Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dawid
Pon Maj 14, 2007 6:33 am
Inne polonijne portale
Autor Wiadomość
Seiken 
Uzależniony
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 33
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 284
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 3:25 pm   Inne polonijne portale

Tak wlasnie ogladalem i stwierdzam ze dobrze by bylo zrobic troszke inaczej. Albo w odnosniku inne polonijne portale dac strony miasto.infolinia.org na samej gorze osobno i z logo, albo zrobic osobny link w menu - miasta infolinii czy cos w ten desen.

Jak myslicie? W koncu musimy mocno promowac sie nawzajem. Moze na takiej zasadzie jak ja teraz wrzucilem w partnerach? -

http://oxford.infolinia.o...d=54&Itemid=111

btw cambridge ma podobnie w partnerach.
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 3:57 pm   

mi pasuje takie rozwiazanie, tylko ze do partnerow malo osob zaglada, moze lepiej jak mowiles wczesniej, ze w dziale Inne polonijne portale cos zmienic,

co do linkow do innych serwisow (czyli Inne polonijne Portale), to zeby ulatwic nam zycie to chce zrobic jeden plik, ktory potem kazdy z was bedzie mogl wczytac bezposrednio na swoja strone, dzieki temu nie bedzie trzeba sie meczyc z uaktulanianiem, kazdy z nas bedzie miec dostep do tego pliku i bedzie go mogl edytowac gdy sie dowie o jakims nowym serwisie. Tutaj jeszcze mala uwaga, jak tylko sie dowiecie o nowym mlodym serwisie, to koniecznie mi napiszcie zebym napisal do niech o przylaczenie sie do nas.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 5:11 pm   

Wydaje mi się, że powinniśmy wzorować sie na najlepszych czyli www.gumtree.com Oni mają na wszystkich stronkach po prawej stronie linki do innych miast i pewnie temu zawdzięczają tak dynamiczny rozwój. U nas też to tak powinno wyglądać. No i oczywiście zachęci to ludzi z innych miast do tworzenia własnych lokalnych portali (człowiek to taka bestia co zawsze musi robić to co inni :mrgreen: ). Generalnie chodzi mi o to żeby na stronie głównej w widocznym miejscu umieścić tego flasha a pod nim linki do naszych stron.
Co do szaty graficznej to wszystkie nasze serwisy są podobne więc to jest nasz plus (chociaż nie znaczy to, że nie mogłyby być bardziej podobne :mrgreen: ).
I ten podpis forumowy co już proponowałem, z linkami do wszystkich stron, w odpowiednich kolorach oczywiście. Ten mailowy trochę u mnie zmieniłem aby linki były aktywne.
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 6:11 pm   

to jest dobry pomysl zeby nasze adresy byly na glownej stronie pod flashem, (czy ten flash stworz swoj walsny serwis ma byc u nas wszystkich na stronach, czy tylko na infolinia.org?), ale nie wiem czy warto umieszczac cos takiego w miastach, bo juz nasze linki beda w "inne polonijne portale" a link do infolinia.org jest w menu "najwiekszy poradnik o UK" - jak na mnie to troche duzo tych linkow sie zrobi, dlatego moze tylko zrobimy to na INFOLINIA.ORG a na miastach jakos inaczej, niestety nie mam pomyslu gdzie i jak

a co do tych podpisow w stopce to kazdy ma miec w kolorze swojej strony tak?

A teraz to o czym mowilem wczesniej:

zrobilem ze teraz mozemy korzystac z jednego pliku "inne polonijne portale"
czyli nie bedziemy musieli za kazdym razem uaktualniac w kazdym serwisie, wystarczy to zrobic w jednym wspolnym plliku

Instrukacja jak to zrobic:

wchodzimy do menu w naszym CMS'ie
MENU -> MENU SERWISU -> NOWY -> RÓŻNE WRAPPER -> i tam wpisujemy:

Nazwa: Inne polonijne portale
Link wrappera: http://dawid79.superhost.pl/admin/linki.html
Nadrzędne menu: TOP
Opublikowany: TAK
Tytuł strony: Ukryj
Paski przewijania: NIE
Szerokość: 100%
Wysokość: 1300px -> gdy tych portali bedzie juz bardzo duzo wtedy bedzie trzeba to zwiekszyc
Wysokość automatyczna: NIE
Dodawanie automatyczne: TAK
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 8:12 pm   

Dawid napisał/a:
a co do tych podpisow w stopce to kazdy ma miec w kolorze swojej strony tak?

Myślałem o czymś takim jak jest teraz, z adresami wszystkich stronek w ich firmowych kolorach i aktualizowanych o nowe powstające, z adresem strony danego Admina na pierwszej pozycji. Jak pewnie zauważyłeć u mnie w stopce jest pomarańczowy Cardiff ale niestety link lest nieaktywny (jak ustawiam to BBCode to informacje o kolorze traktuje jak część adresu i nie linkuje, ty ustawiłeś to na niebiesko i linki są aktywne, więc pewnie wiesz jak to zrobić ;-) )
Dawid napisał/a:
zrobilem ze teraz mozemy korzystac z jednego pliku "inne polonijne portale"

A co z zasadą nie reklamowania potencjalnej konkurencji? Rozumiem, że oni też Nas reklamują :mrgreen: . Miałem na myśli zupełnie oddzielny panel, może gdzieś z prawej strony na górze, i tylko portale z infolinii. Nie wiem czy to dużo pracy, ale możnaby wstawić 2 puste szablowy np. Londyn i jeszcze jakieś większe miasto z informacją "i ty możesz zażądzać tym portalem" czy coś w tym stylu :mrgreen:
Jeszce jedna sprawa z innej beczki, da się wstawić emotikony podobne jak w GG i może mniej tych wielkogabarytowych :lolek3:
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:05 pm   

kolor linkow jest niebieski standardowa, nie ustawialem tego, pogrzebie w ustwawieniach i moze wtedy bedzie mozna uzyc html zamiast tych znacznikow co sa na forum


Cytat:
A co z zasadą nie reklamowania potencjalnej konkurencji?

tzn, konkurencja to ci ktorzy maja np. inny portal o oxfordzie, albo podobny do infolinia.org, reszta moze byc
jezeli chodzi o ten panel to jakbys np. go zrobil np w photoshopie zebysmy wiedzieli jak to ma wygladac graficznie i wtedy mozna cos takiego zrobic

Cytat:
,możnaby wstawić 2 puste szablowy np. Londyn i jeszcze jakieś większe miasto z informacją "i ty możesz zażądzać tym portalem" czy coś w tym stylu

mozna i tak, ja chcialem dac reklame (baner na stronie) z informacja ze szukkamy kogos do pomocy przy tworzeniu nowego serwisu o londynie. ( a tak wogole piszecie sie na to?)
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 5:11 pm   

Sorki, żle się wyraziłem, chodziło mi o moduł nie panel. Coś podobnego jak zrobiłem na głownej, po lewej na dole.
Co do konkurencji, to każdy z portali o danym mieście jest potencjalną konkurencją i jako taką trzeba tępić bezlitośnie :mrgreen: .
Myślałem też o zmianie loga, coś prostego co można drukować na koszulkach, kubkach i co nie podnosi kosztów (każdy kolor to dodatkowy koszt). Nie wiem skąd to "i" jest, mnie się podoba, łatwo wpada w oko i też można zastosować odpowiedni kolor i podpis (patrz załącznik z lewej strony :mrgreen: ). Na którymś portalu widziałem to logo różnokolorowe, jest super na naszych stronach, ale jako reklama na innych serwisach gryzie się z otoczeniem, moim zdaniem trochę za kolorowa.
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 7:16 pm   

oki teraz wiem o co ci chodzi z tym modulem, zrobmy tak, tylko ze musimy te kolory polikwidowac, teraz to wyglada jak choinka :) przez co nie jest zbyt czytelne, moze jakis zwykly znaczek jako wypunktowanie i wyrownanie do lewej?, noi ten tekst pod spodem o proponowanym miescie - wg mnie bomba
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 7:30 pm   

Dawid napisał/a:
teraz to wyglada jak choinka

Trochę eksperymentowałem :-) Zdaję się na Ciebie. Jak będziesz miał zrobione daj Zn.
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 7:40 pm   

spoko, mam jeszcze jeden pomysl, jak wiece infolinia.org ma juz kolo 1000-1200 osob dziennie teraz nie ma reklam i szkoda marnowac miejsce dlatego moze by reklamowac nasze serwisy w postaci banera glownego? co wy na to?
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
Ostatnio zmieniony przez Dawid Czw Kwi 26, 2007 8:13 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:00 pm   

Dawid napisał/a:
moze by reklamowac nasze serwisy w postaci banera glownego?

