz pierwszy, w zwiazku z tym mam "lekkiego" stracha i kilka pytań za razem. Mieszkamy w okolicach Glasgow i chcielibyśmy wiedzieć jak dojechać na najbliższy prom, jak wygląda orientacyjnie trasa (z danej miejscowości do Polski) i ile wynoszą koszty takiej "przyjemności". Z góry dziękujemy za pomoc, pozdrawiamy. 
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 12:41 am   

Możesz spróbować tutaj sprawdzić koszt http://www.norfolkline.com/ferry/
jest prom z Amsterdamu do Newcastle a z Newcastle to już chyba sobie poradzisz z TT czy inną navi.
Co do kosztów, to wiadomo: bilet na prom + paliwo do auta.
 
 
 
Święty
Gość
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 4:25 pm   

Dzięki za informacje, pozdrawiamy!
 
 
zMijA
Gość
Wysłany: Sro Lip 20, 2011 11:57 am   

witam serdecznie.
pewnie nie najcześciej ze wszystkich Polaków na Wyspach, ale raczej kilka razy w roku jeżdże do Kraju. wybieram auto nie samolot z wielu względów:
taniej: zazwyczaj jedziemy w dwie, trzy osoby. koszt DUŻO mniejszy niż "tanie linie lotnicze"... poza tym  Audi A4 1.9TDi jadąc spokojnie 70-80 mil/godzinę nawet wypakowane po brzegi robi średnio 55mil/galonie czyli około 100km na 5 litrów ropy.
bagaż: masz możliwość zabrania dużo większej ilości bagażu niż do samolotu. radzę nie przesadzać z wyrobami tytoniowymi, nie zdażyło mi się jeszcze być zatrzymanym, ale znam ludzi którzy byli zatrzymani. musieli wypakować WSZYSTKO z bagażnika a wtedy policja odjechała zostawiając ich na prawie pewne spóźnienie się na prom.
czas: nie taki aż dłuższy niż samolotem. zależy gdzie kto mieszka, różnica nie jest aż tak duża
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Lip 20, 2011 7:12 pm   

zMija z tym czasem to troszkę prszesadziłeś. Jesli uważasz, że jadąc 70-80 mil/h i dotrzesz na przykład z Bristolu do Krakowa w czasie krótszym niż 2-3 godziny no licząc z czasem na odprawę, posiadówke na lotnisku niech będzie 6-6 godzin to ty chyba naginasz czaso-przestrzeń.
Co do zatrzymywania i sprawdzania aut, to należy się spodziewać w okolicach Calais lotnych patroli w osobówkach.
 
 
 
rafi
Gość
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 6:50 pm   

czesc wszystkim,wybieram sie z zona i dzieckiem do anglii autem pierwszy raz,mam stresa,moze ktos jedzie jakos 2 pazdziernika,ruszamy z pomorskiego,mam nadzieje ze dojedziemy do nottingham,z kims kto zna trase byloby razniej,pozdrowionka.gg 11973841
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - anime
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama