Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum

Poprzedni temat «» Następny temat
INCOME SUPPORT
Autor Wiadomość
madzik83
Niemowa


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 6:17 pm   INCOME SUPPORT

Pisze do Was bo bardzo potrzebna jest mi pomoc Jestem samotna matka z 2 dzieci 6 lat i 20 miesiecy, mieszkam w Angli od 3 lat,w lipcu tego roku rozstalam sie z moim partnerem ,pracowalam tutaj od lutego tego roku ale w sierpniu zostalam zwolniona, zdazylam juz do tego czasu dostac zasilki taz credit i housing benefit oraz niedawno child benefit(wczesniej byly na partnera)niedawno dostalam decyzje odmowna w sprawie INCOME SUPPORT poniewaz wyjasnili to tak ze nie mam rezydenta i ze za krotko pracowalam, jeszce dzisiaj dostalam list z tax creditu ze nie beda mi wiecej wyplacac Child tax cerdit zadzwonilam do nich i powiedzieli ze dlatego ze dostalam odmowna decyzje o Income Support i ze od 11 wrzesnia(tego dnia zlozylam wniosek o Income Support) tego roku nie mam prawa przebywac na terenie Wielkiek Brytanii,mam home office i NIN, moj syn urodzil sie tutaj nie mam paszportu dla niego bo byly partner nie chce sie zgodzc moja starsza corka chodzi tu do szkoly, pomozcie bo nie wiem co juz mam robic, nie moge isc do pracy bo nie mam gdzie zostawic mojego synka a przedszkola sa platne chccialabym sie odwolac od decyzji o income support tylko na jakiej podstawie ?
Chcialbym jeszcze powiedziec ze Housing benefit tez mi zabiora pod koniec tego miesiaca bo taki dali mi termin dostarczenia dokumentow o Income Support
Ostatnio zmieniony przez madzik83 Czw Lis 20, 2008 1:42 pm, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 50
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 17, 2008 6:40 pm   Re: INCOME SUPPORT

madzik83 napisał/a:
Pisze do Was bo bardzo potrzebna jest mi pomoc Jestem samotna matka z 2 dzieci 6 lat i 20 miesiecy, mieszkam w Angli od 3 lat,w lipcu tego roku rozstalam sie z moim partnerem bo bil mnie , pil i bral narkotyki,pracowalam tutaj od lutego tego roku ale w sierpniu zostalam zwolniona, zdazylam juz do tego czasu dostac zasilki taz credit i housing benefit oraz niedawno child benefit(wczesniej byly na partnera)niedawno dostalam decyzje odmowna w sprawie INCOME SUPPORT poniewaz wyjasnili to tak ze nie mam rezydenta i ze za krotko pracowalam, jeszce dzisiaj dostalam list z tax creditu ze nie beda mi wiecej wyplacac Child tax cerdit zadzwonilam do nich i powiedzieli ze dlatego ze dostalam odmowna decyzje o Income Support i ze od 11 wrzesnia(tego dnia zlozylam wniosek o Income Support) tego roku nie mam prawa przebywac na terenie Wielkiek Brytanii,mam home office i NIN, moj syn urodzil sie tutaj nie mam paszportu dla niego bo byly partner nie chce sie zgodzc ale i tak nie mialabym poco wracac do polski bo nikogo tam nie mam i nie mam gdzie isc,moja starsza corka chodzi tu do szkoly, pomozcie bo nie wiem co juz mam robic, nie moge isc do pracy bo nie mam gdzie zostawic mojego synka a przedszkola sa platne chccialabym sie odwolac od decyzji o income support tylko na jakiej podstawie ?


Witam,

Droga Pani. Po pierwsze nie wiem czy partner jest ojcem dzieci lub dziecka, jeżeli tak jest to należałoby wystąpić jak najszybciej o alimenty. Oczywiście można złożyć odwołanie od decyzji o nie przyznaniu Income Suport. Jednakże z doświadczenia powiem, że coraz trudniej jest uzyskiwać benefity w Angli szczególnie dla osób,które nie pracują lub nie mają partnera , który pracuje i w całości są na utrzymaniu rządu brytyjskiego.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest przyznanie alimentów lub znalezienie przez panią jakiejkolwiek pracy - nawet na kilka godzin w tygodniu. Będzie Pani wtedy ponownie uprawniona do otrzymywania Income Support.

W kwestiach alimentów oraz wszelkiej pomocy prawnej radzę udać się do Citizen Advice Bureau - mają placówki w każdym większym mieście.

Jeżeli mogę coś doradzić od siebie proszę zarejestrować się jako samozatrudniona i założyć mini-przedszkole. Nie będzie pani musiała zostawić dziecka samego i bedzie Pani miała własny dochód. Mając status self-employed będzie Pani mogła ubiegać się ponownie o wszystkie benefity.

Pozdrawiam
i życzę powodzenia

Paweł
Polpen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
madzik83
Niemowa


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lis 18, 2008 5:23 pm   

Bardzo dziekuje Panu za porade.Chcialbym sie zapytac jeszcze o to mini-przedszkole, zdazylam, juz sie popytac o to i slyszalam zeby zalozyc takie przedszkole trzeba przejsc kurs BHP i 1,5 roczny kurs opieki nad dzieckiem czy to prawda? z gory dziekuje za pomoc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
twinsplus1 
Nieśmiały
twinsplus1


Dołączyła: 06 Gru 2008
Posty: 13
Skąd: Darlington (Anglia)
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 2:37 pm   

witaj,
IS jest dla osob pozostajacych w zatrudnieniu, ale majacych niski dochod np sa na zwolnieniu lekarskim albo urlopie macierzynskim - wiec tutaj sie pani nie kwalifikuje niestety. natomist jobseeker's allowance mozna uzyskac tylko jesli przepracowalo sie lacznie 52 tyg. sytuacje ma pani nie zawesola niestety i faktycznie jedyne rozwiazanie to zostac self-employed. co do przedszkola czyli childminder, trzeba miec 12 godzinny kurs z ogolnych zasad prowadzony jest on przez urzad miasta, kurs I pomocy - first aid, zaswiadczenie o niekaralnosci i rejestracje w Ofsted (ktora kosztuje 18 funtow) jako childminder, bez tego nie moze pani podjac pracy w tym charakterze :okii: :okii: powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Reklama