Nie bardzo wiem o co chodzi, ale podporządkuję się. Co do tej choinki :mrgreen: to rzuca się w oczy :mrgreen: , a przecież o to chodzi i grałoby z zasadą każdy portal nowy kolor. Jednak w przeważającej części jesteśmy wzrokowcami. Może trochę stonować kolory lub w innej formie to rozwiązać ale z zachowaniem kolorów. No i musimy myśleć przyszłościowo, to znaczy zawsze musi być miejsce na dodanie kilku (lub kilkunastu :mrgreen: ) nowych stronek pod spodem.
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:25 pm   

chodzi mi o baner (tam gdzie teraz sa obrazki o miescie) mowiacy zapraszamy do naszego nowego serwisu o nazwa_miasta itp. (ale tylko na portalu glownym)

moja propozycja modulu "chooinki" :) jest na infolinia.org
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:33 pm   

Dawid napisał/a:
a co do tych podpisow w stopce to kazdy ma miec w kolorze swojej strony tak

Chyba mi się udało http://cambridge.infolinia.org | https://infolinia.org | http://cardiff.infolinia.org | http://oxford.infolinia.org
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:38 pm   

gratulacje, daj kod, uzyj polecenia Code
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:45 pm   

Dawid napisał/a:
moja propozycja modulu "chooinki" jest na infolinia.org

Zróbmy tak, ja pokażę paru osobą twoją i moją wersję, ty również zasięgniesz opini i wstawimy to, które będzie bardziej popularne, a może ci którzy będą oceniać będą mieli własne propozycje. No chyba, że zrobić sonde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ?
Ps. Może ta swensa czerwona? Chociaż może czerwony zostawić dla Lonynu. Ktoś robi tą Swensę czy ty? Wiem, że jestem upierdliwy z tymi kolorami ale jakoś mam przeczucie, że to dobry pomysł. Zresztą na forum się sprawdził, jak szukam Cambridge to jade na dół i jak widzę zielone to klikam :mrgreen:
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 8:55 pm   

Kod:
[url=http://cambridge.infolinia.org][color=green]http://cambridge.infolinia.org[/color][/url] | [url=http://infolinia.org][color=aebecd]http://infolinia.org[/color][/url] | [url=http://cardiff.infolinia.org][color=orange]http://cardiff.infolinia.org[/color][/url] | [url=http://oxford.infolinia.org][color=blue]http://oxford.infolinia.org[/color][/url]
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Seiken 
Uzależniony
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 33
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 284
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 2:13 am   

no to teraz wiem jaka choinka;) pomysl z modulem jest bardzo spoko ale rzeczywiscie tak jak jest teraz nie wyglada za dobrze. Nie mozna uzyc kolorow tylko do textu linka? powinno byc duzo lepiej. poza tym ustawione powinny byc alfabetycznie(tak sie czepiam dla zasady :D ).


W sumie do kolorow mam tylko jedno zastrzezenie.... przy 3-4 miastach luz ale jesli liczba wzrosnie to bedzie problem - zaczniemy wjezdzac w odcienie itp ;) a poza tym jakby mi ktos powiedzial ze np pozostal mi kolor rozowy.... no comments;)

nie wiem juz... moze kolory przypisywac wg regionu? albo w ogole sie tym nie przejmowac. Kazdy serwis jak chce a odgornie linki itp w jednym kolorze - black ;) .
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 7:06 am   

Tak jak pisałem, mi osobiście bardzo to ułatwia życie ale niekoniecznie musi to być wprowadzone. Zmieniłem kolejność na alfabetycznie (głowna infolinia oczywiście na początku). Zmieniłem też same czcionki na kolory i faktycznie wygląda estetyczniej (chociaż może mniej czytelniej, zwłaszcza oxford :mrgreen: ). Jeślli byśmy to wprowadzali to od razu na początku trzeba by było ustalić konkretny kolor dla danej stronki (różowy może być dla jakiejś panienki :mrgreen: )
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
polskicambridge 



Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 110
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 9:19 am   

Cos zle linkuje z cardiff i glownej infolini do mojej stronki. Oprucz tego na dole jest ten link dla zainteresowanych tworzeniem lokalnej strony, chyba zapomnialem go ustawic, teraz jest OK (do tej strony z informacjami na glownej)
Nie chcialbym robic rewolucji, ale kazdy z nas mysli w przyszlosci jakas kase na tym zarobic, wiec wydaje mi sie ze powinnismy zaczac uzywac firmowego logo na forum i moze w podpisach maili. Co wy na to?
_________________
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
 
 
Dawid 



Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 4:01 pm   

co do maili to napisalem posta jak to moze wygladac (przynajmnie ja tak uzywam) ale pomysl zeby dodac znaczek "i" jest dobry, powinnismy tak zrobic

co do avatara na forum to tez mi sie wydaje ze powinien byc firmowy
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama