Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Grupa dla polskich mam
Autor Wiadomość
Donata 
Niemowa


Dołączyła: 06 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Cardiff (Walia)
  Wysłany: Wto Cze 10, 2008 1:24 pm   Grupa dla polskich mam

Mieszkam niedaleko Barry. Wiekszosc czasu spedzam w domu z 2letnim dzieckiem. Moze byloby mozna zorganizowac jakas Mother and Toddler group dla polskich mam z Barry i okolic. Czy jest ktos zainteresowany takimi spotkaniami?
 
 
bassey 
Niemowa
shirley


Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 7:35 pm   

czesc,
ja tez od jakiegoś czasu o tym myślę. Mieszkam w Caerau-Ely, to nie tak daleko od Barry, można cos wymyśleć. Mam córeczkę która ma półtora roku i.. w drodze drugą dzidzię :-)
 
 
Pisia 
Rozkręca się


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 36
Skąd: Barry Island
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 8:56 pm   jestem za!!!!:)))

czesc
ja mieszkam na barry island,mam 2 letnia coreczke,sasiadka ma synka 2,5 roku.
jestem chetna tylko chyba byloby najlatwiej na poczatek w domu ktores z nas??co wy na to?
moj numer gg 5811282
 
 
 
Donata 
Niemowa


Dołączyła: 06 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 11:51 am   

Wiekszosc takich grup organizowana jest przy kosciolach. Moze moglybysmy sie spotkac po niedzielnej Mszy (chyba 10.30) w katolickim kosciele w Barry (St Helens) i porozmawiac z ksiedzem. Co o tym myslicie?
 
 
Pisia 
Rozkręca się


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 36
Skąd: Barry Island
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 12:53 pm   

hmmm,nie bywam w Kosciele i nie moge na dodatek byc tam po mszy(mam gosci) ale jest jak najbardziej ZA inicjatywa i jesli spotkanie dojdzie do skutku bardzo prosze o info czy cos sie udalo ustalic.
nie musza byc tylko koscioly ale tez wszelakie community center,jak ma to miejsce chyba w kazdym na terenie Barry.
dla przykladu podam,ze np na Barry Island w tutejszym community center sa playgroups co czwartek,przychodzi niewiele mam wiec mozna sie jakos np na tych zajeciach umawiac,
usiasc w swoim koleczku czy jakos tak.
bo wiadomo-jak chcemy byc same Polki(3-4 matki plus dzieci) to koszty wynajecia nas przerosna.
jednak jesli bysmy sie zebraly to mozna uderzec do Councilu i moze tam by sie udalo wydebnic jakies wsparcie finansowe badz pomoc w znalezieniu lokum,
 
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 336
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 1:18 pm   

Możecie się dowiedzieć w coucilu o założenie grupy lub stowarzyszenia polaków itp., koszty wynajmu sali lub pomieszczenia ?(są grupy wspomagające mniejszość etniczną i one pomagają w założeniu i opłacaniu pomieszczenia takich grup)od państwa można też dostać dotację na rozwój i pomoc polakom w każdym słowa tego znaczeniu. Wystarczy dotrzeć do takiej siedziby i tam pogadać.
W moim mieście to nazywa się tak
Cytat:
http://www.exetercvs.org.uk/
Informacje i porady - na podstawowe kwestie, aby pomóc Twojej organizacji, od utworzenia nowej grupy do skutecznego zarządzania spotkań i wielu innych sprawach.
_________________
www.forum-brukarskie.pl
 
 
bassey 
Niemowa
shirley


Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 5:16 pm   

a może są też jakieś chętne mamy z canton? Ewentualnie, czy wiecie może cos o toddlers group w tej okolicy?
 
 
Donata 
Niemowa


Dołączyła: 06 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 5:35 pm   

Z wynajeciem lokum i szukaniem pomocy finansowej to na poczatek troche duzo zalatwiania skoro nie wiadomo jeszcze ile byloby chetnych. Przypuszczam ze w kosciele bylaby to tylko kwestia zgody ksiedza wiec warto zapytac. Na poczatek chyba najlepszy pomysl to przylaczyc sie do innej grupy i zobaczymy co dalej. Moze wiec w przyszly czwartek?
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 336
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 7:45 pm   

Donata napisał/a:
Przypuszczam ze w kosciele bylaby to tylko kwestia zgody ksiedza wiec warto zapytac.

Sądzę że raczej u polskiego księdza to nic nie załatwicie gdyż on sam jest na wypożyczeniu kościoła. Ale warto zapytać w lokalnych przedszkolach i często nie ma problemu z wynajmem na 2 godzinki salki (ja tak na początku robiłem z naszymi spotkaniami)
Donata napisał/a:
ile byloby chetnych

To jest najważniejsze, chętni muszą być by coś się działo
To życzę powodzenia w realizacji planu
_________________
www.forum-brukarskie.pl
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 10:17 pm   

kronos napisał/a:

To życzę powodzenia w realizacji planu


Od września ruszy parent and toddler group (jakaś zgrabna polska nazwa by się przydała) w Domu Polskim - w Cardiff co prawda, a nie w Barry. Konkretów nie podam, bo idea dopiero się kształtuje, ale jeśli rozkręci się tak szybko jak Polska Szkoła, to będzie fajnie :)
Pytania i uwagi przyjmuję:
Informacje o istniejących, walijskich grupach tu: http://www.netmums.com/se_wales

--
Renya
 
 
kronos 
forum-brukarskie.pl



Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 336
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 12:06 pm   

Cytat:
Od września ruszy parent and toddler group

No i jak ładnie szczęście dopisuje :okii:
_________________
www.forum-brukarskie.pl
 
 
Donata 
Niemowa


Dołączyła: 06 Cze 2008
Posty: 5
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 5:51 pm   

Fantastycznie! Proponuje, zeby bylo to w tym samym czasie co Polska Szkola. Moj starszy syn juz tam uczeszcza, wiec jako dojezdzajaca spoza Cardiff, moglabym korzystac z takiej grupy, gdyby zajecia te odbywaly sie jednoczesnie. Mysle, ze takich osob jak ja byloby wiecej.
 
 
Pisia 
Rozkręca się


Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 36
Skąd: Barry Island
Wysłany: Sob Cze 28, 2008 10:31 pm   

i co?pomysl zdechl??
polska szkola polska szkola(brak znakow lekko utrudnia przekazanie sensu wypowiedzi:) ale poza Cardiff tez sa Polacy i moze sie w koncu rusza mamuski i cos sie postanowi??
 
 
 
misiek
Niemowa


Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: Barry (Walia)
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 1:51 pm   

dajcie znac czy cos ustalilyscie sam mam 2letna corke i podoba mi sie wasz pomysl pozdrawiam
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 7:48 pm   

misiek napisał/a:
dajcie znac czy cos ustalilyscie


he he wlasnie przeczytalam moje wlasne ambitne zapewnienia, ze grupa ruszy od wrzesnia (2008), a ona sobie rusza w kwietniu (2009) ;) Ale lepiej pozno niz wcale.
Cos sie w tym czasie wydarzylo w tej kwestii w Barry?

--
Renya
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Reklama