Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dawid
Wto Lut 27, 2007 4:36 pm
Góry, wzgórza Walijskie
Autor Wiadomość
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 1:47 pm   

mala27 napisał/a:
A mógłbyś dać dokładne namiary gdzie to jest i jak tam mniej więcej dojechać autem?

Jasne! Mapka dojazdu wraz z informacją o drogach, którymi należy się kierować jest tutaj.
Jest w okolicy kilka parkingów, min. cavers car park, z którego jest również łatwy dostęp do jaskini Porth yr Ogof. Ja parkowałem przy wjeździe do jednej z farm (jest tam miejsce na może 3 samochody). Jeżeli chcesz się tam zatrzymać, to na drodze A4059 po swojej lewej stronie wypatruj hotelu 'Lamb'. Niedaleko za nim będzie wąska droga z lewej strony. Wjedź w nią i trzymaj się prawej strony. Po około 200 metrach po swojej lewej znajdziesz wjazd na farmę i miejsce na zostawienie samochodu. Z tego miejsca idzie się około 20 minut do pierwszego wodospadu. Żeby tam dotrzeć z parkingu idź w przeciwnym kierunku niż jechałaś - i tym razem trzymaj się cały czas prawej strony. Po około 100 metrach wejdziesz na drogę lekko kamienistą. Na jej końcu (kolejne 200 metrów) jest brama i początek szlaku. Dalej zgodnie z czarnymi oznaczeniami szlaku.
mala27 napisał/a:
A masz może jakieś fotki z tej wyprawy?

Hmm. Niestety mam tylko zdjęcia wykonane telefonem. Ale podam Ci stronki, na których są zdjęcia kilku wodospadów.
http://www.walkscene.co.u.../Waterfall1.htm - tu przy okazji mały opis trasy, start z tego samego parkingu.
http://visual.beige.org/w...erfall.jpg.html - pojedyncze zdjęcie jakie udało mi się znaleźć
http://www.naturalhighs.n...stradfellte.htm - tutaj równiez opis trasy - inny start.

P.S. W tej okolicy trzymajcie się szlaków oznaczonych. Gdzieniegdzie można znaleźć małe ścieżynki prowadzące wzdłuż ścian kanionu. Chodziłem po kilku z nich i zapewniam, że dla osoby niedoświadczonej we spinaczce to zbyt duże wyzwanie. Dodam tylko, że na znakach informacyjnych często można znaleźć napis "Several deaths occured". Czyli chodzimy z głową a wszystko będzie dobrze ;)

Pozdrawiam i życze niebiańskich doznań :mrgreen: ;) .
 
 
 
DrMaksiu 
Gaduła


Wiek: 35
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 53
Skąd: Cardiff/Lodz
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 10:31 am   

A kiedy sie ktos teraz tam wybiera? Samochodu nie posiadam a siedzenie w miescie mnei straszliwie meczy.Chetnie sie zabiore i doloze do paliwa.Moje gg 876933.
 
 
 
Chipsa
Rozkręca się



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 23
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 3:24 pm   

Hej. Serdecznie Ci dziękuję partizant za szczegółowe informacje :) Na pewno się przydadzą. Pozdrawiam
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 7:30 pm   

Cytat:
A kiedy sie ktos teraz tam wybiera?

Wyjeżdżamy jutro pomiędzy 11 i 12. Niestety na chwilę obecną wszystkie miejsca w samochodach są pozajmowane. Zostaw mi proszę wiadomość na gg lub forum ze swoim numerem telefonu, bo z doświadczenia wiem, że po sobotnich imprezach nie każdy zapowiedziany daje radę :) . Często zdarza się też, że samochód z dodatkowymi chętnymi i wolnymi miejscami pojawia się tuż przed wyjazdem. Jak nie masz tel to odezwę się jutro na gg (jeśli znajdzie się jakieś miejsce). Pozdrawiam.
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 8:43 pm   

Wróciliśmy z wodospadów dzisiaj po 19. Co tu więcej gadać: cud miód orzeszki :)

Wodospady 5.jpg
Jeden z wodospadów
Plik ściągnięto 128 raz(y) 195,14 KB

Kobitki.jpg
Polskie Dziewczęta dzielnie pokonywały najstomniejsze skarpy ;)
Plik ściągnięto 158 raz(y) 221,17 KB

Wodospady 4.jpg
Kolejny "wodospadzik"
Plik ściągnięto 124 raz(y) 198,64 KB

Wodospady 3.jpg
Sgwd Y Eira od tyłu :)
Plik ściągnięto 117 raz(y) 195,02 KB

Wodospady 2.jpg
Sgwd Y Eira z przodu
Plik ściągnięto 126 raz(y) 203,63 KB

Wodospady 1.jpg
Ekipa na półce Sgwn Clun Gwyn
Plik ściągnięto 132 raz(y) 199,25 KB

 
 
 
DrMaksiu 
Gaduła


Wiek: 35
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 53
Skąd: Cardiff/Lodz
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 3:55 pm   

swietne zdjecia CI wyszly.
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 9:48 am   

DrMaksiu napisał/a:
swietne zdjecia CI wyszly.

Dokładnie. Strzelałem z automatu (bo tylko tak potrafię) więc wyszły same :) . Trochę zasług trzeba też przypisać Matce Naturze ;) .
Chciałbym zobaczyć ten ostatni wodospad po obfitych opadach deszczu. Pewnie nie stalibyśmy wtedy tam gdzie staliśmy :D .
 
 
 
DrMaksiu 
Gaduła


Wiek: 35
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 53
Skąd: Cardiff/Lodz
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 10:53 am   

Wtedy bys mial jeszcze lepsze zdjecia :D
Musze znalezc chwile czasu to powrzucam zdjecia ze swojego aparatu.
Komu i ile wisze ze paliwo? bo nie lubie na krzywy ryj jezdzic.:)
 
 
 
tagusek 
Stały bywalec



Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 72
Skąd: Cardiff/Szczecin
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 9:15 pm   

DrMaksiu napisał/a:
swietne zdjecia CI wyszly.

jestem zachwycona. Muszę tam koniecznie pojechać jak tylko zjawię się na walijskiej ziemi :laugh:
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 9:30 pm   

tagusek napisał/a:

jestem zachwycona. Muszę tam koniecznie pojechać jak tylko zjawię się na walijskiej ziemi :laugh:


Naprawdę warto. Powiem szczerze, że te zdjęcia oddają niewiele, chociaż ukłony autorowi za intencje.

--
Renya
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 8:44 pm   

Cytat:
Komu i ile wisze ze paliwo? bo nie lubie na krzywy ryj jezdzic.:)


Bez jajec Maksiu. Toć przecie wszyscy wiemy, że trzymałeś prosto ;) .
 
 
 
sandrunia 
Niemowa
sandrunia


Wiek: 27
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Newport
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 1:03 pm   

Czy jest możliwe znowu zoraganizować taki wypad ??? Bardzo bym była chętna.
 
 
 
grzyb 
Nieśmiały


Wiek: 31
Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: Cardiff
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 2:18 pm   

Witam, planuje taki wypad na sobote i poki co mam 2 wolne miejsca tak ze jak sa chetni to zapraszam
:Smile1:
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 6:09 pm   

Hmmm, no ja jak najbardziej chętnie :) . Tymbardziej, że ostatnimi dniami troszkę pada i poziom doznań może wzrosnąć :Vampire: . Dorzucam swoje 3 miejsca ;) .
P.S. Zaczynam już myśleć o wypadzie do Snowdonii. Nie znam jeszcze dnia ani godziny. Ktoś byłby tym zainteresowany?. Oczywiście pierwsza rzecz to wyczekanie na odpowiednią pogodę. Nie ma co się pchać przez deszcze i wiatry, bo to trochę długa podróż.
 
 
 
sandrunia 
Niemowa
sandrunia


Wiek: 27
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Newport
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 7:02 pm   

partizant, bardzo bym była z mężem chętna na wypad. Mi tez by zależało na dobrej pogodzie. To czekam na odpowiedź. Moje gg 5714380

grzyb, bardzo chętnie ale ta pogoda nie odpowiada mi
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 9:22 pm   

sandrunia nie jestem pewien czy mnie dobrze zrozumiałaś. Dołączam się do wycieczki w sobotę na wodospady. Mam nadzieję, że się jakoś z grzybem zgadamy coby osobno nie jechać w to samo miejsce ;) . I to jest temat teraz pierwszej wagi. Dlatego wyjaśniam, bo zapytałaś najpierw czy dałoby się jeszcze taką wyprawę skombinować - no więc da się - jest w najbliższą sobotę. Później napisałaś:
sandrunia napisał/a:
bardzo chętnie ale ta pogoda nie odpowiada mi

Czy to znaczy, że pogoda Ci nie odpowiada ale chętnie pojedziesz, czy też nie jedziesz ze względu na pogodę?
A co do Snowdonii to - tak jak napisałem - dopiero się przymierzam do wyprawy, czyli badam grunt pod nogami i zastanawiam się co i jak. Byłem tam dwa razy - w poprzednim roku. Musisz zdać sobie sprawę, że to góry skaliste. A przynajmniej ta część, na którą będziemy się wspinać. Myślę też o tym, żeby pojechać na dwa dni. Jedzie się tam 3.5-4h, więc trochę ciężko na jeden dzień. Poprzednie dwa razy byłem właśnie na jeden tylko dzień i przyznam, że bardzo to męczące. 6 godzin marszu, trochę wspinaczki, plus 7-8 godzin jazdy. Kwestia bezpieczeństwa... Tak więc jeśli chodzi o Snowdonię to jeszcze trzeba troszkę rzeczy podogrywać. Jeżeli jesteście na to z mężem chętni to czekam na wasze sugestie jak to rozwiązać. Poza tym na Snowdonię nie udostępniłem jeszcze żadnych miejsc w samochodzie ;) .

A tymczasem borem lasem, jak już wspomniałem mam 3 miejsca na wodospady na sobotę. Piszecie się na to sandruniu z mężem? Pisze się na to ktoś jeszcze?
 
 
 
sandrunia 
Niemowa
sandrunia


Wiek: 27
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Newport
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 2:56 pm   

Kurcze ta sobota bardzo kusząca. A to już jutro. Nie miałam jak zaglądnąć przez ten czas :( a moge dać do wieczora odpowiedż o ile są miejsca.
 
 
 
grzyb 
Nieśmiały


Wiek: 31
Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd: Cardiff
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 4:46 pm   

Witam! Niestety musze jutro isc do roboty tak ze ja niestety odpadam :sad: , ale na pewno bedzie jeszcze okazja. Milej wyprawy tym co jada
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 8:04 pm   

No to nie jedziemy. Może innm razem...
 
 
 
Krzysiek 
Niemowa


Wiek: 37
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 5
Skąd: Cardiff
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 8:07 pm   

Hej, ja z dziewczyna chetnie bym sie kiedys pisal na taka 2 dniowa wyprawe...ale w pozniejszym terminie bo niestety jutro pracujemy :neutral: . Jesli kiedys byscie mieli 2 wolne miejsca i jechali w jakies ciekawe miejsce byloby fajnie gdybyscie mi dali znac
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Reklama